Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

2 грудня, 2010 - 00:00

В Україні проведуть пробний перепис населення

З 1 по 14 грудня в Дергачівському районі Харківської області відбудеться пробний перепис населення на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 1565-р. Про це повідомляє урядовий портал з посиланням на прес-службу Держкомстату. Проведення пробного перепису населення проводиться для відпрацювання методологічних та організаційних питань Всеукраїнського перепису населення 2012 року, а також технології автоматизованого оброблення отриманих матеріалів. Відповідно до організаційно-методологічних основ Всеукраїнського перепису населення, пробний перепис має відбуватися на території адміністративно-територіальної одиниці, яка за структурою населення і типами поселень найбільш наближена до структури країни в цілому. Дергачівський район Харківської області є одним із районів, що відповідають цим критеріям, зазначають у Держкомстаті. Основними завданнями пробного перепису населення є визначення оптимальної дати і тривалості проведення майбутнього Всеукраїнського перепису, а також механізмів його проведення. Пробним переписом населення буде охоплено майже 95 тисяч жителів і близько 450-ти осіб залучено як тимчасовий переписний персонал. Перепис проводиться шляхом обходу обліковцями житлових будинків і житлових приміщень в інших будівлях і заповнення ними переписної документації. Перед початком опитування обліковець зобов’язаний пред’явити відповідне посвідчення. Програма пробного перепису включає 30 запитань. Для кожного домогосподарства — питання щодо житлового приміщення, у якому воно проживає (тип житлового приміщення, число займаних домогосподарством житлових кімнат, розмір загальної площі житла тощо). Для кожного члена домогосподарства — дата і місце народження, стать, громадянство, етнічне походження (національність), сімейний стан, рівень освіти, рідна мова, володіння українською та іншими мовами, джерела засобів існування, питання щодо економічної та міграційної активності. Останній перепис населення в Україні проводився 2001 року.

Красиві жінки частіше народжують дочок

Еволюційний психолог Сатоши Канацава з Лондонської школи економіки, автор книги «Десять політично некоректних істин про людську природу», озвучив своє бачення процесу людської еволюції. Цю теорію виклав журналіст Джеремі Лоренс на сторінках The Independent, повідомляє «Українська правда». Канацава засновує своє бачення на відомих і досить розповсюджених теоріях. Відповідаючи на запитання, чому в красивих жінок частіше народжуються дочки, учений наводить гіпотезу Тріверса-Вільярда, що стверджує: якщо батьки можуть передати дітям риси, більш сприятливі для особин певної статі, дітей цієї статі народиться більше. Канацава припустив, що у красивих людей більше дочок, оскільки з точки зору еволюції головна перевага жінки над її суперницями — краса, і знайшов статистику на підтвердження цієї тези. Обговорюючи питання про те, що, імовірно, ліберали розумніші за консерваторів, Канацава відшукав дані, що середній IQ молодих людей, котрі йменували себе вкрай ліберальними, становив 106 балів, а тих, хто називав себе вкрай консервативними, — 95. «Еволюція спонукає людей до консерватизму, до того, щоб вони дбали переважно про своїх рідних і друзів. Лібералізм і турбота про безмежну кількість незнайомих людей, генетично з тобою не споріднених, — це щось новаторське з еволюційної точки зору. Тому розумні діти частіше стають лібералами, коли підростають», — викладає автор статті висновки Канацави. Любов чоловіків до блондинок Канацава пояснює тим, що світле волосся — ознака молодості (з віком вони темнішають). Полігамію він вважає невід’ємною рисою людської природи: «Якщо майновий розрив великий, жінці краще ділити з кимось багатія, ніж вести моногамний спосіб життя з бідняком». Подружжя, у яких є сини, а не дочки, рідше розлучаються, адже синам батько потрібніший: він гарантує, що нащадок успадкує багатство і соціальний статус, вважає Канацава. Кризу середнього віку чоловіків Канацава пояснює не старінням, а тим, що їхні дружини виходять з репродуктивного віку.

Верховна Рада відмовилася підвищити пенсії педагогам

Верховна Рада України відмовилася внести зміни до статті 57 Закону України «Про освіту» щодо пенсійного забезпечення та оплати праці педагогічних працівників, повідомляє УНІАН. За ухвалення відповідного проекту закону проголосував лише 121 народний депутат із 408-ми зареєстрованих у сесійній залі. Законопроектом передбачалося запровадження обрахунку пенсії педагогічним працівникам в розмірі 80% від суми зарплати. За кожний повний рік роботи на посаді педагогічного працівника передбачалося збільшення розміру на один відсоток, але не більше, ніж на 90% середньомісячного заробітку. З метою встановлення соціальної справедливості та заохочення для роботи у загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладах науково-педагогічних, педагогічних працівників, які мають вчене звання, пропонувалося встановити підвищені оклади для цієї категорії: за науковий ступінь кандидата або доктора наук відповідно на 15 і 25 відсотків посадового окладу, за вчене звання доцента або професора — відповідно на 20 і 30 відсотків посадового окладу. Зважаючи на значне навантаження на Пенсійний фонд, законопроектом пропонувалося поетапне введення нової системи обрахунку пенсій педагогічним працівникам.

Газета: 
Рубрика: