Європа потребує нової євангелізації
Про цивілізаційні виклики сучасному християнству говорили у Львові в Українському католицькому університеті під час круглого столу «Християнин перед лицем культурно-цивілізаційних викликів». Дехристиянізація людських душ є ознакою сучасного світу, наголошували науковці, повідомляє радіо «Свобода». Відтак заклик Папи Бенедикта XVI до нової євангелізації Європи вважають особливо актуальним. Головна суперечність сучасного світу, якщо говорити в філософському розумінні, полягає у боротьбі між цивілізацією та варварством. А носіями цивілізації є далеко не всі ті, хто претендує на це звання. На цьому наголосив головний доповідач круглого столу, публіцист, релігієзнавець Мирослав Маринович. Він висловив переконання, що моральний занепад, який спостерігається нині, мав би передувати духовному злету, це є певний індикатор, що в якомусь, наразі невидимому, місці йде нарощення духовного порядку. Важливо, щоб з’явилися люди, які зможуть повернути суспільство в бік добра і духовного ладу, зауважує Маринович. «Християнство перейшло в культуру, причому в усій Європі. Згадаймо, як сказав білоруський президент Лукашенко, що він православний атеїст. Так могли б сказати багато європейців: «Я — секулярний католик». Це є проблема, яка відображається навіть на геополітичному рівні. Який головний аргумент мусульман, мусульманських фундаменталістів? Захід — це цивілізація зла, вони декларують принципи, але їх не дотримуються. Оце я і вкладаю у зміст вислову «автентичність християнства». Якщо християнин автентичний, то він живе відповідно до того, що декларує», — зазначив Мирослав Маринович.
З 1 грудня третина ліків в аптеках продаватиметься за рецептом
Міністр охорони здоров’я України Зіновій Митник заявив, що з 1 грудня третину ліків відпускатимуть тільки за рецептом. Таким чином українців відучуватимуть від самолікування, повідомляє «Кореспондент». За словами міністра, згодом кількість препаратів, які будуть продаватися за рецептом, досягне 70%. До того ж, у приписах медиків зобов’яжуть вказувати діючу речовину латиною, а не назву препарату. Як уточнює Митник, українців потрібно відучувати від самолікування, а медиків змусять згадати латину. Згодом в рецептах писатимуть не комерційну назву ліків, а діючу речовину. «У зв’язку з тим, що ми давно не виписували рецепти, ми втратили навички писати латиною, тож це навантаження на лікаря», — розповіла Ірина Пилипенко, завідуюча дитячою поліклінікою. Як повідомили в міністерстві, рецепти виписуватимуть у двох примірниках. Один примірник лишатиметься в аптеці і зберігатиметься там протягом трьох місяців. Експерти наголошують, що рецепт має бути юридичним документом, згодом і фінансовим, з яким стане легше доводити помилки медиків. Збільшення черг в лікарнях і поліклініках для міністра не аргумент. Контроль за ліками підсилюють, однак не уточнюють, якою буде відповідальність аптекарів за продаж ліків без рецепта. Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я України Зіновій Митник заявив, що у разі виникнення сезонної епідемії грипу та ГРВІ в Україні проблем з лікарськими препаратами, а також з вакциною для щеплень не передбачається.
Американські вчені розробили пігулки від негативних спогадів
Американські вчені з Університету Джона Хопкінса, досліджуючи мозок людини, прийшли до висновку, що більшість емоцій, які людина переживає за життя, негативні, і лише 20% — позитивні, повідомляє «Кореспондент». Учені виявили, що затяжні страхи й сильні переживання минулого пов’язані з появою в центрі страху особливих білків. Запобігти надходженню в мозок даних білків можна за допомогою пігулок, які повністю зітруть із пам’яті людини негативні спогади. Експерименти з видаленням спогадів проводилися донині тільки на гризунах, але вчені вважають, що в успіху появи такого ж ефекту в людини не варто сумніватися. Це відкриття допоможе в лікуванні посттравматичних стресових розладів жертв насильства, військових, які побували в гарячих точках, а також у лікуванні від алкоголізму й наркоманії. Більше того, людям із тонкою душевною організацією таблетка щастя допоможе впоратися із посттравматичною депресією. Але у будь-якого відкриття є противники. Деякі експерти вважають, що пам’ять, будучи сховищем спогадів, допомагає людині вчитися на своїх помилках, і наука не має права позбавляти людину цієї можливості. Нагадаємо, минулого року голландські вчені провели експеримент із метою довести, що ліки від серцевих хвороб можуть також стерти з пам’яті важкі спогади.
Правильно підібрана музика підвищує працездатність
Швидка музика підвищує працездатність, стверджують британські вчені. Вони провели експеримент: увімкнули мелодії у різному темпі й попросили добровольців займатися на велотренажері під одну й ту ж саму пісню на трьох різних випробуваннях. Але учасники не здогадувалися, що спочатку пісня звучала в нормальному режимі, а потім швидкість збільшувалася або зменшувалася на 10%. Прискорена музична композиція збільшувала відстань, пройдену за одиницю часу, силу й темп крутіння педалей на 2,1%, 3,5% і 0,7% відповідно. Уповільнення пісні призводило до зниження на 3,8%, 9,8% і 5,9%. Фахівці зробили висновок, що людина збільшує або зменшує зусилля й швидкість роботи залежно від темпу музики, повідомляє vrach.tv. Також, за словами вчених, люди, які виконують певні дії в такт музиці, використовують на 7% менше кисню.