Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

24 листопада, 2010 - 00:00

Триває Тиждень захисту прав дітей

Посольство Франції в Україні, Французький культурний центр та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) проводять з 22 по 27 листопада Тиждень захисту прав дітей «Ти теж маєш право!». Фестиваль, присвячений 21-й річниці підписання Конвенції ООН про права дитини, наголошує, що дитина — це насамперед особистість, яка має право на вираження власних думок та почуттів. Те, як почуваються наші діти, залежить насамперед від дій та ставлення оточення. Суспільство, яке зневажає права дітей, — це суспільство без майбутнього.

У рамках тижня відбудеться фотовиставка, міжнародний круглий стіл, покази французьких мультфільмів для дітей та майстер-класи. Цікавою та оригінальною стане фотовиставка. Річ у тім, що режисер та фотограф Жіль Порт, почавши з ідеї малюнків-автопортретів, намальованих маленькими мешканцями всього світу, розпочав 2009 року мультимедійний проект, що складається з книги-альбому, 30-ти міжнародних фотовиставок, що пройшли одночасно на п’яти континентах (з нагоди 20-тої річниці підписання Конвенції ООН з захисту прав дітей), 80-ти короткометражних стрічок та повнометражного фільму «Намалюй себе», який був представлений на Канському фестивалі-2010. Ця виставка приїхала до України, і вперше на ній також будуть представлені роботи українських дітей та їхні фотографії, зроблені Жілем під час подорожі до Києва у кінці жовтня 2010 року.

Будувати шкідливі об’єкти дозволять без урахування думки громадськості

В Україні можуть почати будувати шкідливі для довкілля об’єкти і не зважати на думку громадськості. Міністерство регіонального розвитку і будівництва у законопроекті «Про регулювання містобудівної діяльності» пропонує скасувати екологічну експертизу для ряду будівельних об’єктів. Цим законопроектом передбачається зменшити кількість потрібних дозволів для забудовників, зокрема, видалити проведення екологічної експертизи з ряду документів. Водночас саме законом України «Про екологічну експертизу» передбачено громадське обговорення проектів екологічно шкідливого будівництва, повідомляє прес-служба Національного екологічного центру України. «Скасувавши обов’язковість екологічної експертизи, керівництво держави дозволить забудовникам більше не радитися із громадськістю щодо якості проектів, навіть із тими людьми, що житимуть поряд зі шкідливим об’єктом», — пояснює експерт Національного екологічного центру України Олексій Пасюк. Згідно із законопроектом, екологічну експертизу не потрібно буде проводити для майже всіх нових будівництв, навіть для проектів будівництва та техніко-економічних обѓрунтувань атомних електростанцій. На думку юристів та екологів, відсутність екологічної експертизи суперечить нормам не тільки українського, а й міжнародного законодавства. Українські природоохоронці та юристи вимагають обов’язкового громадського обговорення цього законопроекту ще до того, як його передадуть у Кабінет Міністрів України. Зокрема, свої зауваження до законопроекту уже надіслали Всеукраїнська екологічна ліга та «Екологія Право Людина». Тим більше, що зараз у проекті закону зазначено, що при його прийнятті консультація із громадськістю не потрібна.

У Черкасах поменшало курців

Останнім часом черкасці стали значно менше курити в громадських місцях. Таку тенденцію спостерігає муніципальна інспекція Черкас за результатами постійних спільних рейдів із міліціонерами у громадських місцях, де курити заборонено законодавством. Під час останнього рейду за дві години інспектори виявили на зупинці громадського транспорту лише трьох курців, на яких склали протоколи про адміністративні правопорушення. У Черкасах на багатьох транспортних зупинках є інформація про заборону тютюнокуріння та дані про розміри штрафу за порушення. «Ми проводимо спільні рейди з правоохоронцями вже понад два місяці, — розповідає головний спеціаліст департаменту муніципальної інспекції Черкаського міськвиконкому Наталія Гавришева. — І що цікаво, простежується тенденція до значного зменшення курців у громадських місцях. Останнім часом нашим співробітникам, що годинами працюють на зупинках, у паркових зонах міста тощо лише зрідка зустрічаються один чи два порушники. Причому більшість із них — іногородні люди, які, як правило, нічого не знають про заборону тютюнокуріння в Черкасах. Загалом же протягом останніх двох місяців ми склали на курців приблизно 40 протоколів». Незабаром список громадських місць, де курити буде заборонено, розшириться. Це такі місця: 10-метрова зона навколо будь-якого приміщення, балкони житлових будинків, підвальні приміщення, центральна частина міста (100-метрова зона навколо центральних вулиць міста); зони відпочинку (включаючи парки, сквери та пляжі). Штраф за тютюнокуріння в забороненому місці нині становить від трьох до десяти неоподаткованих мінімумів, а це: від 51-го до 170 грн. За повторне порушення штраф складатиме до 340 грн, повідомляє Анатолій БАБАК, Черкаси.

50 годин в ефірі

Діджеї черкаської радіохвилі встановили рекорд. Безпрецедентний марафон тривалістю в 50 годин у прямому ефірі пройшов на черкаському радіо «101 Далматин». Троє діджеїв працювали онлайн без сну та відпочинку, запрошували у студію гостей. І все це на радість черкаським слухачам, а також з нагоди професійного свята — Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку. Радіомарафон стартував 16 листопада о сьомій ранку і завершився о дев’ятій аж 18 листопада. Подібний трудовий подвиг звершив колись діджей Паша з «Гала-радіо». Він пробув у ефірі 48 годин.

— Ми маємо з’являтися в ефірі кожні 15 хвилин, аби засвідчити, що не заснули. А спати ми взагалі не збираємося, причому ні кави, ні жодних інших енергетиків не вживаємо, — розповідає «Дню» учасник марафону діджей Євген Артеменко. — Та й дрімати власне ніколи, адже увесь 50-годинний марафон насичений цікавими акціями, рубриками, спілкуванням, інтерактивом і гостями. До нас щогодини приходять цікаві гості в студію, навіть уночі, їх загалом буде понад 50 осіб.

За станом здоров’я марафонців постійно стежила спеціальна медична служба, а також колеги. Їли діджеї мало, щоб не хилило на сон, а чаї пили лише натуральні — з імбиру та лимону. На жаль, черкаські радіомарафонці зі своїм трудовим подвигом не змогли потрапити до «Книги рекордів Гіннеса», хоча на це повністю заслуговують. Адже, за їхніми словами, аби зареєструвати світовий рекорд, необхідно сплатити чималі кошти. Незважаючи на це, організатори акції сподіваються, що вразили не лише черкасців, а й усю Україну. Тому вирішили святкувати оригінально та нестандартно. Крім власне марафону, у місті провели «чорно-білий» парад, у рамках якого прихильники радіо святковою колоною пройшлися центром міста аж до приміщення студії «101 Далматин». Очолювали її костюмовані Елвіс Преслі, Мерилін Монро, Майкл Джексон та інші зірки, які відповідають формату черкаського радіо — «Золоті хіти XX століття». Взяли участь у чорно-білому параді й живі далматинці, а супроводжував усе це дійство стилізований пікап із гучномовцем. Наприкінці параду на його учасників чекав приємний сюрприз — із вікон радіостудії посипався дощ із подарунків. На черкасців падали повітряні кульки з прикріпленими гостинцями: стартовими пакетами мобільного зв’язку, дисконтними картками, солодощами тощо. Анатолій БАБАК.

Газета: 
Рубрика: