Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

16 листопада, 2010 - 00:00

Суд захистив пороги Південного Бугу

Колегія суддів Окружного адміністративного суду м. Києва винесла рішення у справі МБО «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) проти Кабінету Міністрів України щодо оскарження Постанови № 841 «Про надання земельних ділянок у постійне користування», повідомляє прес-служба екологічної організації. Судді задовольнили позовні вимоги ЕПЛ та визнали не чинною постанову уряду.

Нагадаємо, що вказаним рішенням уряд передав у постійне користування особливо цінні землі вздовж русла р. Південний Буг НАЕК «Енергоатом». Дані 27 га земель відводилися НАЕК зі складу регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя», що на Миколаївщині, під Олександрівське водосховище на р. Південний Буг. Таке водосховище, на думку атомників, необхідне для нормальної експлуатації Ташлицької ГАЕС. Проте ціна затоплення — це не тільки поховані унікальні бузькі пороги, затоплення історичної козацької пам’ятки — острову Гард, а й знищення унікальних червонокнижних рослин. Справа із 2006 року безрезультатно перебувала на розгляді в судах різних інстанцій, і лише після рішення Вищого адміністративного суду її повернуто на новий розгляд. Судді Окружного адміністративного суду надали об’єктивну оцінку всіх доводів ЕПЛ про порушення численних норм Земельного кодексу при наданні НАЕК «Енергоатом» цих земель в постійне користування. Тепер справа за апеляційним судом. Чи наважиться він залишити в силі рішення суду першої інстанції і воно набере законної сили?

Допоможіть врятувати життя дитини

До шахтарської родини Бова в місті Перевальську на Луганщині прийшло страшне горе. У десятирічної дочки Валерії Бови виявлено пухлину ствола головного мозку. На жаль, вітчизняна медицина виявилася безсилою і фактично відмовила в допомозі дівчинці. Залишилася остання надія на лікування в Німеччині, де готові прийняти дитя, але на це потрібні кошти.

Обидва дідусі, батько Валерії працюють на шахтах Луганщини, бабуся й мама працюють у навчальних закладах, які випускають майбутніх гірників. Вони готові пожертвувати останнім заради її порятунку, але, на жаль, необхідні кошти — просто непосильна сума для шахтарської родини. Батьки та близькі дівчинки у відчаї.

Президія Луганської територіальної організації Укрвуглепрофспілки, ЦК Профспілки працівників вугільної промисловості України звертається до профспілкових організацій, керівників підприємств, членів профспілки, всіх небайдужих людей — допоможіть урятувати дівчинку! Родина Бова готова прийняти будь-яку допомогу — і моральну, і фінансову.

Для порятунку дитини відкрито добродійний рахунок 68920 у відділенні Ощадбанку 3113/083; розрахунковий рахунок 37399004; МФО 364081, код 02786275. Телефон мами Світлани: 050-238-47-71, тата Вадима: 050-595-69-26.

Організатори конкурсу ім. П. Яцика сказали, хто дав гроші й «моральний козир»

Проведення в Україні цьогорічного XI Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика на високому рівні стало можливим завдяки потужній фінансовій підтримці лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив виконавчий директор Ліги українських меценатів, секретар ради Національної спілки письменників України, співголова Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика Михайло Слабошпицький, відкриваючи конкурс.

ХІ Міжнародний конкурс з української мови було відкрито на батьківщині відомого мецената Петра Яцика в селі Верхнє Синьовидне Сколівського району на Львівщині.

Міністерство освіти України саботувало проведення цього конкурсу, нагадав М.Слабошпицький. «Це безпрецедентний випадок, такого не було десять років поспіль. Стривожена українська громадськість звернулася з відкритим листом до міністра освіти Дмитра Табачника, але відповіді так і не отримала. Ми звернулися через пресу — відповіді знову не було», — стверджує співголова Міжнародного конкурсу.

Не зважаючи на таку позицію влади, конкурс таки відбувається у тридцяти країнах світу, де мешкають українці, наголосив він.

За словами М. Слабошпицького, підтримка Ю. Тимошенко стала справжньою несподіванкою для організаторів. «Це була несподіванка, справжня сенсація. Я написав листи усім проукраїнським політикам і навіть тим, які себе так лише позиціонують, але відгукнулася тільки Ю. Тимошенко і пожертвувала нам фактично половину нашого конкурсного бюджету», — розповів М. Слабошпицький перед відкриттям конкурсу.

«Я маю тепер «моральний козир» до наших політиків. Запитуватиму решту: «А скільки ти виділив на вибори, на білборди? Віддай ці гроші дітям, бо це інвестиція в український патріотизм!» — наголосив співголова Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.

За його словами, особливо важливо те, що Ю. Тимошенко допомогла конкурсу після виборчої кампанії, не будуючи на цьому передвиборний піар.

Довідка УНІАН. Петро Дмитрович ЯЦИК (7 липня 1921 р. — 8 листопада 2001 р.) — канадський підприємець українського походження, меценат і філантроп, відомий своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході. Серед найголовніших проектів, профінансованих П. Яциком: Український науковий інститут Гарвардського університету, Енциклопедія українознавства, Міжнародний конкурс знавців української мови, Канадський інститут українських студій.

Газета: 
Рубрика: