Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

21 жовтня, 2010 - 00:00

Українські борці сумо — найкращі у світі

На чемпіонаті світу по боротьбі сумо, який відбувся минулими вихідними у Варшаві, українська збірна посіла четверте загальнокомандне місце. Наші спортсмени завоювали вісім медалей, серед яких дві золоті, дві срібні і чотири бронзові медалі, повідомляє «Кореспондент». Перше місце в командному заліку посіли японці, які отримали 17 медалей, у тому числі вісім золотих. Друге і третє місця посіли спортсмени з Польщі (сім медалей, у тому числі три золоті) та Росії (13 медалей, дві золоті). Вітаємо наших спортсменів із цим успіхом і бажаємо їм покращити свій результат на наступній світовій першості.

Львівським школярам — особливе молоко

Для учнів молодших класів львівських шкіл виготовлятимуть спеціальне молоко. Ним малюки будуть ласувати на перервах, повідомляє УКРІНФОРМ. Як розповів заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів, технологію виробництва такого вітамінного напою запропонували львів’янам представники однієї із шведських компаній. Подібну програму вже впроваджено в Харкові. Вона отримала схвальну оцінку як батьків та педагогів, так і самих школярів. Висновки щодо дії пілотного проекту на Слобожанщині має дати й медична комісія. Львів отримає результати дослідження за два тижні, тоді й визначать шляхи реалізації проекту.

На бал хризантем — до Криму

Виставка під відкритим небом, на якій будуть представлені понад 300 сортів хризантем, відкриється 23 жовтня в Нікітському ботанічному саду на півдні Криму, повідомляє УНІАН з посиланням на офіційний сайт ботсаду. «З 23 жовтня на реконструйованій і розширеній ділянці площею 0,3 га відкривається «Бал хризантем». В експозиціях будуть представлені понад 300 сортів хризантем: від дрібноквіткових бордюрних, які відкривають бал цвітіння, до крупноквіткових високорослих, з суцвіттями найрізноманітніших забарвлень, форм і розмірів», — ідеться в повідомленні. На «бал» за сприятливої погоди можна буде потрапити до кінця листопада. Нагадаємо, Нікітський ботанічний сад заснований у 1812 році. Він — одна з найстаріших науково-дослідних установ України.

Студентів навчатимуть нової дисципліни — культурному розмаїттю

Київський національний університет імені Тараса Шевченка — це перша академічна установа в Україні, яка офіційно запровадила в навчання курс культурного розмаїття. Починаючи з 2011 року, цей курс читатиметься для студентів другого курсу філософського факультету за напрямками «Культурологія» та «Менеджмент соціокультурної діяльності», повідомляє JeyNews. Як розповіла Світлана Слабінська, координатор Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, навчальний посібник з культурного розмаїття «Людина в полікультурному суспільстві» був розроблений для викладачів та студентів вищих навчальних закладів України та виданий у рамках пілотного проекту МОМ. Навчальний курс спрямований на протидію ксенофобії і поширення ідей культурного розмаїття, він включає розділи з аналізу питання полікультурності з точки зору культурології, історії, соціології, етики та права. «Цей посібник унікальний тим, що містить інформацію про полікультурне суспільство для викладачів. Що важливо — він пропонує сучасний підхід до міждисциплінарного навчання, який заохочує студентів до індивідуального та глибокого мислення про культури світу та важливість культурного розмаїття», — вважає один із авторів посібника та майбутній викладач цього предмета в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка пані Ірина Маслікова. Міжнародна організація з міграції спрямовує свої зусилля на впровадження заходів, заснованих на принципах гуманності та поваги до прав мігрантів, у сприянні та регулюванні міграційними процесами, а також у протидії торгівлі людьми.

У восьми інтернатах для незрячих дітей відкрилися сучасні комп’ютерні класи

До Міжнародного дня білої тростини (символ незрячої людини) «Київстар» обладнав мультимедійні класи у восьми інтернатах для сліпих і слабкозорих дітей по всій Україні, повідомляє прес-служба компанії. Понад 1 500 вихованців інтернатів відкриють для себе нові можливості для розвитку й освіти — за допомогою комп’ютерної техніки, спеціального програмного забезпечення, доступу до інтернету та наданого обсягу безкоштовного трафіку. Мультимедійні класи для сліпих і слабкозорих дітей — це набір сучасних технологічних і комунікаційних рішень, які забезпечують доступ до глобальної мережі та текстових матеріалів. У обладнаних класах позбавлені зору діти зможуть: користуватися комп’ютерами завдяки спеціальній програмі озвучування електронного тексту; використовувати освітні ресурси інтернету — прослуховувати новини, статті, шукати потрібну інформацію, спілкуватися в соціальних мережах; читати навчальну й художню літературу, періодику, яку озвучуватиме спеціальна програма, що працює з відсканованими й друкованими текстамии; слухати музику й аудіокнижки. «Сліпі діти потребують особливого підходу. При цьому вони живо цікавляться довколишнім світом, хочуть вчитися, хочуть спілкуватися, — говорить директор інтернату для сліпих дітей №5 ім. Я. Батюка Людмила Коваль. — Через обмеження зору їм доводитися докладати більше зусиль до того, щоб освоїти нові технічні засоби навчання, такі як комп’ютери й інтернет». Нагадаємо, що Міжнародний день білої тростини було засновано в США 15 жовтня 1970 року за ініціативи Міжнародної федерації сліпих (International Federation of the Blind). Історія білої тростини як символу сліпоти бере свій початок з 1921 року. У британському місті Брістолі молодий професійний фотограф Джеймс Біггс після нещасного випадку втратив зір. Незабаром він зрозумів, що на його чорну тростину не реагують ні перехожі, ні водії. Тоді він пофарбував тростину в білий колір, і вона стала помітною. Це «нововведення» підхопило багато незрячих не лише Англії, а й усієї Європи, Америки, а пізніше й СНД.

Газета: 
Рубрика: