Рівненський проект сталого розвитку визнано зразковим
У Рівному побував незалежний консультант Швейцарської агенції розвитку та співробітництва Йорг Крістен. Він перевірив, як витрачаються гроші, отримані містом на реалізацію проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку». Міжнародний консультант відвідав громаду ОСББ «Данила Галицького, 4», у будинку якого замінили старі труби систем водопостачання, громаду ГО «Оберіг» та навчально-виховного комплексу «Престиж», де встановили нові енергозберігаючі вікна, поспілкувався з членами громади ОСББ «Ѓазда» на Коперніка, 14, які відремонтувала за гроші проекту дах та частково утеплили зовнішні стіни будівлі.
— Ми приїхали у Рівне, щоб перевірити, як працює програма і розвивається співпраця між місцевими громадами та владою міста, — розповів про мету свого приїзду Йорг Крістен.
Експерт з питань децентралізації міст вважає, що проект ПРООН дасть можливість громаді брати участь у вирішенні місцевих проблем, а також допоможе покращувати якість життя у місті. ПРООН є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, організацією, яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя.
— Рівне — одне із пілотних міст цієї програми, — говорить Йорг Крістен. — Перші два роки ми стикалися з тим, що громади не вірили у свою спроможність щось змінити. Проте завдяки підтримці міської влади вони таки повірили у свої сили і почали реалізовувати власні проекти. Наші ідеї здійснилися і справді приносять користь.
На думку міського голови Рівного Володимира Хомка, «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» і надалі буде основним способом фінансування ОСББ та інших громадських організацій. При цьому виконавців робіт обиратиме сама громада, а не муніципалітет, що виключатиме корупцію. Гроші на впровадження проектів «Муніципальної програми врядування та сталого розвитку» виділяли ПРООН, Швейцарська агенція розвитку та співробітництва, міська рада, а також члени організацій громад, повідомляє Людмила СТУПЧУК.
Дитячий футбольний іспит
1-3 жовтня 2010 року на стадіоні в селі Козин (Конча-Заспа) відбудеться 12-й Міжнародний дитячий турнір з футболу «Кубок ретро». У ньому візьмуть участь діти віком десяти років (2000 р. н.), 11 років (1999 р. н.) 12 команд із п’яти країн — України, Румунії, Росії, Білорусі та Молдови. Традиційно змагання організовує дитячий київський футбольний клуб Кубок «Ретро» з 2003 року — клуб, який веде пропаганду дитячого футболу як здорового способу життя і дружби між країнами. Як повідомили «Дню» організатори змагань, за цей час Кубок «Ретро» набув величезної популярності в Україні та Європі. У турнірах брали участь 8000 юних футболістів із 450 команд України, Угорщини, Росії, Білорусі, Латвії та інших країн. «Кожен, хто брав участь у Кубку «Ретро», знає, що на турнірі панує особлива міжнародна атмосфера. Нові знайомства, які обіцяють перерости в дружбу і щире спілкування дорослих та дітей, стали своєрідною візитною картою Кубку «Ретро». «Ретро» — це символ поєднання кращих традицій футбольних поколінь, ностальгія за теплим і щирим футболом, справжньої любові до цієї унікальної гри», — зазначає Петро Ніколенко, керівник футбольного клубу «Ретро». Він вважає, що футбол розвиває в дітей почуття солідарності, відповідальності, зміцнює дружбу між дітьми і взаємини з дорослими. «Для кожного юного футболіста футбольний турнір — іспит», — вважає дитячий тренер, повідомляє Оксана МИКОЛЮК, «День».
В Україні створять центри для бажаючих кинути курити
Міністерство охорони здоров’я має намір створити понад 30 центрів допомоги бажаючим кинути курити до 2012 року, повідомляє УНІАН із посиланням на заступника директора департаменту державного санітарно-епідеміологічного нагляду МОЗ Алла Григоренко. «Створення центрів планується у кожному обласному центрі і в кожному великому місті», — повідомила вона. За її словами, їх буде створено або на базі наркологічних диспансерів, або на базі центрів суспільного здоров’я. «Державна програма профілактики тютюнокуріння передбачає кошти на створення таких центрів... За підрахунками, це близько 1,5 млн гривень», — повідомила вона. За словами Григоренко, дані центри необхідно буде технічно оснастити, а також підготувати кваліфіковані кадри для надання медичної допомоги тим, хто хоче кинути курити. Григоренко зазначила, що центри допомоги вже є у Києві, Луцьку, Черкасах, Донецьку. Дані центри створюються в рамках реалізації державної цільової соціальної програми зменшення шкідливої дії тютюну на здоров’я населення на період до 2012 року. Нагадаємо, 68% опитаних Київським міжнародним інститутом соціології у рамках дослідження МОЗ і ВООЗ нинішніх курців заявили, що вони зацікавлені у відмові від куріння.
Районних рад у Черкасах не буде
Київський апеляційний адміністративний суд 16 вересня задовольнив апеляцію Черкаської міської ради та скасував ухвалу про забезпечення позову та зупинення дії рішення Черкаської міської ради про неутворення районних рад. Тобто діє рішення ради про неутворення районних у місті Черкаси рад. Ухвала набрала чинності з моменту постановлення і оскарженню не підлягає. Про це повідомив на своєму блозі http://sergiyodarych.livejournal.com/125680.html міський голова Черкас Сергій Одарич. «Ми виграли дуже важливий судовий процес. Суд скасував ухвалу відомого черкаського судді Грабового від 25 травня цього року про зупинення дії рішення Черкаської міської ради про неутворення районних у місті рад. А відтак знову набуло чинності рішення міської ради і вибори в райради в нас проводитися не будуть. Завдяки цьому Черкаси заощаджуватимуть щороку 4—5 млн. грн., які можна буде направляти на вирішення актуальних проблем», — зазначив Сергій Одарич. За його словами, більшість працівників районних виконкомів залишаться працювати й надалі. Мало того, вони працюватимуть у значно кращих умовах, адже після того, як стануть підрозділами міського департаменту соціальної політики, отримуватимуть більшу заробітну плату. Натомість під скорочення потраплять ті служби (приблизно 15—20 осіб), які облуговували районні ради, зокрема депутатів (готували сесії, документи). Також будуть звільнені люди з таких посад, як голова ради, його заступник тощо. Цікаво, що спроби ліквідації райрад робилися міською владою Черкас із 2001 року. Проте всі відповідні рішення міськради були оскаржені в судовому порядку. 19 листопада 2009 року Черкаська міськрада вирішила скасувати Придніпровську і Соснівську районні ради міста з червня 2010 року. За рішення «Про не утворення районних у місті Черкаси рад» проголосували 37 депутатів. Потім 7 грудня 2009 року Соснівський райсуд Черкас призупинив рішення Черкаської міськради. А вже 25 травня 2010 року Соснівський районний суд Черкас взагалі скасував це рішення. Нині ж Київський апеляційний адміністративний суд скасував ухвалу Соснівського райсуду, повідомляє Анатолій БАБАК.