Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

21 вересня, 2010 - 00:00

На Вінниччині 80% дітей мають відхилення в фізичному розвитку

У Вінницькій області почала роботу пересувна клініка для проведення медичного огляду дітей, повідомляє УНІАН із посиланням на голову Вінницької обласної державної адміністрації Миколу Джигу. «В області ми розпочали медичний огляд дітей. Для цього задіяна спеціальна медична пересувна клініка на базі автомобіля, оснащеного медичною технікою. У селах районів медичний огляд проводять лікарі районних лікарень», — повідомив М. Джига.

Він також зауважив, що, за останніми даними, з 500 оглянутих дітей 80% мають відхилення в фізичному розвитку. «Потрібно дітей фізично навантажувати, потрібно, щоб вони були на свіжому повітрі, потрібно, щоб вони займались спортом», — вважає голова області. У зв’язку з цим він повідомив, що зараз в області проводиться інвентаризація усіх спортивних майданчиків і наголосив, що всі вони мають бути обладнані належним чином. Він переконаний, що хворих дітей стане менше, якщо вони займатимуться фізкультурою і спортом.

«Ми будуємо лікарні, а нам потрібно будувати спортивні майданчики, спортивні споруди. Дітьми потрібно займатись, а в нас, на жаль, цього немає. У області ця робота розгорнута», — сказав М. Джига.

Усе більше українців одружуються близько 30-ти

В Україні спостерігаються тенденції до підвищення середнього віку укладання шлюбу. Молоді пари почали відкладати одруження до завершення періоду соціалізації, здобуття освіти, професії, певного соціального статусу. Про це заявив міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Равіль Сафіуллін, коментуючи дані Департаменту сімейної та гендерної політики стосовно середнього шлюбного віку в Україні, повідомляє УКРІНФОРМ.

Зокрема, середній вік реєстрації шлюбу збільшився за підсумками 2009 року в порівнянні з 2006 роком у чоловіків з 29,6 до 30,2 року, у жінок — з 26,7 до 27,3 року, тобто на 0,6 року, а середній вік реєстрації першого шлюбу збільшився у чоловіків з 25,4 року до 26,3 року, у жінок — з 22,8 до 23,7 року, тобто на 0,9 року. Підвищення віку взяття шлюбу є фактором, що певною мірою «гальмує» оновлення сімейної структури. Водночас в Україні шлюб залишається «молодшим», ніж у більшості європейських країн, тобто укладається в більш ранньому віці. У 16% зареєстрованих у нашій країні шлюбів наречена була за віком молодшою за 20 років, а, приміром, в Італії, Іспанії, Норвегії, Швеції та Чехії таких зареєстрованих шлюбів — 2%, у Польщі, Португалії, Латвії, Словаччині, Естонії — від 4% до 6%. За даними профільного відомства, після зниження рівня шлюбності в 90-ті роки, в Україні з 2001 року спостерігається сприятлива тенденція до його підвищення.

2007 р. загальний коефіцієнт шлюбності (кількість зареєстрованих шлюбів у розрахунку на 1000 осіб) становив 9,0, що є одним із найвищих показників у Європі й до сьогодні. У міських поселеннях цей показник дорівнює 10,0, у сільських — 6,7. Варто зауважити, що в порівнянні з попередніми роками і тут спостерігаються позитивні тенденції. Так, коефіцієнт шлюбності в 1996 р. знизився до 6 (найвищий показник за всі роки зафіксовано в 1991 році — 9,5). Сплеск шлюбності, зазвичай, спостерігається у передвисокосних роках, у високосні, навпаки, відбувається значний спад.

У автошколах будуть учити спілкуватися з інспекторами ДАIІ

ДАІ планує ввести в автошколах лекції по правовій підготовці водіїв, щоб поліпшити взаємини учасників руху й співробітників ДАІ. «Ми плануємо запровадити в автошколах лекції щодо взаємодії між інспекторами і водіями», — повідомив начальник департаменту ДАІ МВС України Валерій Лозий, повідомляє Інтерфакс-Україна. Лозовий підкреслив, що поліпшення взаємин між водіями і співробітниками ДАІ сьогодні актуальне, і в зв’язку з цим департамент ДАІ ініціює питання внесення в курс навчання в автошколах додаткових годин по правовій підготовці, тобто водії будуть вивчати не тільки правила дорожнього руху, але і те, як захищати свої права і спілкуватися з інспектором. За словами Лозового, будуть підвищені вимоги і до самих інспекторів. При цьому він додав, що «інспектори ДАІ вже готові до спілкування з водіями».

Допоможіть вилікувати дитину!

Богдан хворіє з початку 2009 року. У нього — пухлина позачеревної порожнини. У Києві після року лікування його списали як безперспективного. В Москві — дали шанс на одужання. Зробили операцію, пересадку кісткового мозку. Перед випискою Богдан пройшов обстеження, яке показало залишкові метастази в кістках скелету. Сподівалися, що вони зникнуть після курсу лікувальних препаратів. Але перевірка в червні показала наявність метастаз. Продовжили лікування. Тепер — знову потрібне обстеження в Москві. Поїздка дуже важлива — вона визначить подальшу долю хлопчика. На поїздку і обстеження потрібні 20 000 гривень. Батьки звертаються до всіх небайдужих людей допомогти їм зібрати ці гроші! Допоможіть Богдану — він із усіх сил бореться за життя!

Телефон мами Олени: +38 068 172 60 45.

Реквізити для надання допомоги:

Транзитний рахунок «ПриватБанку» 29240825525601; МФО 315405; ЗКПО 22772795 для зарахування на миттєву картку 4405885013938268, «ПриватБанк». Отримувач: Шиндер А.М.

Газета: 
Рубрика: