В Україні відкрито новий стадіон європейського рівня
У м. Моршин (Львівська область) відбулося відкриття нового стадіону, який реконструйований із метою проведення ігор дитячо-юнацької футбольної ліги. Стадіон відповідає усім європейським стандартам та може стати в майбутньому тренувальною базою для футбольних команд під час проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року в Україні. Стадіон розрахований на 1000 критих місць для глядачів. Параметри стадіонного поля відповідають європейським стандартам (105 на 68 метрів); стадіон обладнаний сучасним газоном, системою дренажу та поливу. Основне призначення стадіону — це проведення тренувань та ігор молодими футболістами віком від 13 до 17 років. При цьому інфраструктура стадіону дозволяє йому стати тренувальною базою для футбольних команд під час Євро-2012. Загальний об'єм інвестицій, вкладених в реконструкцію міського моршинського стадіону, складає три млн. гривень. Інвестором виступив ФК «Скала».
У Черкасах облаштовують фундамент під майбутнє «Дерево Кохання»
На клумбі біля Містка Кохання, що в черкаському парку «50-річчя», вирує робота. Робітники облаштовують фундамент та кладуть плитку. Тут буде встановлено «Дерево Кохання», яке планують урочисто відкрити наприкінці вересня — на початку жовтня. Саме Дерево буде металевим, заввишки три метри. Ініціатори ідеї — мерія міста і КП «Дирекція парків» переконані: завдяки «Дереву Кохання» відпочинок черкасців буде не лише більш романтичним, а й стане новим символом любові усіх закоханих.
Директор КП «Дирекція парків» Олександр Радуцький обіцяє, що сам майданчик, на якому «зростатиме» деревце, оздоблять камінням та огородять невисоким парканом. Крім того, «Дерево Кохання» продовжить традицію, започатковану кілька років тому на мості Кохання — на металеву експозицію можна буде вішати символи вірності та кохання — замки.
«Сьогодні ми робимо реальний крок до того, щоб з'явилася ще одна «родзинка» у парку 50-річчя. Щоб люди казали: «А пішли до Дерева Кохання», — каже Олександр Радуцький. — Я думаю, що це деревце стане пам'ятником для тих людей, які кохають», повідомляє Анатолій БАБАК.
У «Динамо» — нова форма
Компанія Adidas і ФК «Динамо» Київ представили нову екіпіровку команди сезону 2010/2011. У новому сезоні на грудях гравців красуватиметься широка синя смуга. Як елемент форми вона вперше з'явилася 1936 року, коли ФК «Динамо» Київ дебютував у чемпіонаті СРСР, в якому команда відразу ж стала срібною призеркою. А 1974 року саме у формі такого дизайну команда почала свою переможну ходу до Кубка володарів Кубків і Суперкубка Європи. У сезоні 2010/2011 на смузі будуть розташовані логотип Adidas і емблема клубу — зліва і справа відповідно. Дизайнери також доповнили форму такими елементами, як, наприклад, синій комір-застібка, синя окантовка футболки, а також клубна літера «Д» на гетрах.
«Цього року ми вирішили ще раз нагадати всім, що ФК «Динамо» — це клуб з традиціями і пам'ятними успіхами. Зараз, на дорозі становлення нової команди, це розуміння як ніколи важливе. Не може не радувати, що дизайнери Аdidas вірно тлумачили наші побажання і доповнили класичну біло-синю форму ретро-елементами, як, наприклад, широка смуга на грудях. Я упевнений, що це відчуття славного минулого додасть гравцям упевненості і гордості за свій клуб, що позитивно позначиться на результатах команди. Крім того, нова форма відповідає всім сучасним вимогам екіпіровки, що дуже важливо для досягнення найкращих результатів», — говорить Резо Чохонелідзе, генеральний директор ФК «Динамо», Київ.
«Якість екіпіровки має істотне значення, коли рівень підготовки команд приблизно однаковий. Я як гравець і як тренер в цьому неодноразово переконався. Нова форма від Аdidas технічно бездоганна, що дозволить гравцям продемонструвати всю свою майстерність у наступних матчах», — підвів підсумок головний тренер ФК «Динамо» Київ Валерій Газзаєв.
Експерти: через 10 років людям невистачатиме землі та продуктів
До 2019 року населення землі збільшиться на 1 млрд. чоловік. Це призведе до дефіциту продовольства. До 2019-го населення Землі збільшиться на 1 мільярд і складе майже 7,5 мільярда чоловік. Це обумовить значне зростання споживання продуктів харчування — за різними категоріями товарів попит виросте на 10 —25%. Однак цей попит може виявитися неплатоспроможним — зростання населення буде відбуватися за рахунок малорозвинених бідних країн, пише «Дело».
У той час як розвинені країни мають дуже низькі темпи приросту населення (0,3 —0,4% протягом 2010 — 2019 років), в країнах, що розвиваються, вони можуть перевищувати 1,5%. «Той мільярд людей, який, за даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), на планеті голодує, — це ті, хто не може заплатити за продукцію», — каже експерт Володимир Клименко. Другий фактор, який викликає тривогу експертів,— недостатнє на сьогодні кількість посівних площ, щоб забезпечити виробництво продукції в необхідних обсягах.
«Для того, щоб розширити посівні площі, доведеться вирубати частину лісів Амазонії», — відзначає Леоні Козаченко, голова Української аграрної конфедерації.
За словами ж експерта з аграрних питань Ганни Кузнєцової, збільшення виробництва агропродукції можливо за рахунок застосування інтенсивних технологій. «Навіть в Україні середня врожайність нижче середньоєвропейської. Якщо ми вийдемо на співставні показники, то врожай значно збільшиться без розширення посівних площ», — зауважила вона.