В Україні хочуть ввести комендантську годину для неповнолітніх
Міністерство внутрішніх справ України вважає за доцільне запровадити на законодавчому рівні комендантську годину для неповнолітніх, повідомляє УНІАН з посиланням на заступника начальника кримінальної міліції у справах неповнолітніх МВС України Віктор Сурановича. «Можливо, і доцільно закріпити дане питання на законодавчому рівні», — сказав він. В. Суранович пояснив необхідність таких заходів тим, що неповнолітні не повинні пізно ввечері знаходитися на вулиці одні, а з іншого боку — батьки повинні знати, де перебувають їхні діти. В контексті цього він зауважив, що це питання треба відпрацювати в розрізі встановлення вікового цензу. «Треба відпрацювати це детально, щоб не порушувати конституційних прав громадян», — сказав В. Суранович. Як повідомляв УНІАН, у деяких містах України місцева влада вже запровадила комендантські години для неповнолітніх. Дітям заборонено перебувати без супроводу батьків або осіб, які їх замінюють, у громадських місцях, ресторанах, об'єктах торгівлі, розваг, у дворах і під'їздах житлових будинків, громадському транспорті тощо.
Що в українській мінеральній воді й безалкогольних напоях?
Інспектори Державного комітету України з питань технічного регулювання і споживацької політики (Держспоживстандарт) упродовж червня-серпня 2010 року перевірили близько 230,481 тис. дал питної фасованої і мінеральної води й безалкогольних напоїв на загальну суму 3 млн. 111 тис. грн. під час виробництва. Через невідповідність нормативній документації (НД) було забраковано 28% продукції на загальну суму понад 1 млн. 301 тис. грн., повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Держспоживстандарту. Згідно з повідомленням, у цілому було перевірено 183 підприємства, на 116 з них виявлені порушення.
Зокрема, фахівці перевірили 60,329 тис. дал питної фасованої води, забраковано було 14,545 тис. дал (24%) продукції. Також перевірили 95,717 тис. дал мінеральної води, НД не відповідало 24,715 тис. дал (26%) продукції. Крім цього, було перевірено 74,434 тис. дал безалкогольних напоїв, з них 26,138 тис. дал (35%) продукції не відповідало вимогам. У повідомленні наголошується, що продукція не відповідала вимогам НД за фізико-хімічними показниками — у шести випадках, мікробіологічними — у п'яти випадках, органолептичними (смак і запах) показниками — в одному випадку. У 15 випадках на підприємствах не було сертифіката відповідності на продукцію, а маркування і упаковка були з порушеннями в 93 випадках. За результатами державного нагляду, впродовж червня-серпня 2010 року фахівці Держспоживстандарту під час перевірок видали 116 розпоряджень про усунення виявлених недоліків, 100 розпоряджень про заборону реалізації партій продукції, 114 розпоряджень про заборону реалізації продукції, 115 постанов про застосування штрафів на загальну суму 228,9 тис. грн. До адміністративної відповідальності притягнуто 54 посадовці, нараховані штрафи на суму 18,9 тис. грн.
Українці проїдають 80% своїх прибутків
Державний комітет статистики опублікував дані, на що витрачають українці зароблені гроші. Відповідно до звітів, 83% своїх доходів українцеві доводиться віддавати на оплату продуктів харчування, товарів і послуг, повідомляє УНІАН. До речі, в порівнянні з минулим роком громадяни країни почали більше відкладати і економити. Так, в «заначку» в першому кварталі 2010 року вони, в середньому, поклали 6% своїх доходів, в 2009 році ця цифра становила 4%.
Культурі проти горілки не встояти?
Донецький облстат наприкінці літа наважився обнародувати статистику щодо вживання жителями регіону алкоголю та шкоди від нього. Цифри неприємно вражають. Лише через торгову мережу в області минулого року реалізовано 9 млн. літрів «веселих» напоїв в перерахунку на чистий спирт. Пересічна донецька сім'я щомісяця витрачає на оковиту 46 гривень, що більше, ніж на відпочинок та культуру (43 грн.), чи купівлю такого продукту широкого вжитку як вершкове масло (37 грн.). Як результат, від алкоголізму на Донеччині 2009 року померло 1,5 тисячі осіб, що набагато більше, ніж офіри нещасних випадків на виробництві та ДТП разом узятих.
Як повідомили «Дню» в обласному наркодиспансері, на обліку в спецлікувальних закладах цієї системи перебуває понад 90 тисяч «офіційних» алкоголіків, кількість же таких, що не лікуються, більша у декілька разів. Щодня лікарі реєструють 30—40 важких випадків алкогольних психозів, причому горілчана «бєлочка» розсуває вікові кордони, вкладаючи на лікарняну койку як вельми старих людей, так і підлітків.
До речі, згідно з анонімним опитуванням, проведеного кількома громадськими організаціями Донецька напередодні нового навчального року серед дівчат-старшокласниць, 98% з них в 14 років вже регулярно вживають спиртне — до сексу доходить лише через рік-два, повідомляє Сергій КОРОБЧУК, Донецьк.