Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

1 вересня, 2010 - 00:00

Українські футболісти — чемпіони Європи!

В Україну повернулась національна паралімпійська збірна команда з футболу серед спортсменів з наслідками дитячого церебрального паралічу, яка стала першою у Європі та отримала ліцензію на ХIV літні Паралімпійські ігри, що пройдуть у Лондоні в 2012 році, повідомляє прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України.

Останній суботній матч зі споконвічним суперником нашої паралімпійської збірної команди з футболу ДЦП — командою Росії — став вирішальним для України: з рахунком 9:8 (із традиційними пенальті) наші футболісти отримали чемпіонство в Європі! Ніхто з організаторів не очікував, що тривалість цього останнього чемпіонського матчу буде такою довгою! У першому таймі тільки на кінцевих хвилинах команді Росії вдалось відкрити рахунок; потім, у другому таймі він зрівнявся — 1:1; згодом через нічию було призначено 2 тайми по 10 хвилин, які змін у рахунок не внесли... Лише за рахунок пенальті (8 м’ячів з боку українських футболістів та 7 голів від гравців Росії) було визначено чемпіона Європи — українську паралімпійську збірну команду з футболу серед спортсменів з наслідками дитячого церебрального паралічу.

Загалом відкритий Чемпіонат Європи з футболу серед спортсменів з наслідками дитячого церебрального паралічу, що проходив у м. Глазго, Шотландія, приймав паралімпійські збірні команди 9 європейських країн (Шотландія, Росія, Голландія, Іспанія, Данія, Ірландія, Україна, Англія) та команду Австралії. Традиційно фаворитами турніру були команди Росії, України, Нідерландів та Ірландії. Більшість команд поповнили свій склад новими гравцями, так під час змагань було прокласифіковано 67 нових спортсменів.

Для молодих киян влада створить кодекс поведінки

Через місяць киян чекає нове зведення правил від влади, повідомляє «Сегодня». Вслід за вже виданим Кодексом киянина почали розробляти заповіді для юних городян під назвою «Кодексуй — не комплексуй!» «З 1 вересня я разом з усіма, хто підтримав кодекс (Олег Скрипка, Юрій Рибчинський, Віталій Кличко), буду ходити по школах і університетах і збирати побажання молоді, які пункти вони б хотіли бачити в Кодексі», — сказав радник мера Ігор Добруцький. За його словами, у новий Кодекс увійде 50 правил. Наприклад, не ходити в навушниках по місту, не слухати музику дуже голосно, не плюватися, не матюкатися, не битися, не їздити «зайцем» у транспорті, не сидіти на сходах ескалатора в метро, а також трохи менше грати в комп’ютерні ігри.

Крім того, у молодіжному кодексі точно будуть прописні істини про те, що потрібно перевести літню людину через дорогу, допомогти їй донести сумки, поступитися місцем дитині або пенсіонеру в громадському транспорті. «Ніхто за недотримання правил штрафувати не буде. Але я сподіваюся, що їх виконання стане модним», — вважає Добруцький. Нагадаємо, 16 серпня столична влада підготувала остаточну версію Кодексу киянина. У підсумковий варіант увійшло 46 правил, які помістилися в невеличку книжечку, що розкладається в путівники з картою міста, списком почесних киян і текстом гімну міста «Як тебе не любити, Києве мій».

Iз Києва до Канева невдовзі можна буде дістатися річковим трамваєм

У Каневі до «Євро-2012» побудують вертолітний майданчик і запустять чотири річкові трамваї. Про це під час брифінгу заявив голова Черкаської обласної адміністрації Сергій Тулуб. «Ми здійснимо реконструкцію узбережжя, створимо об’єднаний комплекс, який складатиметься з річкового вокзалу та автостанції. Буде туристичний центр із закладами громадського харчування. Також проведемо роботи по будівництву вертолітного майданчика із терміналом для прийому туристів. Крім того, причал у Каневі теж повинен приймати різноманітні плавзасоби», — наголосив губернатор, а також пояснив, що нині інженери уже працюють над розробкою річкових трамваїв. «Ці трамваї курсуватимуть за маршрутами «Київ — Канів —Черкаси — Чигирин». І таких засобів працюватиме десь чотири. Усі роботи плануємо завершити до початку «Євро-2012», — підсумував Сергій Тулуб. Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси

Причини депресії в підлітків

Підлітки, які лягають спати пізно — опівночі або навіть пізніше — більше схильні до депресивних станів, свідчать результати ряду досліджень. Стаття про них була опублікована в останньому номері американського науково-популярного журналу «Сайентіфік Амерікен», повідомляє УНІАН. Як встановили вчені Колумбійського університету, шанси виникнення депресії на 24% більше у тих підлітків, яким батьки дозволяють лягати спати опівночі або навіть пізніше, ніж у тих дітей, які лягають спати о 10 годині вечора. Тож діти просто не висипаються.

Той факт, що недостатній сон є одним з факторів появи депресії у підлітків, підтвердили і дослідження, проведені в Лондонському і Піттсбурзькому університетах. Вчені встановили, що ризик розвитку депресії особливо великий для тих дітей, які страждають від безсоння. Проведені нещодавно в Каліфорнійському університеті дослідження виявили, що при нестачі сну зростає активність ділянки головного мозку, що відповідає за емоції, і різко знижується активність в ділянках префронтальної кори мозку, що відповідають за придушення негативних асоціацій. Саме ці явища спостерігаються у людей, що піддаються депресії.

Дослідники підкреслюють, що в підлітковому віці діти особливо гостро сприймають проблеми, з якими їм доводиться стикатися у все більш дорослому житті. І для того, щоб їм було легше долати труднощі цього періоду і уникнути депресії, їм необхідний більш тривалий сон, ніж молодшим дітям і навіть дорослим.

Газета: 
Рубрика: