У Тернополі презентували санітарно-побутовий поїзд
Як повідомляє УНІАН із посиланням на прес-центр «Львівської залізниці», поїзд складається з двох вагонів. У рефрижераторному вагоні розміщено службове купе, санвузол та кухню для обслуговуючого персоналу, а для колійників — роздягальню, душову та сушарку. В душових кабінках одночасно можуть приймати душ 12 осіб. Роздягальня розрахована на 15 осіб, а сушарка — на 50—60 комплектів спецодягу та спецвзуття, яке сохне при температурі 40—45 градусів. Виготовили санітарно-побутовий поїзд у пасажирському вагонному депо «Тернопіль» за 50 днів, вартість його становить 880 тис. грн. У разі, якби такий поїзд робили в заводських умовах, його ціна була б у кілька разів вищою, зауважують у прес-центрі.
Санітарно-побутовий комплекс на колесах вперше розроблено у травні 2008 року з ініціативи начальника депо «Тернопіль» Івана Іванова. Поїзд використовували для забезпечення умов праці й відпочинку колійників на віддалених від інфраструктури ділянках залізниці в будь-яку пору року. Перший санітарно-побутовий поїзд складався з вагона, де розміщувалася дизель-електростанція, вагона-лазні, вагона-сушарки та двох 60-тонних цистерн, одна з яких призначена під воду для душових кабін, а інша — для відпрацьованої води.
Мобілки виявилися набагато бруднішими, ніж ручки у туалетах
Дослідження, проведене британським журналом Which?, показало, що на поверхні мобільних телефонів у 18 разів більше бактерій, аніж на рукоятках бачків громадських вбиралень, повідомляє «Медпортал» з посиланням на Daily Mail. Експерт Кері Стенвей (Ceri Stanaway) визначив загальне мікробне число в мазках із 30 випадково взятих мобільних телефонів та порівняв його з аналогічним показником, отриманим під час дослідження туалетних рукояток.
З’ясувалося, що кількість мікроорганізмів на поверхні телефонів у 25 разів перевищує гігієнічну норму і в 18 разів — кількість мікробів на рукоятках змиву в громадських убиральнях. Ідеться про загальну кількість бактерій. Не всі з них патогенні для людини, проте були виявлені й хвороботворні мікроби, наприклад збудники кишкових і гнійних інфекцій — сальмонела, кишкова паличка і золотистий стафілокок. За оцінками дослідника, приблизно 14,7 мільйонів із 63 мільйонів мобільних телефонів британців становлять загрозу для здоров’я.
На підставі отриманих результатів Стенвей порадив усім користувачам мобільних телефонів приділяти найпильнішу увагу гігієні своїх пристроїв і не давати їх у чужі руки, наприклад для перегляду фотознімків.
Найбільшу тривалість життя серед жінок мають японки
Найбільшу тривалість життя серед жінок мають японки. Про це пише інтернет-видання «Утро», посилаючись на дані Міністерства охорони здоров’я, праці та добробуту Японії, повідомляє УНІАН. Окрім того, відзначає видання, тривалість життя японок стрімко збільшується. У доповіді зазначається, що у 2009 році японські жінки легко доживали до 86 років. Це на третину року більше, ніж у 2008 році. Такими, що живуть найдовше на планеті, японські жінки залишаються протягом 25 років. Щодо японських чоловіків, то багато хто з них доживає до 79,5 років і за цим показником вони програють чоловікам із Катару, Гонконгу, Ісландії і Швейцарії. Видання відзначає, що ці рекорди мають й інший бік. В Японії населення стрімко старіє. Уряд країни на чолі з новим прем’єром Наото Каном планує провести низку податково-бюджетних реформ, щоб забезпечити ефективну роботу системи соціального забезпечення людей похилого віку.