Для пілотного реформування медицини обрано два регіони
Вінницьку та Дніпропетровську області обрані для реалізації пілотного проекту з реформування галузі охорони здоров’я, повідомляє УНІАН. «Міністерство охорони здоров’я вважає, що практичні заходи та ключові механізми щодо реформування системи охорони здоров’я перш за все мають бути відпрацьовані на базі пілотних регіонів. Такими пілотними регіонами визначені Вінницька та Дніпропетровська області», — повідомила заступник міністра охорони здоров’я України Світлана Буніна. Вона зауважила, що для супроводу і координації роботи цього проекту створено міжвідомчу робочу групу. «На сьогодні міністерством проводяться консультації та консультативні зустрічі з представниками Світового банку щодо залучення грантів для фінансування цих проектів», — повідомила заступник міністра охорони здоров’я України.
Начальник Управління охорони здоров’я та курортів Вінницької ОДА Лідія Діденко пояснила, що головними етапами програми, реалізація якої розрахована на 2010—2014 роки, є вивчення ситуації, навчання групи медичних працівників та реформування галузі, що передбачає створення центрів первинної допомоги, зміни в організації роботи первинної та вторинної ланок медицини. «Для підготовки проекту планується дослідити, як населення обслуговується медпрацівниками, та провести централізацію фінансування», — сказала Л. Діденко.
Музика робить дітей розумнішими
Згідно з результатами нового дослідження, музика відіграє важливу роль у розвитку нервової системи. Вміння грати на музичному інструменті покращує здатність мозку запам’ятовувати і аналізувати нову інформацію.
Проаналізувавши безліч матеріалів на тему впливу музики на розвиток нервової системи зі всього світу, автор нової роботи Ніна Краус (Nina Kraus) і її колеги дійшли висновку, що музика покращує здібності до навчання. «Наш мозок не в змозі переробляти усю наявну сенсорну інформацію щомиті, і тому йому доводиться вибирати найнеобхідніше. При грі на музичному інструменті мозок постійно завантажений складною роботою, адже музикантові необхідно читати по нотах, пам’ятати ритм і кооперувати з іншими музикантами», — пояснює Краус. Іншими словами, музична підготовка допомагає розвивати основи мислення, за допомогою яких людина може удосконалювати свої когнітивні навички протягом усього життя. Окрім цього, діти, які займаються музикою, краще розпізнають інтонації у голосі співбесідника, а також краще читають і мають багатший словниковий запас, аніж діти, які не грають на музичних інструментах.
«Наука давно займається вивченням впливу різних звуків на людину, і всі приходять до згоди, що правильна музика має однозначну позитивну дію на наше здоров’я», — підсумували фахівці, радячи усім батькам подумати про музичну освіту своїх дітей.
У Київській області з’явилися два нових заказники
Після семи років вимог науковців та природоохоронних організацій, серед яких і Національний екологічний центр України, Київська обласна рада присвоїла природоохоронний статус урочищам «Ковалівський яр» та «Невідомщина», що у Васильківському районі. Клопотання про створення заказника підготували активісти НЕЦУ, повідомляє прес-служба Національного екологічного центру.
Заказник «Ковалівський яр» розташований на північно-західній околиці Василькова і займає схили яру, дном якого стікає невелика річка — притока першого порядку ріки Стугни. Головна цінність урочища — степові рослини. На західних схилах зберігся типовий типчаково-ковиловий степ, якого зараз на Київщині майже не залишилося. А вздовж річки виявлено зникаючі види орхідей, занесених до Червоної книги України.
В яру гніздяться водно-болотні птахи і найбільший в Україні вид голуба — припутень. Тут проживають зайці, лисиці та різноманітні гризуни Наддніпрянщини. В іншому заказнику «Невідомщина», що біля Одеської траси, розташовані природні джерела, зокрема освячене джерело чистої питної води, яке приваблює багатьох відвідувачів.
Нині Київська область займає одне з останніх місць за рівнем заповідності в України — тільки 3% її простору займають заповідники.
«Створення заповідних територій потрібне не лише для охорони рідкісних видів флори і фауни, а й для збереження загальної екологічної рівноваги, чистоти води, яку ми п’ємо, і чистоти повітря, яким ми дихаємо», — каже заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк.
Загалом, заповідні території різних категорій займають лише 5,9% загальної площі України, на відміну від Європи, де норма заповідності становить 10—15%, а іноді 30%.
У Черкасах відновлять роботу річкового вокзалу
Пасажирський річковий вокзал Черкас, який не працює ще з радянських часів, незабаром відновить свою роботу. Депутати Черкаської міської ради на останньому засіданні сесії дали згоду на придбання у власність громади Черкас будівлі річкового пасажирського вокзалу, розташованого на вул. Г. Сталінграда. За словами міського голови Черкас Сергія Одарича, мерія має намір викупити у приватника цей об’єкт, щоб відновити його роботу.
Як розповів Сергій Одарич, річкові (вантажний та пасажирський) порти були приватизовані понад десять років тому. Вантажний порт працює і нині, а от пасажирський перебуває у занепаді.
«Власник стверджує, що пасажирський порт є нерентабельним. Тому займатися водними перевезеннями він не має наміру. Ми три роки вели з ним перемовини: пропонували продати об’єкт іншим інвесторам, шукали тих підприємців, які погодяться взяти порт і відновити його роботу. Зрештою домовилися з власником, що викупимо будівлю і розвитком пасажирського вокзалу вже займатиметься міська влада», — розповів Сергій Одарич.
Цього року у бюджеті розвитку міста передбачено 1,5 млн грн на придбання будівлі пасажирського річкового вокзалу. Проте це не остаточна сума. Мерія вестиме перемовини з власником про зменшення ціни.
За словами Сергія Одарича, у планах міської влади наступного року відродити роботу річкового пасажирського вокзалу. Зокрема, передбачається зробити прогулянкові рейси на острови чи по Дніпру. Також вокзал прийматиме транзитні пасажирські кораблі, повідомляє Анатолій БАБАК.