Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

22 липня, 2010 - 00:00

Використаний папір — на макулатуру, а не в смітник

У будь-якому офісі знають, що таке використаний папір. Скільки його збирається за день? А скільки за рік? Як правило, його викидають. А шкода. Здається, ми забули, що таке збір макулатури на користь збереження лісів. Цю хорошу традицію згадали учасники Глобального договору ООН у рамках всесвітньої програми «Зелений офіс» і руху «Go green», зокрема, групи компанії «Фокстрот».

Рівно рік тому її співробітники дізналися, що таке «Зелений офіс», а недавно зібрали й передали на переробку 1240 кг відпрацьованого паперу. Це вже четверта акція в рамках Глобального договору ООН.

— За рік співробітниками офісів групи «Фокстрот» і нашими партнерами було зібрано майже 5,5 тонни паперу, що дало можливість зберегти 88 дерев, передати на благодійність понад чотири тисячі гривень, — ділиться статистикою начальник управління персоналу керуючої компанії групи «Фокстрот» Юлія Герзаніч. — Це чудові показники екологічної відповідальності співробітників. Але головною нашою перемогою вважаю те, що програма вийшла за межі офісів керуючої компанії, була підтримана колегами з бізнес-проектів групи, а також співробітниками роздрібних магазинів.

Питання раціонального використання природних ресурсів в офісній діяльності групи компанії «Фокстрот» стало актуальним улітку 2008 року — після підписання засновниками бізнесу угоди про участь у Всесвітній кампанії «Go Green» від Глобального договору ООН. Ініціатором «зелених» акцій у ГКФ стала керуюча компанія — тут була створена корпоративна програма «Про впровадження екологічної програми «Зелений офіс». Показники роботи з мінімізації впливу офісної діяльності на природу вражають. Наприклад, лише в січні 2010 року «зелена відповідальність» співробітників заощадила 30 000 кВт електроенергії у порівнянні з січнем минулого року. В перспективі в «зеленого» руху, початого КК ГКФ, — підключення до системного збору макулатури не лише співробітників магазинів, а й широкої громадськості. Отже, другий рік реалізації програми «Зелений офіс» у «Фокстроті» обіцяє бути не менш ефективним, повідомляє Дарина БЕЛЕЦЬКА.

У нас масово знищуються заповідники

Минуло півроку після підписання п'ятнадцяти указів Президента про створення заповідників, Національних парків і Ботанічних садів. Днями закінчився крайній термін, передбачений законом для виконання цих актів. Але нічого не змінилося. Землі забудовуються й навіть знаходять нових власників у прискореному режимі, повідомляють «ВВ». Статуси національних мали отримати Білоозерський, Слободський, Пирятинський, Джарилгачський, Дворичанський, Черемоський, Сіверсько-Донецький, Дермансько-Острозький парки, Залісся, Чарівна Гавань, Кременецькі гори. Великої радості щодо цього не відчули ні місцева влада, ні Держуправління справами (ДУС), в чиєму веденні перебувають мисливські угіддя. Залісся, Білоозерський парк і Синєгора сьогодні є нічим іншим, як відомчими мисливськими господарствами для обраних. І, за інформацією екологів, ДУС не збирається виконувати укази. На виправдання своєї бездіяльності чиновники написали лист до Національного екологічного центру України, заявивши, що нормативні акти перебувають на доопрацюванні в Кабміні й профільному міністерстві. Той факт, що відправляти документ на доопрацювання має право лише той, хто видавав, ДУС не збентежило.

— Такі дії ДУС ніяк не сприяють іміджу України в Європі та інтеграції її в Євросоюз, оскільки однією з вимог ЄС є доведення площі природно-заповідного фонду (ПЗФ) країни до 10—12% від її території, — зазначається в повідомленні громадської організації НЕЦ. — Зараз же площа ПЗФ України налічує близько 5% від площі держави. Цього зовсім недостатньо для втілення ефективних природоохоронних програм у країні, яка містить 35% всієї біорізноманітності Європи (займаючи при цьому 6% її площі).

У країні знову зростає народжуваність

Згідно статистичних даних органів реєстрації актів цивільного стану Міністерства юстиції, після спаду народжуваності, зафіксованого в Україні в першому кварталі 2010 року, протягом другого кварталу цього року в країні знову зафіксовано зростання кількості народжень, повідомляє «Укрінформ» із посиланням на урядовий портал. Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, протягом квітня-червня 2010 року в Україні було зареєстровано понад 120 тисяч народжень, що майже на 15% вище за показники січня-березня цього ж року. У чотирьох регіонах — Волинській, Закарпатській, Рівненській областях та місті Києві кількість зареєстрованих народжень перевищила кількість смертей. Зокрема, у Закарпатській області — на 16%, Києві — на 14%, Рівненській області — на 12%, Волинській області — на 5%. Нагадаємо, що протягом першого кварталу 2010 року народжуваність перевищувала смертність лише в Закарпатській області та в Києві на 12% та 6% відповідно.

У Черкасах нові перспективи авіаперевезень

Міжнародні авіарейси здійснюватимуться з Черкаського аеропорту вже цього року. Про це днями заявив директор КП «Аеропорт «Черкаси» Володимир Сторчеус, укладаючи договір про співпрацю з Міжнародною акціонерною авіаційною компанією «Урга».

«Злітна смуга нашого аеропорту — одна з найкращих в Україні, вона має протяжність у 2,5 кілометра і є однією з небагатьох, що придатні для вантажних літаків, — говорить директор КП «Аеропорт «Черкаси» Володимир Сторчеус. — У 90-х роках із Черкас до Китаю та Туреччини літали вантажні літаки типу ІЛ-76. Тому для вантажних перевезень наш аеропорт підходить якнайкраще». Не відкидає пан Сторчеус і пасажирські перевезення з Черкас. У свою чергу кіровоградська авіакомпанія запропонувала черкащанам такі повітряні маршрути: Черкаси — Стамбул, Черкаси — Варна, Черкаси — Краків, Черкаси — Москва, Черкаси — Донецьк і Черкаси — Сімферополь.

Вартість польотів коливатиметься залежно від наповнюваності літака пасажирами, але в цілому вона є нижчою, ніж пропонують українські чи європейські авіаоператори. Наприклад, за словами Леоніда Шмаєвича, в «Аеросвіті» вартість польоту становить 67 доларів за 100 кілометрів, у європейських операторів — 25 доларів за 100 кілометрів, «Урга» пропонує ціну в 20 доларів за 100 кілометрів.

За словами директора Черкаського аеропорту, чим більше польотів здійснюватиметься з летовища, тим більше коштів це приноситиме місту. До послуг бригади аеропорту входить: прийом судна, послуги тягача, заправка літака паливом тощо.

«Нині для остаточного відновлення роботи аеропорту необхідно вирішити два питання: встановити глісадні вогні (ці вогні забезпечують правильність заходу літака на посадку) та зробити поточний ремонт злітної смуги. Приблизна вартість усіх цих робіт становить 1,5 млн. грн.», — зауважив Володимир Сторчеус.

Перш ніж у Черкасах запрацюють пасажирські рейси, буде здійснено кілька вантажних міжнародних польотів. Перші польоти відбудуться вже цього року, повідомляє Анатолій БАБАК.

Газета: 
Рубрика: