В Україні на 10 робочих місць претендує 52 людини
В Україні на 10 робочих місць претендує 52 людини (на 1 січня цього року — 83 людини), повідомляє УНІАН з посиланням на Державний комітет статистики України. За його даними, кількість українців, які перебувають на обліку в Державній службі зайнятості, з початку 2010 року скоротилася на 25% — до 411,2 тис. (на 1 січня 2010 року — 545,6 тис. осіб, на 1 січня 2009 року — 930 тис. осіб). На 1 липня 2010 року потреба підприємств у працівниках на заміщення вакантних посад становила 79,7 тис. (на 1 січня 2010 року — 65,4 тис. осіб). Зокрема, в червні потреба підприємств у працівниках скоротилася на 0,5 тис.
Російські вчені винайшли спосіб точного копіювання картин
Тепер багато творів мистецтва можна буде відтворити у мільйонних примірниках, які неможливо буде відрізнити від оригіналу завдяки винаходу російських вчених. Авторами цього проекту виступили співробітники Фізичного інституту ім. П.М. Лебедєва РАН. Роботою пристрою можна буде керувати за допомогою комп'ютера, повідомляють «Вести.ru».
«Ми розробили технологію перенесення речовини, зокрема масляних фарб, за допомогою лазера на парах міді, що працює в режимі підсилювача яскравості зображення», — пояснив голова групи розробників Олександр Насібов. Також вчений додав, що за допомогою такої технології можна переносити не тільки окремі елементи, але й цілі фрагменти зображення.
Як повідомляє джерело, нова технологія допоможе не тільки копіювати, а й творити нові картини. Причому художники можуть писати без будь-якого пензля — просто на екрані комп'ютера, а потім перенести художній твір на полотно за допомогою винайденого приладу. Як уточнив Олександр Насібов, мова йде не тільки про живопис, істотною перевагою методу прямого лазерного листа є можливість перенесення на заданий об'єкт різних речовин, у тому числі й твердих, що неможливо при використанні звичайних принтерів. Це основна і принципова відмінність.
«Ця ж особливість надає і більш важливих для технологій можливостей, аніж копіювання живопису. Адже на місці масляних фарб можуть бути тонкі плівки, органічні сполуки, напівпровідникові структури», — пояснюють дослідники.
Тому нова технологія може бути з успіхом використана і в електронній промисловості — для виготовлення пасивних елементів мікросхем і органічних світлодіодів, органічних дисплеїв, а також для виконання літографії, нанесення маркувань, в тому числі й на метал.
У дитячих продуктах забагато цукру
Більше половини всіх продуктів, призначених для малюків, занадто солодкі, вважають вчені з університету Калгарі в Канаді. «Занадто солодкі», на думку дослідників, ті продукти, в яких більше 20% калорій у цукрі або його замінниках на кшталт кукурудзяного сиропу, повідомляє УНІАН з посиланням на takzdorovo.ru.
Учені перевірили рівень цукру в 186 харчових продуктах, спеціально орієнтованих на малюків: фруктових десертах, зернових батончиках, йогуртах, а також дитячому харчуванні — пюре з фруктів і овочів. Ці продукти зазвичай вважаються більш здоровими і якісними, ніж їхні аналоги для дорослих.
Дослідники виявили, що їжа, призначена для малюків, за поживною цінністю не кращі, ніж «доросла їжа», а іноді й гірша. У 40% досліджених продуктів доданий цукор стояв лідирував у списку інгредієнтів. А в 19% продуктів він виявився першим або другим складовим продукту. Дослідники вважають, що такі продукти не тільки шкідливі для здоров'я малюків, а й можуть сформувати у них неправильні харчові звички, привчивши з раннього дитинства до смаку солодкої їжі. Тому батьки мають купувати дітям не просто «дитячу» їжу, а й уважно читати етикетки на упаковках, орієнтуючись на склад, а не на рекламні ходи.