Потрібна допомога
Недавно Наталії Семчук, студентці третього курсу Харківського університету, видалили селезінку. Після цього встановили шокуючий діагноз — хронічний мієлолейкоз. Єдиний шанс на одужання — тривале й дороге лікування. Сім'я Наталії у відчаї. Наталія Семчук зараз перебуває в онкогематологічному відділенні Донецька. Вона з усіх сил намагається витримати випробування, що випали на її долю, але без нашої допомоги їй не впоратися. Мама Наталки Тетяна Олексіївна молиться за одужання дочки й дуже сподівається на підтримку небайдужих людей. Допоможіть дівчині, не допустіть біди! Реквізити для фінансової допомоги:
Приватбанк, рахунки: 29244825509100 МФО 305299 ЄДРПОУ 14360570. Одержувач: Семчук Тетяна Олексіївна. Телефон мами: 098-073-91-42.
У Черкасах з'явилося ще два сквери
На території обласного центру незабаром облаштують два нові сквери: «Подих Дніпра» (по вул. Г. Сталінграда біля будинків 38, 40, 42) та сквер Дружби (по вул. Котовського біля будинків 97, 99). Таке рішення було ухвалено депутатами на останньому засіданні сесії Черкаської міської ради.
За словами заступника начальника Управління екології Черкаського міськвиконкому Ольги Бакуми, загальна площа цих скверів понад 8 тис. кв. м. Головна мета — вберегти зелені насадження, а при потребі навіть провести додаткове озеленення цих територій. Крім того, створення зелених зон дозволить унеможливити будівництво на цих ділянках магазинів, автостоянок, торговельних чи офісних центрів.
«На території скверу Дружби підприємці мали намір розпочати будівництво, але місцеві мешканці висловилися проти. Вони ходили на прийом до міського голови, який пообіцяв, що на цьому місці не буде будівництва, а з'явиться сквер. У радянські часи тут дійсно було місце відпочинку для мешканців навколишніх будинків. Тут, як нам розповідали, навіть був фонтан. Тому ми маємо намір звернутися до обласної ради з проханням визнати цю територію «об'єктом природоохоронного значення», — зазначила Ольга Бакума.
Незабаром для двох нових скверів буде визначено балансоутримувача, а також проведено озеленення цих територій. Цікаво, що торік Черкаський виконавчий комітет погодив надання чотирьом міським територіям статусу природно-заповідної зони: скверу «Козацький», скверу «Дніпровський», сквер «Ім. сержанта Смирнова» та скверу «Надії», повідомляє Анатолій БАБАК.
За 20 років в Україні зникло понад 500 сіл
Лише за останні п'ять років зняли із обліку 117 населених пунктів.
Понад 500 населених пунктів, переважно сіл, було ліквідовано в Україні за роки незалежності України. Таку статистику оприлюднив міністр регіонального розвитку і будівництва Володимир Яцуба, передає ВВС. За словами чиновника, за п'ять останніх років в Україні зняли із обліку 117 населених пунктів. За такого розвитку подій, якщо не буде змінено принципи формування державного бюджету, Україна може «втратити сільську місцевість», вважає Яцуба. Серед причин, чому села зникають, демографи називають передусім вимирання старшого покоління, що живе у селі, а також небажання молодих людей залишатися жити у сільській місцевості. В українській пресі повідомлялося, що Держкомітет із земельних ресурсів збирав інформацію про покинуті населені пункти із тим, щоб пропонувати жителям міст переселятися у села. Однак, кажуть експерти, навряд чи варто сподіватися на якісь зміни, оскільки у таких селах зазвичай немає вільної землі, завдяки якій людина могла б забезпечувати себе. Окрім того, відсутність будь-якої інфраструктури відлякує людей, адже саме її — шляхи, школи, інтернет — називають основною передумовою переїзду до села. Принаймні, про це свідчать дослідження представництва ООН в Україні.