Екологи рятують Чернечий ліс від забудови
Нещодавно активісти Київської обласної громадської організації «Лісник» та жителі села Лісники провели акцію «шипування» дерев. І все для того, щоб врятувати легендарний Чернечий ліс, що під Києвом, який опинився на межі зникнення. Вирубка реліктових дерев ведеться на майже п’яти гектарах. Екологи та місцеві активісти переконані: зупинити знищення лісу можна тільки «шипуванням» вікових дубів та корабельних сосен, повідомляє «Радіо «Свобода». Вигідне розташування місцини, усього за декілька кілометрів від Києва, напряму стимулює вирубку цінних порід. Десять гектарів землі унікальної природної та історичної пам’ятки незабаром знищать, майже половину з них вже огородили та розпочали підготовку до забудови цієї території приватними особами. Жителі села Лісники, біля якого й росте Чернечий ліс, виступили за створення державного однойменного заповідника. Адже тут проходять Змієві вали, які захищали Русь від кочівників, а у роки Другої світової війни лісом пролягала лінія Сталіна Київського укріпрайону. Люди вирішили рятувати ліс власноруч, у прямому розумінні цього слова. Після звернення жителів села Лісники сільська рада наступного року ухвалила рішення зарезервувати десять гектарів лісу на п’ять років з метою створення заказника «Чернечий ліс». Однак через рік новий керівник сільради видав 32-м фізичним особам дозвіл на забудову цих ділянок лісу. Члени громадської організації «Лісник» вже зверталися до найвищого керівництва держави, зокрема, й до нового Президента України Віктора Януковича, а також до правоохоронних органів й прокуратури. Відповідь одна: «Усе на контролі», — а вирубка десяти гектарів Чернечого лісу триває.
Медики закликають батьків не відмовлятися від щеплень
Незабаром Міністерство охорони здоров’я та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) розпочнуть інформаційну кампанію «Захист дітей від інфекційних хвороб». Адже проблема вакцинації дітей, як завжди, актуальна, тому в суспільстві вже не один рік триває дискусія за і проти імунізації.
За словами першого заступника міністра охорони здоров’я України Василя Лазоришинця, кожний українець у середньому живе на дев’ять років менше через інфекційні хвороби. За статистикою, понад 7 тис. дітей померли в Україні 2008 року через інфекційні хвороби (туберкульоз, дифтерія, вірусний гепатит та ін.), все більше дітей народжуються з вадами серця. Цим вадам можна було б запобігти, якби вчасно пройти вакцинацію (до речі, на Кубі, де вакцинація обов’язкова, дітей з вродженими вадами серця народжується вдвічі менше). Як наголошують медики, унаслідок недостатнього охоплення вакцинацією вдвічі збільшилися випадки захворювання на гепатит В (у той час, як на Кубі нині є 15 випадків на все населення).
Натомість вакцина дає можливість запобігти інфекційному захворюванню та врятувати життя. За словами заступника міністра, у нашій країні наразі є можливість запобігти близько десяти інфекційним захворюванням. У європейських країнах таких захворювань 15—16. «Будь-яка хвороба, якій можна запобігти, має бути запобігнута», — наголосила директор Департаменту материнства і дитинства МОЗ України Раїса Моісеєнко. Вона зазначила, що основні причини відмови батьків від щеплень — страх та непоінформованість. Також фахівці зазначили, що існує тенденція використовувати полівалентні вакцини, тобто такі, що запобігають відразу кільком інфекціям. Це дозволяє уникнути багаторазових щеплень. «Я хочу звернутися як мама до всіх українських батьків, які вагаються щодо щеплень: вакцинація — це найефективніший захист від інфекцій. Не дайте шансу хворобам зашкодити життю та розвитку вашої дитини», — наголосила Юкіе Мокуо, представник ЮНІСЕФ в Україні, повідомляє Ольга САВЧЕНКО, Літня школа журналістики «Дня».
93% українців не хочуть підвищення пенсійного віку
Згідно з результатами національного щомісячного дослідження «Омнібус» (Omnibus), проведеного компанією TNS в Україні у травні 2010 р. (було опитано 1200 респондентів віком від 16 до 75 років, польовий етап — з 10 по 17 травня), 93,4% українців вважають, що пенсійний вік взагалі не треба підвищувати, тільки 2,8% вважають, що його треба підвищити і для чоловіків, і для жінок, 0,7% — тільки для чоловіків, ще 0,7 — тільки для жінок і 2,4% — було важко відповісти. При цьому 66% українців вважають, що 60 років для чоловіків і 55 років для жінок — це саме той вік, коли вони повинні виходити на пенсію. 30% українців вважають, що 60 років для чоловіків і 55 років для жінок — це занадто пізно для виходу на пенсію, 2% вважають, що занадто рано, і 2% — було важко відповісти. 89,2% опитаних згодні з твердженням, що жінки повинні виходити на пенсію раніше, 6,5% українців вважають, що пенсійний вік чоловіків і жінок має бути однаковим, і 4,3% — було важко відповісти.
«Омнібус» (Omnibus) — це різновид кількісного дослідження, яке щомісячно проводиться одночасно для декількох клієнтів з тем, які їх цікавлять, а також містить постійний блок демографічних питань. Генеральну сукупність складає населення України віком від 16 до 75 років, вибіркову сукупність — 1200 респондентів щомісячно. Опитування проводиться методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» на дому у респондентів. Похибка вибірки не перевищує 3%.