Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

23 червня, 2010 - 00:00

Археологи шукатимуть залишки монастиря, де було написане «Пересопницьке Євангеліє»

Пошук залишків фундаменту монастиря, де було написане «Пересопницьке Євангеліє», стане одним із заходів у рамках відзначення 450-річчя створення книги. Про це сказав директор Інституту археології НАН України Петро Толочко, повідомляє УКРІНФОРМ. За його словами, саме на тому місці слід буде побудувати музей Першокниги, а також створити археологічний центр у селі Пересопниця Рівненського району й залучити до його роботи учнів шкіл та студентів України. Згідно з планами обласної влади, тут передбачено спорудити культурний комплекс, що поєднуватиме в собі ряд інформаційно-освітніх рекреацій, а також заплановано прокласти сучасну дорогу, якою проляже туристичний маршрут.

Учені вивчають зв'язок між екологією та аутизмом

Науковці Оксфордського університету опублікували результати найбільшого дослідження аутизму, в якому повідомляють про виявлення нових генів, притаманних цій хворобі. Тим часом, американські науковці в штаті Массачусетс працюють над вивченням впливу екології на появу аутизму, повідомляє «Голос Америки». Особливу увагу дослідники зосереджують на вивченні аутизму. Вважається, що це захворювання викликають генетичні мутації. Однак дитячий невролог Марта Герберт не погоджується. Її теорія — хворобу спричиняють або посилюють екологічні фактори: «Наш організм має систему, що називається детоксикація. Це процес, що очищає тіло від непотрібного, власних відходів чи інших токсинів. Це може бути забруднене повітря, пластмаса в їжі чи пестициди, яких надто багато в наших харчових продуктах».У дослідженнях беруть участь діти дошкільного й шкільного віку, а також дорослі. Не всі з них аутисти. Герберт вважає, що це допоможе їй встановити коли саме розвивається аутизм і під впливом чого. Марта Герберт не єдина хто досліджує вплив навколишнього середовища на здоров'я людини. Лері Сільвер — психіатр і професор Джорджтаунського університету. За 40 років роботи він також помітив зв'язок між шкідливим токсинами і розумовою відсталістю: «Ми все більше занепокоєні тим, що екологічні токсини спричиняють розвиток і поширення цих хвороб». Нагадаємо, три мільйони людей у США страждають на аутизм. Але якщо в 1994 році це був один випадок на тисячу дітей, тепер це один на 110.

Iноземцям хочуть заборонити всиновлювати українських дітей

Депутати Верховної Ради Віктор Швець від Блоку Юлії Тимошенко та Володимир Малишев від Партії регіонів запропонували Раді ввести мораторій на усиновлення українських дітей громадянами інших держав, повідомляє «Фокус». Цей законопроект був ініційований комітетом законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Серед іншого, депутати пропонують встановити мораторій на міждержавне усиновлення до тих пір, доки Україна не налагодить ефективне міжнародне співробітництво на рівні компетентних органів у цій сфері. На їхню думку, Україна має підписати двосторонні міждержавні угоди зі співробітництва в сфері усиновлення дітей і ратифікувати Гаазьку конвенцію про захист дітей та співробітництво в питаннях міждержавного усиновлення, підписану 1993 року. Проте депутати пропонують не поширювати дію мораторію на випадки усиновлення дітей іноземцями, які є родичами цих дітей, або ж перебувають у шлюбі з одним із батьків. Днями, 16 червня, Верховна Рада відмовилася дозволити усиновлення братів та сестер порізно. Згідно з чинним законодавством, якщо на обліку для можливого усиновлення перебувають рідні брати та сестри, вони не можуть бути усиновлені порізно. У квітні цього року в Росії було призупинене усиновлення російських дітей громадянами США. За словами офіційного представника МЗС РФ Андрія Нестеренка, відновлення цієї практики стане можливим лише після підписання двосторонньої угоди між країнами.

Газета: 
Рубрика: