Столичні пам’ятники потребують реставрації
«Якщо вже сьогодні не розпочати реставрацію, то багато з них можуть зруйнуватися», — переконаний начальник Головного управління охорони культурної спадщини Руслан Кухаренко, повідомляє «Радіо Київ». Він стверджує, що монумент Незалежності потребує термінової герметизації швів, пам’ятник Магдебурзькому праву на Набережному шосе похилився і може впасти. Крім того, програмою передбачено роботи над пам’ятниками князю Володимиру і Богдану Хмельницькому. Чекає на свій час і будівництво чавунного фонтану на Софійській площі, який міська влада запланувала поставити до 2012 року.
У Запорізькій області відкрився аквапарк
12 червня на Азовському узбережжі в смт Кирилівка Запорізької області відкрився найбільший в Україні центр розваг для дітей і дорослих — аквапарк «Острів скарбів». Напередодні офіційного відкриття аквапарку, тут відбулася акція «Літо для всіх!»: 15 автобусів прибули до аквапарку зі всієї області. Їхні пасажири — переможці олімпіад і творчих конкурсів, а також діти, позбавлені батьківської опіки та діти-інваліди.
— Ми щиро раді дітлахам, — вітала гостей засновник «Острова скарбів» Ольга Чекурда. — Але особливу увагу ми приділили тому, аби серед наших гостей були діти, позбавлені батьківської опіки або діти, які потребують медичної реабілітації. Радість і літні розваги мають бути доступні всім дітям, незалежно від соціального статусу. Кирилівський аквапарк — важливе соціальне явище в суспільстві, оскільки ми заявляємо про небайдуже ставлення до проблем місцевої громади. За невеликий час існування «Острів скарбів» допоміг у будівництві Кирилівської церкви, а засновники стали партнерами декількох всеукраїнських соціально важливих акцій на підтримку вітчизняного спорту та профілактики дорожньо-транспортної безпеки дітей. Така активність пояснюється ідеєю, закладеною в основу створення аквапарку: ми хочемо зробити життя яскравішим, веселішим і здоровішим.
Перші відвідувачі аквапарку «Острів Скарбів» були здивовані масштабом і різноманітністю розваг — 18 дитячих і 16 дорослих атракціонів, 8 басейнів, атракціон-басейн «Ледача річка» довжиною в 340 метрів із донними гейзерами і багато що інше. Але найголовнішим здивуванням аквапарку став для дітей піратський корабель у натуральну величину (16 на 6 метрів!). Він стоїть «на якорі» посеред дитячого басейну: найменші плещуться на глибині 40 сантиметрів, а пірати, котрі є старшими, перепливають глибину 80 см, повідомляє Дарина БЕЛЕЦЬКА.
Борги за воду з черкасців «вибиватимуть» колектори
Із червня комунальне підприємство «Черкасиводоканал» у боротьбу із неплатниками за воду залучатиме колекторські фірми. Між однією з таких організацій і водним підприємством днями було укладено договір на стягнення боргів із абонентів на суму 750 тис. грн. Загальний борг населення перед водоканалом становить приблизно 9,5 млн. грн., що дорівнює двомісячній стовідсотковій оплаті за комунальні послуги. За словами директора КП «Черкасиводоканал» Сергія Овчаренка, якщо раніше 95% проплат за послуги водопостачання й водовідведення були оптимальними для нормального функціонування підприємства, то зараз рентабельним є 110—115%. Це пов’язано зі значним подорожчанням коагулянтів й реагенту для очистки води, а також паливно-мастильних матеріалів. «Аби працювати не збитково і при цьому не підвищувати тарифи, активізуємо роботу з боржниками. Тим більше, що нинішня сума заборгованості перед підприємством (9,5 млн. грн.) уже становить двомісячну стовідсоткову оплату за послуги. Виходить, що два місяці ми працюємо безкоштовно. Тому вирішили до злісних неплатників, в яких заборгованість перед підприємством досить велика й тягнеться уже багато років, залучати колекторські служби», — зазначив Сергій Овчаренко. Він також додав, що за свою роботу «стягувальники» боргів отримають 15% від повернутої суми. Цікаво, що по всій Україні аналогічні фірми працюють із двадцятивідсотковою ставкою. Подібна практика залучення колекторських фірм до вилучення боргів за послуги ЖКГ успішно застосовувалася в інших містах країни, зокрема у Києві, Львові, Ужгороді, Тернополі, Бердичеві, Полтаві, Новограді-Волинському тощо. Приміром, нещодавно Львівський водоканал одній із колекторських фірм передав дані 400 боржників, сума боргу кожного становить понад 4 тис. грн. І вже за місяць роботи колектор стягнув із неплатників 35 тис. грн. Слід зауважити, що це не перша практика співпраці «Черкасиводоканалу» з колекторами. Три роки тому водне підприємство успішно повернуло значну частину заборгованості саме завдяки так званим збирачам, повідомляє Анатолій БАБАК.