Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

27 травня, 2010 - 00:00

Послухаймо Оксану Забужко

Вибрані вірші зі збірки «Друга спроба» у виконанні авторки увійшли до аудіо-книги під назвою: «Оксана Забужко читає свої вірші», яка видана «Фактом» спільно із студією «KWA Sound Production». Диск уже з’явився на полицях магазинів, до комплекту входить і буклет з текстами, що увійшли до запису. Ті, хто чув читання поезії Оксаною Забужко наживо, знають: це магічне дійство. Вона блискуче подає вірші: повністю віддається читанню, робить це майстерно й проникливо. Вишуканий звуковий супровід від Миколи Петровського, Валерія Антонюка поглиблює настрій, але залишається лише тлом. Запис — студійний, але він повністю передає неповторну атмосферу під час зустрічей із поеткою.

«На сором для української культури, досі практики архівації голосів поетів, котрі читають свої вірші, і видання аудіокниг до XXI століття не було», — з сумом констатує Оксана Забужко. Письменниця відзначає, що тільки зараз починається переведення в цифровий формат магнітофонних записів голосів Василя Стуса, Василя Симоненка та інших українських поетів.

У виконанні віршів Оксаною Забужко відчувається гранична щирість, відкритість і легкість, що поєднується із найглибшим розумінням суті поезії, — тої, у яку поринаєш з головою, повідомляє Юлія Литвин.

Батьки, що працюють, приділяють дітям 36 хвилин на день

Шалений ритм життя та напружений робочий графік батьків створили ціле покоління дітей, що страждають від браку уваги. Дослідники підрахували, що в родинах, де обоє батьків працюють, дітям приділяється в середньому 36 хвилин на день. Спеціальне опитування, організоване страховою компанією Admiral, охопило три тисячі родин у Великій Британії, повідомляє «Українська правда» з посиланням на The Telegraph. 97% батьків назвали своїх дітей, безперечно, найпершим пріоритетом у своєму житті, проте 80% зізналися, що не приділяють їм достатньо уваги. Двічі на тиждень бодай один із батьків затримується на роботі та пропускає сімейну вечерю. Щонайменше чотири вечори на тиждень батьки проводять, заглибившись у власну електронну пошту. 70% батьків визнали, що проводять вільний час за прибиранням або приготуванням їжі замість того, аби погратися з дітьми. 56% ловили себе на обіцянках обов’язково погратися з дітьми, але пізніше, щойно закінчать роботу, перевірять пошту або приберуть. Самі ж діти, яким дослідники також ставили запитання, скаржилися, що їхні тата й мами надто заклопотані роботою, прибиранням або перевіркою електронної пошти, аби вони мали змогу звернутися до них. Вісім із десяти дітей сказали, що втомилися від того, що їх садять перед телевізором, замість того, щоб розважити. Дітям же несила весь час почуватися на другому плані. Дві третини опитаних сказали, що тато й мама завжди відповідають «потім», коли їх просять допомогти з домашнім завданням або погратися. Шістьом з десяти дітей хотілося б, аби батьки менше працювали і більше часу приділяли їм. При цьому дев’ять із десяти батьків запевнили, що працюють заради того, щоб їхнім дітям добре жилося, а тримають будинок у чистоті, аби дітям було затишно.

Бюджетне фінансування бібліотек у 2010 році

Українська бібліотечна асоціація отримала позитивну відповідь від Міністерства фінансів України про видатки з державного бюджету на придбання книг для бібліотек, передплату періодичних видань, підключення їх до світових інформаційних ресурсів через мережу Інтернет. Для забезпечення функціонування національних та державних бібліотек у Державному бюджеті на 2010 рік передбачено видатки наступним головним розпорядникам бюджетних коштів по загальному фонду: Міністерству культури та туризму України за бюджетною програмою «Бібліотечна справа» — 107 955,3 тис. грн; Міністерству охорони здоров’я України за бюджетною програмою «Функціонування Національної наукової медичної бібліотеки» — 9 198,1 тис. грн; Міністерству промислової політики України за бюджетною програмою «Функціонування Центральної державної науково-технічної бібліотеки» — 1 590,6 тис. грн; Міністерству регіонального розвитку та будівництва України за бюджетною програмою «Функціонування державної науково-технічної бібліотеки» — 2 285,3 тис. грн; Національній академії наук України за бюджетною програмою «Забезпечення діяльності Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського» — 49 440,6 тис. грн. Крім того, на здійснення комплексних заходів з усебічного розвитку української мови у Державному бюджеті України на 2010 рік за бюджетною програмою «Забезпечення розвитку та застосування української мови» передбачено видатки в сумі 22 900,0 тис. гривень. Державному комітету телебачення та радіомовлення у Державному бюджеті України на 2010 рік за бюджетною програмою «Випуск книжкової продукції за програмою «Українська книга» на випуск соціально значущої книжкової продукції передбачені кошти у сумі 33 000,0 тис. гривень.

Газета: 
Рубрика: