Відкритий світ інформаційних технологій
Інфомаційно-комунікативні технології мають змогу безкоштовно опанувати безробітна та частково зайнята молодь, люди з обмеженими фізичними можливостями та громадяни похилого віку завдяки проекту «Відкритий світ інформаційних технологій», що розпочав свою роботу у містах Вінниці, Макіївці, Сімферополі та Хмельницькому. Зосібна у столиці Поділля, де соціальними партнерами проекту є Міжнародна жіноча організація «Захист», Жіноча єврейська фундація «Проект Кешер» та Вінницький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на базі навчальних центрів проводитимуться різноманітні заняття, тренінги та семінари тривалістю 26 годин на місяць. З них 16 годин буде виділено на курси за навчальною програмою «Світ безмежних можливостей», розробником якої є корпорація Microsoft. Вона пропонує користувачам широкий вибір навчальних курсів: од базового користування комп’ютером до основ роботи з базами даних. Слухачі курсів, котрі успішно закінчать навчання, отримають іменний сертифікат, достеменність якого роботодавці можуть перевірити на веб-сайті проекту www.idea-ukraine.org. Як повідомила координатор навчального центру IDEA у м. Вінниці Ольга Шевчук на сьогодні, завдяки проекту, в Україні безкоштовне навчання на курсах та семінарах пройшли понад 28 тисяч слухачів, котрі отримали необхідні їм знання та здобули універсальні можливості для інтеграції в сучасний інформаційний світ, повідомляє Федір БЕЖНАР, Вінниця.
У Києві з’являться місця для пікніків
Київська влада у зв’язку з наближенням травневих свят почала влаштовувати пікнік-зони, де кияни зможуть смажити шашлики, повідомляє «Корреспондентъ». Як сказав заступник мера Ігор Добруцький, їх відкриють у лісопарках у Дарниці й по дорозі до Конча-Заспи, де вже встановлено по 15 будиночків-укриттів. «Є 41 місце в парках, де встановлено меблі — столики, стільці-пеньки, будиночки. Близько 18 з них ми модернізуємо, як на Виноградарі. Усі зони плануємо відкрити до кінця літа», — говорить Добруцький. Більше пощастить мешканцям околиць, адже зони відкриють поряд з їхніми будинками. «По суті, це буде окультурена ділянка лісу. Там будуть будиночки, де можна сховатися від дощу, шашличниці», — сказали нам у Київзеленбуді. У пікнік-зонах здійснюватиметься прокат інвентарю для пікніків — мангалів, вуличних меблів, там надаватимуть послуги громадського харчування за бажанням відвідувачів. Крім цього, тут можна буде придбати в’язанку дров. У пікнік-зонах також поставлять біотуалети й контейнери для сміття, які регулярно вивозитимуть. У Київзеленбуді також зазначили, що в пікнік-зонах здаватимуть у оренду спортінвентар: ракетки з воланчиками, м’ячі й велосипеди. Встановлять також дитячі майданчики. Зараз Київзеленбуд веде переговори з підприємцями і, ймовірно, в деяких пікнік-зонах можна буде скористатися послугами професійних шашличників. Також підприємці зможуть установити в зонах точки з продажу пластикового посуду, хліба, спецій, прохолодних напоїв і всього необхідного для шашлику.
Рух Book Crossing дійшов до Тернополя
У Тернополі першовідкривачем всесвітнього руху Book Crossing — «Прочитай і віддай іншому» стала обласна бібліотека для молоді. З кінця минулого тижня у відділі абонементу діє поличка «для вільних книг». Як повідомила провідний бібліотекар Лідія Грищук, наразі на ній майже сорок примірників різножанрової літератури українською і російською мовами для будь-якого читача. Можна знайти і сучасні детективи, і мелодрами, історичні книги, зарубіжну класику. У п’ятницю декілька книжок вже «подалися в мандри». У книгозбірні сподіваються, що це лише початок, Book Crossing в Тернополі поширюватиметься і жителі міста активно долучаться до створення вільної світової бібліотеки, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
Небезпечні зміни у сфері освіти й науки
Команда Януковича-Азарова почала в сфері освіти і науки некомпетентні та небезпечні зміни, які викликають занепокоєння в мільйонів громадян. Освіта, наука, інновації та інтелектуальний капітал нації не є реальним пріоритетом для нинішньої влади. Про це заявив Голова Комітету з питань науки і освіти Володимир Полохало, повідомляє прес-служба комітету. За його словами, ініційовані зміни до умов прийому у виші, які були ухвалені Міністерством освіти та науки без консультацій з громадськістю та освітянами, свідчать про зневагу чинної влади до громадян. Полохало також назвав незаконними накази і розпорядження міністерства, які, на його думку, ревізують державну мовну політику поза правовим полем всупереч чинній Конституції України (ст. 10) та рішенню Конституційного Суду України (від 14.12.1999р.) про статус і функціонування української мови як державної. «Нова влада намагається відволікти увагу громадськості від необхідності модернізації вищої освіти у відповідності зі світовими тенденціями, збільшення капіталовкладень в освіту і реальної підтримки вузівської науки, гучними політичними заявами, зокрема, щодо перегляду концепції викладання історії в навчальних закладах та її переписування на догоду окремим політикам, в тому числі іноземним» — відзначив Полохало. Голова Комітету закликав учасників колегії утриматись від того, щоб переносити методи «брудної» політики на освіту. За його словами, у написанні підручників з історії України потрібно керуватися рекомендаціями Ради Європи, а не рекомендаціями і особистими поглядами Дмитра Табачника. Реальним чинником покращення якості освіти, на думку Полохала, може стати ухвалення закону про вищу освіту (нова редакція), який внесений депутатами від опозиції, і який передбачається розглянути у Верховній Раді на наступному пленарному тижні.
Червона книга Тернопільщини поповнилася ще одним первоцвітом
У Монастирському районі Тернопільської області виявили рідкісну рослину — рябчика шахового (Fritillaria meleagris), який занесений до Червоної книги України. Цей вид росте на луках, у лісах і чагарниках Закарпаття, Передкарпаття, Буковини, Західного Лісостепу й Центрального Полісся. Поза межами України — в Атлантичній, Середній і Східній Європі, Середземномор’ї, на Алтаї. Досі про його зростання на Тернопільщині офіційної інформації не було. У Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області працюють над тим, щоб оголосити місця зростання рябчика шахового об’єктом природно-заповідного фонду, а науковці обстежуватимуть навколишні території. Назва роду «рябчик» із латинської перекладається, як «келих». Адже ця чудова декоративна квітка з родини лілійних нагадує пониклий тюльпан. Видове найменування «шаховий» рослина дістала від забарвлення. Загалом в Україні росте вісім видів рябчика. Рябчик шаховий на межі зникнення через порушення екологічних умов місцезростань і господарської діяльності людини, — б’ють на сполох природо-охоронці, — повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
Багатодітних родин в Україні меншає
За даними Міністерства України в справах сім’ї, молоді і спорту в Україні налічується 13,5 млн. сімей, з них 6,7 млн. — родини, які мають дітей. Більшість з них мають до 2 дітей і лише 286 тис. сімей — три і більше дітей. «На жаль, спостерігається тенденція до зменшення кількості багатодітних сімей. Це говорить про те, що інститут сім’ї переживає певну кризу. І сьогодні держава, уряд, депутати і громадські організації мають зосередити зусилля на підтримці родин з дітьми», — наголосила заступник міністра Світлана Толстоухова. Разом з тим, в Україні 30 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, потребують усиновлення. При цьому в міністерстві зазначають, що в державній програмі соціально-економічного розвитку буде передбачено програму підтримки дітей, сімей та молоді, — повідомляє УКРІНФОРМ.