Наш спортсмен — переможець етапу Кубка Європи з триатлону
Українець Андрій Глущенко став тріумфатором етапу Кубка Європи з триатлону, який днями завершився в Туреччині. На класичній олімпійській дистанції він показав високий результат — 1 година 49 хвилин 58 секунд — та першим перетнув фінішну лінію, повідомляє «Укрінформ». Фінішувавши дев’ятим у змаганнях з плавання на дистанції 1,5 км при температурі води +19 градусів та показавши восьмий час у велосипедній гонці, Андрій закінчив свій виступ на етапі Кубка Європи другим у бігу. У підсумку ж український триатлет став першим, на сім секунд випередивши іспанця Хосе-Мігеля Переса. За титул короля турецької траси змагалися 54 спортсмени, з поміж яких було дев’ятеро українців: Максим Чорний показав 17-й результат, Святослав Цветков — 19-й, Назарій Дорош став 25-м, Ігор Мартиненко — 26-м, Ростилав Певцов — 28-м. Ще троє представників синьо-жовтої команди до фінішу не дісталися. У жіночих змаганнях українки також були серед головних претенденток на найвищі місця. Їм трішки не вистачило, аби піднятися на подіум. Інна Рижих стала четвертою (з результатом 2.07.23), Інна Циганок — п’ятою (2.07.33). Ще три українки, як виступали в Анталії, фінішували в другому десятку: Марія Квіта показала 16-й результат, Олеся Пристайко — 17-й, а Анастасія Черненко — 18-й.
Львів може виявитися давнішим за офіційний вік
Учені поставили під сумнів офіційну дату заснування Львова — 1256 рік — коли місто вперше згадується в літописі. Новий вік відшукали в архівних документах, згідно з якими, місту на 16 років більше, ніж вважають, повідомляє газета «Сегодня». Співробітник Інституту українознавства Іван Паславський згадку про Львів у французькому фоліанті латинню «Християнський схід» авторства ченця-домініканця Мішеля ля Кієна за 1740 рік. «Леополіс, або Львів, центр воєводства поблизу Польщі, який, за оповідями, був заснований князем русинів Львом 1240 року над річкою Полтвою біля підніжжя гори», — пише француз. Таким чином, цього року львів’яни мали б відзначати 770-річний ювілей міста. Проте вчені поки не поспішають змінювати день народження міста. За їхніми словами, потрібно добре вивчити французьке джерело й знайти додаткові документи. Про те, що Львів старіший за свій офіційний вік, учені говорили давно. Передбачають, що місто мінімум на сотню років давніше. Це підтвердили розкопки в центрі міста, повідомив науковий співробітник Львівського історичного музею Борис Мельник: «Зокрема, під одним із храмів виявили давні поховання, в найнижчому шарі знайшли кераміку XII століття. Тут, вочевидь, було нікому невідоме село, де князь Данило Галицький побудував фортецю для захисту від монголо-татар. Поселення розрослося, і князь назвав його на честь свого сина Льва».
Вийшла аудіокнига для людей із вадами зору
Аудіокнигу «Український футуризм», записану студентами-волонтерами Київського національного університету імені Тараса Шевченка, отримали люди із вадами зору. Книга дає можливість не лише послухати поезії у записі та на живо, але й відчути цілий футуристичний перформанс, як запевняють організатори, «у бунтарському дусі харківських нонконформістів 1920—1930-х». «Українські футуристи вражають своєю динамікою, дотепністю, бунтарством, мрійливістю. Ми б хотіли запропонувати незрячим посмакувати цей вільний, революційний, подекуди іронічний стиль українських футуристів. Тим паче, молодим волонтерам проекту близький драйв футуристів», — каже одна з ініціаторок проекту Єлизавета Олійник.
У рамках журналістської практики на базі Інституту журналістики волонтери записують серію аудіокниг із низкою віршів поетів доби Розстріляного відродження, а також П. Тичини, В. Сосюри, М. Рильського. Втілення проекту в життя стало можливим завдяки участі студенток Євгенії Вятчанінової та Єлизавети Олійник у конкурсі «Ініціатива року» у КНУ імені Тараса Шевченка, що забезпечило повне фінансування запланованих аудіокниг. Окрім того, студентів підтримали меценати: Група компаній «Фокстрот», компанії «Медіатрейдтинг» та «Сі Ді Імідж». Інформаційний та консультаційний супровід забезпечили Український форум благодійників, МГО «Активність» та веб-ресурс «Читомо».
Після випуску аудіокниги «Український футуризм» студенти та актори запишуть вибрані поезії класика світової величини, народженого у м. Чернівці, Пауля Целана, причому в оригіналі (німецькою мовою) та у перекладі (українською). Цього року минає півстоліття з дня трагічної смерті поета, що пережив Голокост і втілював свій надломлений світогляд у віршованій формі, повідомляє Алевтина БЕЛЕЦЬКА.