Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

20 квітня, 2010 - 00:00

ООН оголосила про старт Всеукраїнського конкурсу фотографій

Із 15 квітня до 1 серпня Державна служба заповідної справи України і Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні проводитимуть Всеукраїнський конкурс фотографій «Заповідна Україна». Це конкурс фотографій, зроблених в заповідних місцях нашої країни: природних або біосферних заповідниках, національних природних парках, регіональних ландшафтних парках, заказниках, ботанічних садах, повідомляє «Корреспондент». П’ять найкращих знімків відзначатимуть дипломами переможця, спеціальними відзнаками від Асоціації природоохоронних територій України і жорсткими дисками для зберігання інформації від партнера конкурсу компанії Samsung Electronics Ukraine. Десять наступних переможців отримають дипломи учасників. Мета конкурсу — пропаганда в суспільстві значення і збереження природного розмаїття нашої країни. 7 липня 2010 року вперше в історії України відзначатиметься професійне свято — День працівника заповідної справи.

Куріння стає причиною майже половини пожеж в Україні

За три місяці 2010 року від пожеж в Україні загинуло понад тисячу осіб. Майже половина з них — 521 людина — загинули через пожежі, причиною яких було куріння. Про це повідомив Державний департамент пожежної безпеки. «Особливо небезпечна ситуація, коли пожежа виникає внаслідок необережності під час куріння особи, що перебуває у стані алкогольного сп’яніння — в цих випадках більше 50% курців гинуть, — говорить головний інспектор відділу з організації державного пожежного нагляду Держпожбезпеки підполковник служби цивільного захисту Валентин Митлошук. — Часто пожежі виникають від необачно кинутого недопалка, зокрема у лісі, парках, на узбіччях доріг з проїжджаючих автомобілів. Причиною пожежі також стають сірники, що їх кидають курці, підпалюючи цигарку». Загалом за три місяці цього року зафіксовано 2162 пожежі, що були викликані курінням, які завдали прямих збитків на 53 мільйони гривень. Куріння є причиною понад 20% усіх пожеж, які натомість завдають близько половини усіх людських втрат від пожеж. Загалом за 2009 р. від пожеж загинуло 3183 людини, із них викликаних курінням — 1806. Найчастіше пожежі виникають вдень з 10.00 до 18.00 — 33%, та вночі: з 22.00 до 6.00 — 31%. Найменше зранку з 6.00 до 10.00 — 12%, ввечері з 18.00 до 22.00 — 24%.

Офіційні шлюби — не актуальні

В Україні на третину знизилася кількість зареєстрованих шлюбів порівняно з 2007—2009 роками. З початку поточного року було зареєстровано 37,5 тис. родинних союзів. За інформацією прес-служби Міністерства юстиції, у першому кварталі кількість тих, що бажають одружитися, зменшилася до рекордно низького рівня, починаючи з кризових 90-х років. При цьому в першому кварталі українці поставили черговий рекорд: порівняно з торішніми показниками число розлучень знизилося на 5%. Кількість укладених шлюбів в Україні традиційно перевищує кількість розірваних. У різні роки на кожне розлучення було зареєстровано 1,5—2 шлюби. При цьому найкраще співвідношення шлюбів-розлучень традиційно фіксується в Закарпатській області, де на кожне розлучення припадає 3—4 весілля. У той же час, через зменшення кількості укладених шлюбів у поточному році співвідношення шлюбів-розлучень також погіршало. У першому кварталі на кожне розлучення припадало лише 1,3 новостворених сімей.

Дельфіни Чорного моря гинуть у браконьєрських сітках

Морська охорона державної прикордонної служби України виявила 34 дельфіни в сітках браконьєрів, з яких вдалося врятувати всього декілька тварин. Про це повідомляє прес-служба Держприкордонслужби. «34 дельфіни виявив у сітках браконьєрів за четверо діб, що минули, екіпаж корабля морської охорони спецпризначення Держприкордонслужби «Аметист». Всього кілька тварин вдалося врятувати. Так, лише за вчорашній день прикордонники підняли близько 15 кілометрів сіток, в яких було 26 камбал-калканов (з них 17 — живих) і 8 мертвих дельфінів. І якщо за калканів в Туреччині браконьєри можуть отримати чималі гроші, дельфіни залишаються випадковими жертвами промислу — їх не вживають в їжу», — говориться в повідомленні, передає РІА-«Новости» Україна. В цілому, зазначають прикордонники, корабель «Аметист» вже п’яту добу здійснює пошук і вибирання сіток у Чорному морі, в районі, де на початку минулого тижня виявили дві турецькі шхуни браконьєрів. За цей час було піднято понад 40 кілометрів сіток, в які, окрім дельфінів і камбали, потрапили також осетри, морські лисиці і чорноморські акули катрани. Держприкордонслужба зазначає, що 5 квітня прикордонний корабель «Павло Державін» затримав турецькі шхуни «MUAMER REIS» і «BABA HASAN», які незаконно зайшли на промисел до української економзони. «Днями Приморський районний суд міста Одеси прийняв рішення щодо конфіскації на користь держави шхуни «BABA HASAN» із знаряддями вилову, яке, якщо капітан не подасть апеляцію, набере чинності через тиждень», — інформують прикордонники.

Газета: 
Рубрика: