Верховна Рада підтримала дітей-інвалідів
Депутати ВР прийняли за основу законопроект про внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам (про підтримку осіб, які доглядають за дітьми-інвалідами, що потребують постійного догляду)», автором якого є народний депутат від БЮТ Олександр Фельдман, повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу депутата. Законопроект підтримали 364 народних депутата з 412 зареєстрованих у сесійному залі. У проектом закону передбачається, що особи, які доглядають за дітьми-інвалідами, що потребують постійного догляду, одержуватимуть грошову допомогу від держави, незалежно від того, працюють вони чи ні. Раніше на таку допомогу могли претендувати лише непрацюючі особи. «Допомога з догляду за дітьми-інвалідами має надаватися незалежно від того, хто доглядає за дитиною — один із батьків, усиновитель, опікун, — і незалежно від того, працюють вони чи ні. Держава має бути зацікавлена у вирішенні проблем сімей, які виховують дітей-інвалідів», — вважає О. Фельдман.
В Україні помирають через брудне повітря
В Україні — один із найвищих у світі показників смертності через забруднене повітря, повідомляє УНІАН із посиланням на керівника Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ігоря Поканевича. «В Україні щороку фіксують понад 400 смертей (на мільйон жителів) від забруднення повітря. Цей показник є одним із найвищих у світі, тому ми маємо закцентувати увагу на цій проблемі й робити все, щоб запобігти цим смертям», — зазначив І. Поканевич. На його думку, не останню роль у цьому має вплив урбанізації на здоров’я людини. «До 2030 року шість з 10 осіб проживатимуть у містах, до 2050 — сім з 10. Ризики, з якими стикаються жителі міст, — це інфекційні та неінфекційні хвороби, куріння, ожиріння, гіподинамія, дорожньо-транспортні пригоди, насилля та злочинність. Наша країна не є винятком у цих глобальних тенденціях», — підкреслив І. Поканевич. Експерт вважає, що в подоланні цих проблем мають бути активними дії не лише Міністерства охорони здоров’я, а й уряду, суспільства в цілому. «Міське планування має бути таким, щоб люди мали умови для активного способу життя, здорового харчування, для адекватних умов проживання, а це, зокрема, й контроль якості повітря як у приміщенні, так поза ним», — сказав І. Поканевич.
У Чернівцях запровадять «комендантську годину» для підлітків?
Депутати Чернівецької міської ради планують розглянути питання про запровадження у Чернівцях так званої комендантської години для неповнолітніх, повідомляє УНІАН. Це пов’язано з тим, що у місті спостерігається тенденція до росту злочинності серед неповнолітніх. За словами нового начальника Управління МВС у Чернівецькій області Миколи Харабари, який взяв участь у роботі апаратної наради керівників структурних підрозділів міської ради, за три місяці цього року в Чернівцях неповнолітніми було скоєно 75 злочинів, і майже стільки же злочинів було скоєно проти них. Переважну більшість цих злочинів скоєно у розважальних центрах у вечірній та нічний час. Так, за участю неповнолітніх скоєно два розбійні напади, 14 пограбувань, 12 крадіжок, 16 хуліганських учинків з нанесенням ушкоджень середньої тяжкості. Як повідомили УНІАН у прес-центрі Чернівецької міськради, М. Харабара висловив надію, що депутати міської ради «вже ближчим часом» ухвалять рішення про обмеження перебування неповнолітніх без нагляду дорослих на вулицях міста, у розважальних закладах у вечірній та нічний час, що дасть можливість правоохоронцям «активніше протидіяти підлітковій злочинності та посилити відповідальність батьків за виховання своїх дітей». Як повідомлялося раніше, минулого року депутати Чернівецької обласної ради вже ухвалили рішення, яким запровадили так звану комендантську годину для підлітків — з 23.00 — на всій території регіону, окрім міста Чернівці.