Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

31 березня, 2010 - 00:00

Нова влада пішла в наступ на права людини

Правозахисники констатують згортання позитивних тенденцій у дотриманні прав людини після приходу нової влади. Так вважає керівник Харківської правозахисної групи Євген Захаров. Він зазначив, що намагання правозахисних організацій, окремих підрозділів і службовців Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції, Міністерства освіти та науки покращити ситуацію мали наслідком певний прогрес, але «політична криза, загальне ставлення політичних сил до прав людини як до чогось другорядного і незначущого в порівнянні з політичною доцільністю не дали домогтися системних змін на краще». «Змушені констатувати, що дії нової адміністрації протягом першого місяця її діяльності свідчать не про наміри змінити ситуацію на краще, а навпаки — спрямовані на згортання навіть тих позитивних тенденцій, що були», — сказав Є. Захаров. Він проілюстрував це деякими прикладами.

Зокрема, голова Служби безпеки України Валерій Хорошковський заявив про припинення процесу встановлення правди про історію України ХХ століття і розкриття архіву. Також заклики до радикального перегляду напряму і змісту освітньої реформи, озвучені віце-прем’єром Володимиром Семиноженком, означають, на думку Є. Захарова, фактичне скасування зовнішнього незалежного оцінювання, а отже втрату рівного доступу до вищої освіти. Особливо правозахисники занепокоєні наміром нового керівництва МВС ліквідувати Управління моніторингу прав людини в діяльності органів внутрішніх справ, яке «лише за два роки здійснило величезну роботу в міліції, спрямовану на забезпечення поваги до прав людини в діях міліції та реформуванні МВС». «Сотні громадян, які скаржилися на незаконні дії міліції, отримали допомогу від працівників Управління. За їхньої допомоги було викрито значні зловживання з боку міліції», — зазначив Є. Захаров. Він зауважив, що правозахисники не тільки виступають категорично проти ліквідації цього управління, а й вважають за необхідне запровадити подібні інституції в структурі Мін’юсту, Міністерства охорони здоров’я, Мінсім’ї та інших, повідомляє УНІАН.

Жителі Миколаєва взялися за озеленення міста

У Миколаєві стартувала загальноміська акція з благоустрою та озеленення. В рамках акції планується висадка дерев і кущів, наведення ладу в парках і скверах, повідомляє «Укрінформ». У кожному районі організовуються заходи щодо прибирання прилеглих і закріплених територій як підприємцями, так і мешканцями приватного сектора. Окрім озеленення, управлінням охорони природного довкілля і благоустрою планується впровадження нової технології з економного використання водопровідної води для утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою. Так, на одному з центральних бульварів міста проводитиметься реконструкція існуючого водопроводу, що приведе до економії витрат на воду. Департамент ЖКГ міськвиконкому проводить роботи з озеленення транспортних розв’язок міста, реалізує проекти висадки вічнозелених форм кущів (самшиту, ялівцю, туї). Заплановано також завершити оформлення зеленого куточка на в’їзді у Миколаїв. Розробляється ландшафтний дизайн оформлення квітника на виїзді з міста по Київській трасі. До святкування 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні буде проведено реконструкцію скверу ім. 68-ми Десантників. Ураховуючи весь комплекс робіт з реконструкції меморіалу, цей сквер буде одним з найпривабливіших і найсучасніших куточків міста.

Дельфінарії працюють із порушенням законів?

У лютому 2010 року Державна екологічна інспекція України здійснила повторні перевірки дельфінаріїв у Дніпропетровську, Донецьку, Харкові, Києві, Львові, а також у Севастополі та інших містах Автономної Республіки Крим, повідомляє Національний екологічний центр України. У більшості дельфінаріїв до цих пір не оформлені права на землю, споруди не погоджені з територіальними органами Міністерства охорони навколишнього природного середовища, відсутні висновки державних екологічних експертиз про вплив дельфінаріїв на навколишнє середовище, не взяті дозволи міністерства на утримання в неволі морських тварин, дозволи центральних органів виконавчої влади з питань ветеринарної медицини — на використання тварин у видовищних заходах, що порушує Закони України «Про Червону книгу», «Про тваринний світ», «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Деяких керівників дельфінаріїв притягнуто до адміністратівної відповідальності. Функціонування Одеського дельфінарію та Київського дельфінарію «НЕМО», що належать ТОВ «НЕРУМ», тимчасово призупинено. До того ж, державна екологічна інспекція направила листи до Міністерства оборони України й Головного управління військових прокуратур Генеральної прокуратури України з проханням вилучити та передати червонокнижних дельфінів-афалін із Київського дельфінарію «НЕМО» до науково-дослідного центру збройних сил України «Державний океанаріум».

Газета: 
Рубрика: