Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

17 лютого, 2010 - 00:00

На Прикарпатті провели фестиваль вареників

На прикарпатському гірськолижному курорті «Буковель» пройшов фестиваль вареників, передає УКРІНФОРМ. Позмагатися у тому, хто швидше з’їсть аж сотню «ліпаків», як тут називають вареники місцеві мешканці, зважилися дев’ятеро учасників із різних регіонів України, лише чоловіки. Переможцеві знадобилося 6 хвилин та 5 секунд, аби сотня вареників перемістилася з тарілки до його черевця. «Вареник — це бренд України, — переконаний організатор фестивалю американець Олександр Гутмахер. — Його треба популяризувати, щоб у багатьох країнах світу знали, яка це смачна страва». І справді, чоловіки-ласуни впевнені в цьому, але, як не старалися, перевершити 26-річного донеччанина Іллю Ремеслова не змогли. А от панянок сотня вареників дещо налякала. Чимало з них зізналося, що полюбляють їх, проте споживають у помірній кількості, щоби не нашкодити фігурі, тому й участі у конкурсі не брали. Зате жіночки поділилися своїми численними рецептами приготування вареників.

У Черкасах з’явиться єдиний в Україні Дніпровський акваріум

Нещодавно у Москві відбулася конференція, організована Євроазійською асоціацією зоопарків та акваріумів. У ній взяли участь представники Черкаського зоопарку. Як розповів директор зоопарку Євген Ван, йому вдалось обговорити з фахівцями ідею побудови акваріального комплексу в Черкасах. «Зараз у Москві фірма «Аквалого» проектує величезний, найбільший у Європі акванаріум об’ємом 15 мільйонів літрів. Цікаво, що до зоопарків у цієї фірми особливе ставлення, вони роблять суттєві знижки на свої послуги», — каже Євген Ван. І додає, що зараз триває робота над пілотним проектом — єдиним в Україні Дніпровським акваріумом. «Для мене було несподіванкою те, що у Дніпрі раніше водилися осетри та білуга. Зараз цього немає. Було б чудово, щоб люди побачили цю рибу. Взагалі, наша риба по красі не поступається тропічній. Якщо ви побачите ту ж щуку чи зграйку окунів, чи навіть тараньку, то вони теж дуже красиві. Невдовзі в цьому можна буде переконатися, відвідавши наш зоопарк. Навесні — влітку в нас запланована реконструкція головної чаші ставка. Тож зробимо так, що акваріум буде поєднуватися із чашею. Тобто ви будете йти доріжкою біля ставка і ніби спускатися під воду. Збоку будете споглядати, що відбувається у ставку-акваріумі», — пояснив директор зоопарку. Планується, що Дніпровський акваріум буде відкритий і взимку, і влітку, оскільки він буде холодноводним, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Катерина Бондаренко на турнірі в Дубаї стартує з перемоги

Українська тенісистка Катерина Бондаренко успішно стартувала на великому турнірі WTA з призовим фондом 2 млн.дол. «Barclays Dubai Tennis Championship», що проходить у Дубаї, ОАЕ, повідомляє «Ліга». У матчі першого раунду українка впевнено переграла Магдалену Рибарікову із Словаччини — 6:3, 6:1. Наступною суперницею Катерини стане шоста ракетка турніру Вікторія Азаренко з Білорусі. Олена Бондаренко залишила одиночний турнір, програвши в матчі першого раунду німецькій тенісистці Андреа Петрович — 6:2, 4:6, 3:6.

Полювати на вовків в Україні можна лише з жовтня по лютий

Термін полювання на вовків в Україні обмежений періодом із жовтня по лютий, повідомляє Київський еколого-культурний центр. Відповідний закон, зауважили в центрі, підписав Президент України. «Тож Україна, нарешті, відірвалася від двійки останніх європейських країн, де у вовків можна стріляти круглий рік, і приєдналася до інших країн Європи, де вовки знаходяться під строгою охороною або частково охороняються», — зазначили в еколого-культурному центрі.

Розпочинається акція оновлення бібліотечних фондів «З книгою у серці»

Благодійний фонд Влади Литовченко «Обдаровані діти — майбутнє України розпочинає новий проект «З книгою у серці», який триватиме з березня 2010 року до березня 2011 року. Його мета — оновити й поповнити бібліотечний фонд Державної бібліотеки України для юнацтва необхідною літературою та книгами сучасних українських авторів. Проект охоплює 22 обласні бібліотеки та Кримську республіканську бібліотеку для юнацтва, 44 бібліотеки-філії та майже 12 тисяч юнацьких абонементів, кафедр, відділів та груп. Це понад три з половиною мільйони користувачів, яким щорічно видається близько семи мільйонів документів. За задумом авторів проекту, до березня наступного року вони мають зібрати 22 тисячі примірників різних видань (список літератури склала Державна бібліотека України для юнацтва). Серед них є й книги з «Бібліотеки газети «День». Щомісяця поповнюватиметься бібліотечний фонд двох бібліотек для юнацтва — по 500 примірників необхідної літератури до кожної. Фонд запрошує усіх небайдужих долучитися до акції «З книгою у серці», адже йдеться про виховання молодого покоління українців завдяки читанню гідної української книги.

Газета: 
Рубрика: