Черкаських підприємців штрафують за «каток» біля їхніх закладів
У січні на черкаських підприємців було складено приблизно 100 протоколів про адміністративні правопорушення за несвоєчасне очищення від снігу й криги прилеглої території. Частина з цих суб’єктів господарювання вже була оштрафована неодноразово. «Останній тиждень до муніципальної інспекції надходить багато дзвінків від жителів міста, що території навколо магазинів не очищені від снігу й льоду і що влада на це не реагує. Не можу з цим погодитися, — зазначає заступник директора департаменту муніципальної інспекції Черкаського міськвиконкому Ольга Швець. — Муніципальна інспекція повністю володіє оперативною ситуацією щодо наявності порушень та їх усунення по кожному об’єкту на території міста». Ще на початку грудня муніципальні інспектори рознесли всім власникам підприємств, установ та організацій приписи та повідомлення про особливості прибирання території в зимовий період: необхідність очищення від снігу прилеглої території, своєчасної заготівлі піску для негайного посипання асфальтобетонного покриття, недопущення утворення ожеледиці (приблизно 360 приписів і повідомлень). У кінці грудня, коли почалися снігопади, інспектори двічі-тричі на день виїжджали до суб’єктів господарювання та змушували їх постійно, після чергового випадання снігу, розчищати прилеглу територію. Як зауважує пані Швець, на сьогодні при такій низькій температурі усунути порушення та повністю очистити території від льоду вкрай важко. Сіль роз’їдає лід лише при температурі до — 8 градусів, при розбиванні льоду ломами є великий ризик пошкодження асфальтного покриття, а грейдер не призначений для очистки тротуарів. Тому підприємці зараз змушені активніше посипати свої території піском, хоча це не може належним чином врятувати від ожеледиці. Є й такі, хто відверто говорить, що їм дешевше платити штрафи, ніж наймати техніку, закуповувати пісок, знаходити людей та вивозити їх на прибирання. «Ті, хто встиг очистити свою територію від снігу між перепадами температур, не допустили утворення ожеледиці», — підкреслила Ольга Швець. Однак, попри оперативні дії муніципальної інспекції, велика кількість суб’єктів господарювання відверто «прогавила» морози й допустила утворення ожеледиці на прилеглих територіях. Саме за це порушення Правил благоустрою м. Черкаси інспектори щодня складають протоколи на балансоутримувачів та орендарів. Серед них — підприємці й директори як приватних, так і комунальних підприємств, повідомляє Анатолій БАБАК, Черкаси.
Молодь пропонує свої рецепти-проекти оздоровлення суспільства
Нещодавно були визначені 50 переможців конкурсу есе в рамках молодіжного проекту «ОЗДОРОВИ СУСПІЛЬСТВО», який Фонд братів Кличків виконує спільно з Фондом Конрада Аденауера, повідомляє прес-служба Фонду братів Кличків. Наступним кроком у досягненні головної мети проекту — створенні моделі здорового суспільства в Україні — стане робота «Творчих студій» за участю переможців конкурсу. Першим кроком у реалізації проекту став конкурс есе, що мав на меті заохотити українську молодь замислитися над тим, що саме вона може зробити для створення здорового суспільства та визначити коло молодих лідерів, які бажають зробити свій внесок у розбудову здорового суспільства в Україні. На адресу Фонду братів Кличків надійшло близько 200 есе з різних куточків України, які були прочитані та оцінені незалежними експертами. До експертної ради увійшли: Віталій Кличко (засновник та голова правління Фонду братів Кличків), Ніко Ланге (керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні), Микола Жулинський (український літературознавець, директор Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, академік НАН України) та інші. У своїх роботах переможці конкурсу есе порушують дуже багато актуальних проблем та надають доцільні рекомендації в їхньому вирішенні. Після закінчення другого етапу кожний учасник або група учасників «Творчих студій» подає власний проект створення моделі здорового суспільства на прикладі своєї громади (навчального закладу, населеного пункту, громади і т.п.). 10 найкращих проектів отримують фінансування від Фонду братів Кличків та Фонду Конрада Аденауера у розмірі 3000 грн. Автори найуспішнішої моделі здорового суспільства у своїй громаді матимуть змогу відвідати Німеччину та поділитися своїм досвідом із закордонними колегами.
Верховна Рада бере приклад з ОСББ?
У моєму будинку відбулася чергова міні-Верховна Рада. Будинок належить до так званих ОСББ — об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Себто всі мешканці володіють часткою майна й відповідно мають право брати участь у керівництві справами нашого спільного житла. Головні питання вирішуються на загальних зборах. І ось ці загальні збори є насмішкою над назвою нашого ОСББ — «Згода».
Загалом, сама форма володіння спільною власністю й участі в управлінні справами будинку кожного його мешканця спонукає обраних голів правління дбати про прибудинкову територію, й у нас все досить акуратно — з квіточками, травичкою й парканчиками. І це набагато краще, ніж обслуговування нас ЖЕКом. Та все одно, ледь не щороку в нас відбувається одне і те саме — голову правління і членів правління скидають з посад із криками, ґвалтом і вереском. Депутати... ой, вибачте, співвласники, учасники зборів звинувачують правління та його керівництво у крадіжках, порушенні статуту, всіляких зловживаннях. При цьому мало хто хоче послухати опонента, вдуматися в його аргументи. І, здається, якщо всі так крадуть і воно очевидно, то варто передати заяву до слідчих органів, і винуватці сядуть до в’язниці або заплатять штраф. Але цього жодного разу не сталося. Мої співмешканці воліють покричати, випустити пару, призначити нового голову правління й на тому заспокоїтися до наступного року.
Незадовго до наших загальних зборів до моєї квартири завітали представники правління нашого ОСББ. Вони перевіряли мої лічильники. Слово за слово, і виявилося, що вони збираються оплачувати комунальні послуги за значно підвищеними тарифами, які встановила команда нашого космічного мера Леоніда Черновецького. Я сказав, що існує рішення суду, яке скасувало підвищення тарифів — про це писала преса. Представники правління заявили, що їм байдуже, бо ціни встановлює не суд, а водоканал і «Київенерго». Як вони скажуть — так і буде. А якщо ми, мовляв, не захочемо платити, то нам або воду відключать, або електрику. Ніякі посилання на суд на них не впливали.
Ющенко, Тимошенко, Янукович та всі інші політики, певна річ, — зараза, яка заважає нам жити. Ото якби їх розстріляти або втопити всіх гуртом, то жити нам стало б набагато краще, чи не так? Але давайте замислимося над тими прикладами, які я навів. Ну до чого тут Ющенки, Януковичі й Тимошенки? Це вони нам заважають належним чином організувати загальні збори й контроль над виконанням їхніх рішень? Це вони нам заважають послухати одне одного і або пошукати компроміс, або засадити винуватців до в’язниці? Це вони нам заважають відстояти свої права?
Я почав із того, що у нашому будинку — міні-Верховна Рада. А тепер подумав: а, може, навпаки? Це в них там, у парламенті, велике ОСББ «Згода»? І вони з нас приклад беруть? Юрій ЛУКАНОВ.