Стадіони перевірять експерти УЄФА
Днями під головуванням директора департаменту зі стадіонів та безпеки УЄФА Марка Тіммера відбудеться інспекційний візит із питань щодо ходу виконання робіт на проектах стадіонів, що прийматимуть фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Як повідомляє прес-служба Федерації футболу України, фахівці УЄФА заслухають звіти щодо виконання проектів спортивних арен у Києві, Львові та Харкові. На підставі зроблених висновків експерти складуть черговий звіт щодо стадіонів.
Екологи підготували два видання про природно-заповідний фонд держави
Нещодавно в Україні видали дві книги — «Природно-заповідний фонд України (загальнонаціональні об’єкти)» та Екологічний атлас України. Підготовлені видавництвом «Центр екологічної освіти та інформації» на замовлення Міністерства охорони природи та навколишнього середовища України, ці видання вперше системно знайомлять широку читацьку аудиторію з об’єктами загальнонаціонального значення природно-заповідного фонду (ПЗФ) України та — через картографічний матеріал — з екологічною ситуацією у державі, повідомляє Всеукраїнська екологічна ліга. Природно-заповідний фонд — за цим словосполученням постають ландшафти Полісся, степи Причорномор’я, каньйони Поділля, «Святі гори» Донеччини, населені численними птахами плавні Дніпра та Дунаю, праліси Карпат, Кримські гори, річкові плеса, озера, водоспади, лабіринти карстових печер, різноманітні види рослин і тварин — усе, чим наділила природа Україну, а також дендрологічні парки «Софіївка», «Олександрія», Тростянецький, Алупкінський парк та дбайливо зібрані кількома поколіннями колекції у ботанічних садах. У книзі вміщено відомості про всі категорії ПЗФ України загальнодержавного значення, вказано місце їхнього розташування (з прив’язкою до населених пунктів, зазначенням кварталів лісництв, урочищ тощо), включено статті про новостворені категорії ПЗФ, зокрема національні природні парки. Всього в книзі вміщено 616 статей, доповнених бібліографією. Метою Екологічного атласу України (головний редактор — академік НАН України Леонід Руденко) є сприяння в наданні просторової інформації про екологічний стан компонентів природи та наслідки взаємодії суспільства і природи, що проявляються по-різному в регіонах України. Найближчим часом обидва видання буде передано до регіональних управлінь, навчальних закладів та бібліотек України.
На 10 робочих місць претендує 82 особи
В Україні на 10 робочих місць претендує 82 людей. Про це УНІАН повідомили в Державному комітеті статистики України. При цьому, за даними Держкомстату, кількість українців, які перебувають на обліку в Державній службі зайнятості, з початку 2009 року зменшилася на 41% — до 542,8 тис. чоловік (на 1 січня 2009 року — 930 тис. чоловік), порівняно з листопадом — збільшилася на 1%. На 1 січня 2010 року потреба підприємств у працівниках на заміщення вакантних посад становила 65,8 тис. чоловік (на 1 січня 2009 року — 86,5 тис. чоловік). Зокрема, в грудні 2009 року потреба підприємств у працівниках скоротилася на 9,6 тис. чоловік.
На Рівненщині відкрили нову школу
Нарешті на Рівненщині відкрили новозбудовану школу в селі Тинне Сарненського району, де один із найвищих показників народжуваності в Україні. Там на це чекали десятиліттями. У старих приміщеннях для учнів, яких тут трохи більше, ніж 800, було не лише затісно. Батьки з острахом відпускали дітей на уроки — майже сторічні будівлі колишнього панського маєтку, де доводилося навчатися школярам, визнано аварійними. Першу чергу школи в Тинному планували відкрити ще у вересні, однак через заблоковані рахунки Держказначейства фінансування тоді припинилося. Будівництво першої черги школи обійшлося у 20 мільйонів гривень. Фінансували його як із державного, так і з обласного бюджетів. Тепер новозбудована школа вмістить 646 учнів. Класні кімнати вже готові до проведення занять. Наразі ж будівельники чекають тепла, щоб використати кошти та завершити фасад будівлі. Тим часом ще понад 200 школярів поки що навчаються у приміщенні дитячгого садка, натомість у селі є потреба й у дошкільному закладі. Як зазначив Віктор Матчук, голова Рівненської облдержадміністрації, для цього, за підрахунками 2009 року, знадобиться ще 9 мільйонів гривень. Тим часом на Рівненщині залишається ще 14 шкіл, які є аварійними або затісними, повідомляє Тетяна КУШНІРУК, Рівне.