Про вільні місця в дитсадках черкащан повідомлятимуть через інтернет
Жителі Черкас про кількість вільних місць у кожному дошкільному навчальному закладі міста відтепер дізнаватимуться з інтернет-блога першого заступника міського голови Черкас Миколи Шкарабури. Щомісяця на його персональній електронній сторінці подаватиметься перелік тих дитячих садочків, де є вільні місця. Така необхідність з’явилася у зв’язку зі збільшенням народжуваності в Черкасах, і як наслідок — виникла потреба у додаткових місцях у дошкільних навчальних закладах. «Відтак батьки, якщо з тих чи інших причин їм відмовлять у можливості перебування дитини в садочку з вільними місцями, тепер зможуть звертатися зі скаргою в департамент освіти та гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому чи повідомляти мені особисто, — зазначає в своєму «Живому журналі» http://shkarabura.livejournal.com/13586.html перший заступник міського голови Черкас Микола Шкарабура. — Ми ж вживатимемо відповідні заходи, адже прозорість має бути у всьому. До того ж ми прагнемо забезпечити дошкільною освітою всіх дітей міста, які її потребують. А ще — дати відповідь скептикам і «доброзичливцям», які час від часу потурали відсутністю вільних місць у садочках». У Черкасах нині працює 53 дитячих садочки. За проектом, вони здатні прийняти 9700 дітей. Кількість дітей, які відвідували садочки: 2007 р. — 8760 (з них 1925 — ясла), 2008 — 9296 (2155 — ясла), 2009 — 9484 (2295 — ясла). Станом на січень 2010 р. у черкаських ДНЗ вільні 173 місця, з них 73 — ясла (діти віком від 1,5 до 3 років) і 100 — садочки (від 3 до 6 років), повідомляє Анатолій БАБАК.
Як виглядатиме Троїцька площа Києва — вирішить молодь
Днями розпочався конкурс серед молодих архітекторів та дизайнерів на найкращу концепцію облаштування та святкового оформлення Троїцької площі перед НСК «Олімпійський» у Києві. Організаторами конкурсу виступили Британська Рада в Україні та Київська організація Національної спілки архітекторів України. Роботи переможців будуть рекомендовані розробникам проектної документації з можливим залученням їхніх авторів до складу авторського колективу проекту, повідомляє прес-служба Британської Ради в Україні. До складу журі конкурсу входять авторитетні вітчизняні та зарубіжні архітектори, серед яких — Вадим Жежерін, президент Київської організації НСАУ, Анатолій Жирнов, президент Гільдії ландшафтних архітекторів, Керем Ченгіз, директор Українського представництва британської фірми Chapman Taylor, Богдан Черкес, директор Інституту архітектури НУ «Львівська політехніка», та інші поважні експерти. «Цей конкурс дає шанс талановитій молоді вплинути на те, яким Київ постане перед гостями Євро-2012 та яким він лишиться для прийдешніх поколінь. Це частина міжнародного проекту Британської Ради «Креативні міста» (Creative Cities), в рамках якого ми залучаємо громадськість до покращання міського середовища завдяки творчості, підприємництву та інноваціям», — розповідає Маргарет Джек, директор Британської Ради в Україні, аташе з питань культури, член журі конкурсу. Конкурсні роботи будуть представлені на виставці 18-20 березня 2009 р., де будуть оголошені результати конкурсу. До фіналу конкурсу буде також приурочено Міжнародний семінар «Перспективи розвитку предметно-просторового середовища сучасного міста» за участю вітчизняних і закордонних фахівців та представників міської громади.
Київські екологи добиваються захисту прав вовків
Позавчора Окружний адміністративний суд м. Києва задовольнив у повному обсязі позов Київського еколого-культурного центру й «Екоправо-Київ» до Державного комітету лісового господарства України, визнавши його дії щодо відстрілу вовків незаконними, повідомляє прес-служба Київського еколого-культурного центру. Екологи звинуватили Держкомлісгосп у затвердженні незаконних такс з придбання іноземцями трофеїв вовків (згідно з конвенцією Берна, яку ратифікувала Україна, це заборонено), а також в організації незаконних постійнодіючих, зокрема й навесні, бригад мисливців для відстрілювання вовків (згідно із Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження», будь-яке відстрілювання диких тварин під час їхнього розмноження заборонено).Тепер, за рішенням суду, Держкомлісгосп України буде змушений привести свої відомчі документи у відповідність до українського та європейського природоохоронного законодавства й обмежити знищення вовків. Слід підкреслити, що, за нашими даними, вовків в Україні залишилося мало, всього близько 1 тис. голів. Вовка занесено до Міжнародної червоної книги, Європейського червоного списку, майже в усіх європейських країнах його занесено до національних Червоних книг (наприклад, у сусідній Польщі), або він охороняється частково.
Україна — на 68-му місці в світі за якістю життя
Україна посідає 68-е місце в світі за рівнем якості життя. Такі результати дослідження, оприлюдненого журналом International Living, повідомляє ЛігаБiзнесIнформ. При складанні рейтингу країни враховуються такі чинники, як вартість товарів і послуг, екологія, безпека, розваги тощо. Україна набрала 62 зі 100 можливих балів, випередивши інші країни пострадянського простору, за винятком прибалтійських республік і Молдови. У сфері культури Україна отримала від укладачів рейтингу 61 бал, у сфері економіки — лише 42 бали, у сфері свободи слова — 75 балів зі 100 можливих. Водночас у сфері розвитку інфраструктури Україна отримала 60 балів, у сфері безпеки — 71, кліматичні умови були оцінені в 78 балів. Кращою ж країною для проживання в п’ятий раз поспіль визнали Францію. Також до п’ятірки кращих потрапили Австралія, Швейцарія, Німеччина та Нова Зеландія. Гіршими країнами для життя визнано Судан, Ємен і Сомалі.