Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

16 грудня, 2009 - 00:00

Космацьким школярам місцева влада подарувала новий автобус

Учні Космацької загальноосвітньої школи на Івано-Франківщині отримали в подарунок від обласної та районної влади новий сучасний шкільний автобус на 45 місць, повідомляє «Правда». У Космацькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів сьогодні навчається понад 600 дітей. Більш ніж 200 учнів проживають за межею мікрорайону школи й потребують підвозу до навчального закладу. Уже майже сім років тут намагаються вирішувати дану проблему, використовуючи різні варіанти. Для цього задіяно не тільки шкільний транспорт, але й маршрутний автобус Коломийського АТП. Автобус, яким школа користувалася донині, навчальний заклад отримав 2003 року, коли відкривали першу чергу новозбудованих приміщень школи. Проте через малу місткість (в ньому було 15 місць) ним могли возити далеко не всіх дітей: в основному учнів початкових класів та учнів старших класів, що проживають в найдальших присілках. Та й він, за словами учнів, останнім часом став не надто надійним. Минулого року директор школи Юрій Семчук замовив для навчального закладу новий транспорт. Незабаром тут розпочнуться роботи щодо будівництва другої черги школи. Адже дирекцію та педагогічний колектив уже не один рік турбує ситуація із будівництвом школи. Сьогодні частина дітей навчається у приміщеннях, які звели наприкінці 80-х років. Однак їх на всіх учнів не вистачає, тож уроки доводиться проводити і в старих аварійних приміщеннях, що стоять поруч. Щоб продовжити будівництво другої черги школи, необхідно близько 20 мільйонів гривень.

Крим втратив півмільйона відпочивальників

Із початку року кількість відпочивальників у Криму знизилася на 12,1% — до 4952,4 тис. осіб. Про це повідомляє Міністерство курортів і туризму АРК, передає Укрінформ. Організовано в санаторно-курортних установах і туристських підприємствах відпочили 1029,5 тис. осіб (за даними виконкомів і райдержадміністрацій курортних регіонів), що на 15,6% нижче, ніж за аналогічний період 2008 року (1219,1 тис. осіб). Кількість працюючих санаторно-курортних установ і туристських підприємств — 136 (2008 року — 142), коефіцієнт заповнюваності працюючих санаторно-курортних установ і туристських підприємств — 34% (2008 рік — 39,4%).

Єврокомісія хоче обмежити гучність цифрових плеєрів

Європейська комісія закликає встановити на цифрових плеєрах максимально допустимий поріг гучності, аби захистити слух користувачів, повідомляє «Укрінформ». Європейські законодавці ѓрунтуються на даних нещодавно проведеного дослідження, яке показало, що близько десяти мільйонів європейців ризикують серйозно пошкодити свій слух, слухаючи музику в навушниках гучного звучання. Європейська комісія закликає виробників плеєрів ввести стандартні параметри настройки у 85 децибел. Проте у їхніх власників залишиться можливість змінити настройки на максимум у 100 децибел, що за рівнем звучання дорівнює гуркоту пневматичного дриля, який працює на відстані трьох метрів від тих, хто його чує.

Хвойні дерева — під пильним наглядом

У передноворічний період побільшало турбот у працівників лісової охорони. На Херсонщині працює 49 бригад з виявлення самовільних рубок хвойних дерев, повідомили в обласному Управлінні лісового та мисливського господарства, передає Укрінформ. Охорона здійснюється на площі 48,3 га. Так, у державному підприємстві «Скадовське ДЛМГ» додатково створено рейдові бригади, до складу яких увійшли працівники лісової охорони, інженерно-технічний персонал, представники місцевих рад та органів внутрішніх справ. Рейдові виїзди проводяться у вихідні та будні дні на автомобілях підвищеної прохідності.

Київ — найбрудніше місто Європи

Серед 30 європейських міст Київ опинився на останній позиції за екологічними показниками, констатували природоохоронці на Конференції ООН зі зміни клімату, повідомляє «Радіо «Свобода». Найчистішим містом Європи експерти з питань довкілля визнали Копенгаген. Також сприятлива екологічна ситуація в Стокгольмі, Осло, Відні й Амстердамі. Головні причини чистоти європейських міст — суворі закони щодо забруднення і чималі податки, якими щорічно обкладають громадян, щоб підтримувати міста і села в охайному вигляді.

Українська столиця отримала незадовільні оцінки, зокрема, за якість води і ѓрунтів, засилля транспорту на дорогах і кількість викидів, а також байдужість влади до всіх цих питань. «Екологічний рейтинг, останнє місце в якому посідає Київ, — це сигнал для влади і громадськості», — зазначає Юрій Урбанський з Національного екологічного центру України. — Наразі ж столична влада потурає масовій хаотичній забудові, що погіршує екологію міста. Острів Жуків, Козин, Конча-Заспа — ця територія забудовується приватним житлом врозріз із Водним кодексом, який забороняє забудову прибережної смуги. Це показовий випадок, який свідчить про саме таке ставлення органів влади до цих питань». У межах того фінансування, яке виділяють на екологію, поліпшити стан довкілля столиці дуже важко, зауважує Максим Саврасов, член депутатської комісії Київради з питань екології. За його словами, на екологічні питання виділили приблизно 12 мільйонів гривень, але й ці кошти не профінансовані на 100%.

Газета: 
Рубрика: