Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

10 грудня, 2009 - 00:00

Олександр Шовковський — у трійці кращих футболістів СНД і Балтії

Популярне спортивне видання «Спорт-Экспресс» провело традиційний референдум «Зірка», за підсумками якого визначають кращого футболіста місяця на території країн СНД і Балтії. Як повідомили Укрінформу в прес-службі ФК «Динамо» (Київ), голкіпер київського «Динамо» Олександр Шовковський, маючи в активі 32 залікові бали, розділив у списку третє місце з воротарем санкт-петербурзького «Зеніту» В’ячеславом Малафеєвим. Перші два місця розподілили між собою ще два голкіпери — Ігор Акінфеєв із московського ЦСКА (67 очок) Сергій Рижиков, що представляє казанський «Рубін» (57). Це дебютне попадання воротаря «Динамо» в рубрику «Зірка» в нинішньому році. За підсумками 2009 року, як і раніше, недосяжний для переслідувачів півзахисник лондонського «Арсеналу» Андрій Аршавін — в його активі 285 балів. Усього в році, що минає, серед номінантів згадувалися вісім київських динамівців — окрім Шовковського, це Артем Мілевський (94 очки), Андрій Шевченко (44), Денис Гармаш (40), Артем Кравець (33), Олег Гусєв (31), Олександр Алієв (23) і Євген Хачеріді (9).

В Україні введуть нові правила оформлення ДТП

В Україні готуються ввести «європротокол» — нові правила оформлення ДТП, які полегшать життя водіям і співробітникам ДАІ. Проте автострахування може сильно подорожчати, повідомляють «Подробиці». Згідно з «європротоколом», за відсутності постраждалих і великого матеріального збитку, функції ДАІ при оформленні ДТП виконуватимуть аварійні комісари. Тобто, як у більшості країн Європи, учасникам ДТП не доведеться чекати на даішників. Питання опису ДТП за участю двох автомобілів вирішуватиметься швидко, без створення заторів. Фактично, за взаємної згоди, водії заповнюють протокол, обмінюються полісами страхування й роз’їжджаються, а протоколи передаються страховикам. За ухвалення такого закону висловлюються як працівники ДАІ, так і представники страхових компаній, оскільки він спрощує життя інспекторам і дозволяє страховим компаніям заробити більше грошей. Водночас страховики попереджають про певні наслідки в разі ухвалення закону. Так, ціни на страховку зростуть у три-чотири рази, і спочатку даішникам все одно доведеться виїжджати для оформлення ДТП, оскільки українці можуть не відразу розібратися в новому законі.

Школярам подарували... теплі туалети

Влада Дніпропетровська виконала завдання Президента Віктора Ющенка — віднині всі навчальні заклади міста обладнані теплими санвузлами. Днями крапку в цій проблемі поставили середні школи №64 і 90, що знаходяться на околиці обласного центру. Важко повірити, але в мільйонному Дніпропетровську, одному з найрозвиненіших міст України, в деяких школах санвузли досі знаходилися на вулиці. Впродовж цілого століття така зручність, як теплий туалет, була відсутня й у середній школі №90. Старий туалет і зараз знаходиться на шкільному подвір’ї, проте відвідувачів тут поменшає. На зміну цегляному сортиру прийшов сучасний ватерклозет, у якому навіть передбачені унітази для учнів молодших класів. Приміщення облицьоване білою кахлею, є спеціальна кімната з біде та гаряча вода з 80-літрового бойлера. Такий самий «подарунок» напередодні зимових холодів отримала й школа №64. Обладнання туалетів загалом обійшлося міському бюджету в 340 тисяч гривень. Три роки тому в цій школі, де навчається близько 200 дітей, вже зробили автономне опалення на газі. На черзі — переобладнання їдальні. Й ця школа не єдина, де необхідно оновити блоки харчування. Тому протягом наступного року за проблему шкільного харчування планує серйозно взятися міська влада. Крім того, необхідно повернути місту занедбані протягом минулого десятиліття дитячі садки. Народжуваність за цей час істотно зросла, і в Дніпропетровську почав відчуватися дефіцит місць у дитячих дошкільних установах. Зараз триває реконструкція дитячого садка №379, тут відремонтували покрівлю, вставили металопластикові вікна, проте для повної реконструкції необхідно ще 5 млн. гривень. На капітальний ремонт чекають іще 15 дитсадків, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.

У Чигирині вперше за останні 20 років з’явилася нова пожежна автівка

Рятувальники Чигиринського районного відділу МНС отримали від держави новий пожежний автомобіль. Цей подарунок для райвідділу особливий, адже востаннє нове пожежне авто надходило сюди у 1987 році. Начальник Черкаського управління МНС генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Гвоздь зазначив, що упродовж останніх двох років новітню техніку отримали вже сім обласних підрозділів, а до інших надійшло необхідне рятувальне спорядження та обладнання. «Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення вдалося повністю забезпечити сучасною технікою та спорядженням. Ми добре усвідомлюємо, що поява нової техніки та спорядження — це жорстка вимога сьогодення, без цього неможливо професійно та ефективно виконувати свою роботу», — зазначив Віктор Гвоздь. Як повідомляють у Головному управлінні МНС, цього року в Україні ліквідовано 37 тисяч пожеж та 231 надзвичайна ситуація. Що ж до Черкащини, то в області наполовину зменшилася кількість надзвичайних ситуацій, а кількість загиблих — у сім разів, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

При медичних університетах будуть створені лікарні

Міністерство охорони здоров’я України ініціює створення лікарень при медичних вищих навчальних закладах. Про це заявив на засіданні координаційної ради з питань реформування медицини міністр охорони здоров’я Василь Князевич, передає УКРІНФОРМ. В. Князевич зазначив, що Мінохорони здоров’я вже передало на розгляд Кабміну відповідний проект рішення. «Сьогодні, коли ми зазначаємо відірваність один від одного медичної науки, освіти і лікувальної справи — це питання є надзвичайно актуальним», — сказав міністр. В. Князевич також вважає, що медичне обладнання і ліки мають закуповуватись державою на основі держзамовлення. При цьому необхідно чітко визначити обсяг медичних послуг, які надаватимуться громадянам України за рахунок коштів Державного бюджету. «Нам необхідно чітко визначити в межах бюджетних асигнувань обсяги медичної допомоги, які ми віднесемо до гарантованого рівня. Ми пропонуємо віднести до неї екстрену, невідкладну та первинну медичну допомогу», — сказав він, додавши, що це загальноприйнята світова практика. Міністр повідомив, що для реформування медичної галузі необхідні асигнування в розмірі 7—10% українського ВВП.

Газета: 
Рубрика: