Українці не хочуть їсти модифіковані продукти
Майже 90% українців проти ввезення в країну продуктів, що містять ГМО. Про це свідчать результати телефонного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна з 13 по 15 листопада 2009 р., повідомляє УНІАН. Більшість українців (85,6%) знають, що таке продукти, які містять генетично модифіковані організми (ГМО), і якими можуть бути наслідки споживання таких продуктів. Не володіють такою інформацією лише 12,1% опитаних, а 2,3% — важко відповісти на це запитання. Переважна більшість громадян України (93,4%) переконана, що необхідно ввести обов’язкове маркірування на продуктах, що містять ГМО. Не бачать необхідності в такому маркуванні лише 2,5% респондентів. За даними опитування, 57,1% українців не знають про постанову уряду України про обов’язкове маркування продуктів, що містять ГМО. Знають про неї — 38,2% громадян. Більшість українців (89,7%) вважають, що Верховній Раді варто ухвалити закон про заборону ввезення на територію України і виробництва продуктів, що містять ГМО. Протилежну думку висловили тільки 5,2% опитаних, і майже стільки ж не визначилися з позицією щодо цього запитання. Більше половини респондентів (61,2%) заявили, що ніколи не купуватимуть продукти, що містять ГМО, за наявності відповідного маркування. Менше чверті українців (22,5%) купуватимуть продукти з ГМО тільки в тому разі, якщо відсутня альтернатива. Заявили, що їм байдуже, які продукти купувати, 12%, а важко відповісти на це запитання 4,3% опитаних. Більшість українців (74,7%) не стали б купувати продукти харчування, марковані як такі, що містять ГМО, навіть якщо вони будуть коштувати дешевше за аналогічні без ГМО. Купували б продукти з ГМО в цьому разі 10,7% респондентів, а 14,6% — важко відповісти на це запитання.
Найбільше хлопчиків народжується на Волині
Хоча Волинська область разом із Закарпатською та Рівненською продовжує утримувати першість у державі по рівню загальної народжуваності, тут ще й найчастіше з’являються на світ хлопчики. Як повідомляє Головне управління статистики у Волинській області, якщо в Україні в цьому році на кожну тисячу жителів народилося в середньому по 11,1 дитини, то на Волині — 14,9. За дев’ять місяців на Волині народилося понад 11,5 тисячі дітей. Серед новонароджених малюків, як правило, переважають хлопчики: в цьому році на кожних 100 новонароджених дівчаток припадало по 106 хлопчиків. Також зареєстровано чотири випадки народження трійні та понад 100 — двійнят. Найохочіше народжують дітей традиційно багатодітні поліські райони: Любешівський, Камінь-Каширський і Маневицький. А найрідше лелека провідує знаменитий озерний край — Шацький район. Знизився на Волині й рівень смертності, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
У Душанбе з’явиться харківський освітній інфоцентр
Заступник голови Харківської облдержадміністрації Людмила Бєлова повідомила про те, що в столиці Таджикистану буде відкрито інформаційний центр із вищих навчальних закладів Харківської області. «Ми домовилися про відкриття в Душанбе інформаційного центру з вишів Харківської області. Стартову інформацію для цього центру на електронних і паперових носіях ми вже передали таджицьким колегам», — розповіла заступниця керівника області. Людмила Бєлова також повідомила про те, що партнерів цікавить не лише підготовка фахівців у харківських ВНЗ, але й у професійно-технічних закладах. «Ця освіта в нас достатньо добре розвинена. Більш того, наша система профтехосвіти орієнтована на ті великі харківські підприємства, які сьогодні уклали й укладають договори з підприємствами Таджикистану. Тобто, співпраця в даній сфері забезпечить таджицькій стороні супровід підписаних контрактів не лише фахівцями з вищою освітою, але й робочими кадрами», — підкреслила Л. Бєлова, повідомляє Микола СУХОМЛИН, Харків.
Чорнобиль визнали найбільш «екзотичним» місцем для туризму
Чорнобильську АЕС названо найбільш «екзотичним» місцем для туризму на Землі. Таке визначення колись небезпечна зона отримала від журналу Forbes, що оприлюднив список суперекстравагантних туристичних місць, де можна і відпочити, й побачити те, чого більше немає ніде у світі, повідомляє УНІАН. «Через 23 роки після ядерної катастрофи на ЧАЕС кілька фірм пропонують сюди тури, — пише Forbes. — Відвідувачі їдуть, щоб побачити підірваний реактор, «мертве місто» Прип’ять і рудий ліс, де сосни набули кольору апельсина через радіацію». Власне, це вся характеристика 30-ти кілометрів зони, куди українці возять іноземців за 70—170 доларів. Незважаючи на таку рекламу, у наших турфірм кількості клієнтів не побільшало. Через кризу і ситуацію зі «свинячим грипом» в Україні кількість клієнтів зменшилася. Для тих, хто віддає перевагу менш екстремальному відпочинку, Forbes пропонує поїздку на Галапагосові острови, або до найхолоднішого місця на Землі — до Антарктиди. За словами голови агентства Gap Adventures Брюса ТІПА, зараз ці два напрями стають все більш затребуваними. Серед оригінальних турнапрямів: столиця Північної Кореї (але туди пускають одиниці), дерева «Кров дракона» з єменського острова Сокотра, монастир Такстанг в останньому королівстві в Азії — Бутані, а також Тива (Росія), де досі живуть майстри горлового співу.