Весняний позитив від ковалів Миколаївщини
У Миколаєві відбулася унікальна виставка ковальської майстерності «Весняний позитив», участь у якій взяли місцеві майстри цієї справи. «Ми організували перший фестиваль ковальської майстерності в Миколаєві. Нам набридли розмови про другу хвилю кризи, тож вирішили внести трохи позитиву в життя нашого міста», — розповідає Андрій Шинкаренко, організатор виставки. Під час заходу найсміливіші миколаївці мали змогу вибити собі монету на щастя та придбати щойно зроблену підкову. З-поміж експонатів, більшість із яких виконано за кресленнями молодого конструктора-дизайнера Олексія Попова, — чотириметрова Ейфелева вежа, макет старої водонапірної башти, моделі кораблів, частина майбутнього корабля вікінгів — «Дрокару», і навіть... модель кормового герба СРСР, який розміщувався на авіанесучих крейсерах, побудованих у Миколаєві (конкретний вияв «неутилізованого сталінізму». — Ред.). Як пояснюють організатори, цією виставкою вони не тільки хотіли показати місту, що таке гарячий метал. На їхню думку, Миколаїв за роки соціалізму став немилостивим до ковальського ремесла. Тож мета заходу — відродити традиції, які існували в дорадянський час, дати людям можливість відчути красу та міцність металу, повідомляє Юлія АНІСІМОВА, корпункт «Дня» в Миколаєві.
На Житомирщині батьки об’єдналися проти антисімейних технологій
Днями в Житомирі відбувся І Обласний батьківський форум, до якого долучилися педагоги, юристи, психологи, голови громадських організацій, батьки, небайдужі до майбутнього своїх дітей і нашої держави. «Сьогодні дитина часто розглядається як матеріал, з якого потрібно виліпити ідеального споживача — інфантильну істоту без будь-яких високих духовних запитів. Існує тільки одна сила, по-справжньому зацікавлена в тому, щоб захистити дітей від усього негативу споживчого суспільства, і здатна виховати їх моральними людьми, — це їхні батьки. Тому ми запросили батьків об’єднатися», — каже голова організаційного комітету Дмитро Безруков. Пленарні засідання форуму охопили тематику традиційних сімейних, моральних і духовних цінностей нашого народу, роль школи в організації виховної та просвітницької роботи з батьками й дітьми, якість освітніх програм і підручників, методи протистояння впровадженню антисімейних технологій. Учасник зібрання, голова громадської організації «Батьківський комітет Слобожанщини» (м. Харків) Олександр Конєвський зауважив, що нині наше суспільство перебуває в рамках духовно-моральної кризи. Це, на його думку, пов’язано перш за все з відсутністю моральної оцінки певних подій і явищ, яка з дитинства має закладатися батьками та вчителями як авторитетними особами. Про актуальні проблеми шкільної освіти в Україні говорив член громадської організації «Православний батьківський комітет» та громадської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України Юрій Вініченко. Серед його зауваг: падіння авторитету вчителів, ускладнена змістова організація підручників і складання навчальних програм так, «щоб учень гірше знав предмет». Зі слів Юрія Вініченка, за сприяння єпископа Пантелеймона, голови Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї, восени у Києві проведуть з’їзд голів відділів із прав сім’ї, представників і лідерів громадських організацій для спільного вирішення питань духовності та моралі в українській сім’ї, повідомляє Юлія ГУЗ, Житомир.
В Україні закінчився конкурс талантів «Диво-дитина»
2008 року ТОВ «Агентство сімейного відпочинку» разом із народним артистом України Віктором Шпортько започаткували проведення першої і єдиної такої щорічної Всеукраїнської премії «Диво-дитина», яка стала головною подією для дітей і визначає найкращих представників молодого покоління, надаючи їм звання «Дитина року». Цьогоріч на титул «Дитина року-2012» претендували понад дві з половиною тисячі дітей від 4-х до 13-ти років з усієї України. Організаторам коштувало значних зусиль вибрати 15 дітей для п’яти номінацій, передавши журі велику відповідальність визначити І, ІІ і ІІІ місця. Перше місце в номінації «Найрозумніший» посіла переможниця багатьох шкільних олімпіад і конкурсів, інтелектуального шоу «Найрозумніший» 12-річна вінничанка Ганна Сорочинська. «Найбільш творчими» журі визнало Крістіну Кочегарову, представницю України на дитячому «Євробаченні», і Ксенію Нечипуренко, ведучу премії й переможницю понад 50 вокальних конкурсів (Київ і Донецьк). Номінація «Найспортивніший» також знайшла двох переможців — першу ракетку України в дитячому тенісі Михайла Кванталіані й чарівну гімнастку Валерію Буцьку з Одеси й Харцизька. У номінації «Найдивовижніший» перемогу упевнено здобув мешканець Краснодона Денис Талалаєв, який улаштував фантастичне фаєр-шоу, стоячи головою на битому склі. На запитання ведучого, чи боляче це робити, Денис відповів, що справжній чоловік повинен вміти зносити свій біль. Номінацію «Найгероїчніший» журі справедливо вирішило не ділити на місця, даючи однакові призи всім номінантам: Олександрові Гуржію й Марії Курилюк, які врятували потопаючих, і Віолеті Коваленко, яка, ризикуючи життям, допомогла своїй бабусі врятуватися під час пожежі. Завдяки премії «Диво-дитина» хочеться сказати, що не тільки батькам, а й усій країні є ким пишатися, а молодому поколінню є на кого рівнятися, повідомляє Катерина ДАВИДЕНКО.