Українська тріатлоністка — найкраща у світі
Юлія Сапунова очолила рейтинг ITU (Міжнародного союзу тріатлону) серед атлетів до 23-х років, повідомляє прес-служба Національного олімпійського комітету. За підсумком сезону лідер нашої збірної здобула 1749 очок. Це майже вдвічі перевершує результат швейцарської тріатлоністки Даніели Риф, яка з 950-ма очками посіла другу сходинку рейтингу. Рейтинг спортсменок складався з результатів їхніх виступів на чемпіонатах світу та Європи в категорії U-23, а також із трьох кращих показників на етапах Кубка світу.
На Рівненщині відкрито туристичний маршрут по вузькоколійці
Обслуговування подорожніх у кінцевих точках найдовшої в Європі стошестикілометрової вузькоколійної залізниці запроваджено на Рівненщині в рамках «зеленого туризму». Сервіс організували у своїх домівках, які мають статус агросадиб, місцеві підприємці, повідомляє УКРІНФОРМ. За словами заступника начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Ярослави Гаврилової, господарі приватних сільських мінікомплексів залучені до реалізації програми «Поліський трамвай» — вона визнана найкращою на всеукраїнському конкурсі проектів органів місцевого самоврядування. Ретромашрут по колії, збудованій у 1905 році, проходить у двох північних районах неподалік Білорусі через бори і діброви, біля реліктових боліт, численних природних озер, резерватів бобрів та чапель. Пересуваються пасажири у вагонах, створених у середині минулого століття, зі швидкістю 30—40 кілометрів на годину. Передбачається, що в зоні цієї транспортної артерії до 2015 року розшириться мережа об’єктів, де сучасні пілігрими зможуть проводити дозвілля, зійшовши з потяга. Концепцію мандрівних послуг розробляє агенція «Інвест-Ін-Рівне Консалтинг».
На Прикарпатті природний приріст населення — вперше за 12 років
Вперше більш як за дванадцять років на Івано-Франківщині зафіксовано природний приріст населення в кількості 35 осіб. Водночас прибуло до області на 108 осіб більше, ніж виїхало, в результаті чого чисельність населення зросла на 143 особи, повідомляє УНІАН з посиланням на Головне управління статистики в Івано-Франківській області. За їхньою інформацією, з початку року в області народилася 13 161 дитина, що на 3,9% більше, ніж у січні-вересні минулого року, а померло 13 126 осіб, що на 4,7% менше, ніж торік. Із числа померлих, 116 осіб — діти віком до 1 року. Основними причинами смерті населення залишаються: хвороби системи кровообігу (64,8% від усіх померлих проти 61,9% у січні-вересні 2008 року), новоутворення (12,3% проти 11,9%) і зовнішні причини захворюваності та смертності (5,0% проти 6,7%). За дев’ять місяців поточного року в області одружилося 7717 пар, а розірвала шлюб 2601 пара. Станом на 1 жовтня 2009 року чисельність населення області становила 1381,2 тис. осіб, у тому числі в міських населених пунктах проживало 595,5 тис., а в сільській місцевості — 785,7 тис. осіб.
Черкащан запрошують стати опікунами для тварин
Відтепер кожен житель Черкас може допомогти мешканцям місцевого звіринця — приєднатись до списку меценатів і взяти під опіку яку-небудь тварину. Для цього лише треба обрати вихованця й щомісяця платити визначену суму грошей, яка потрібна на його утримання. Таким чином влада Черкас започаткувала проект «Візьми опіку над твариною». За словами міського голови Сергія Одарича, така практика існує в багатьох зоопарках Європи. Не лише фірми чи компанії, а й прості люди можуть стати меценатами і взяти під опіку в зоопарку тварину, яка найбільше сподобалася. «Ця допомога є адресною. Тобто кожен може стати опікуном і надавати фінансову допомогу на утримання тварини. На мій погляд, від впровадження цієї програми виграють усі. Міська влада і зоопарк зможуть направити вивільнені кошти на розвиток зоопарку, розширення його меж, будівництво нових вольєрів, а опікун матиме можливість розмістити свою табличку біля клітки тварини і отримає абонемент на відвідини звіринця», — зазначив міський голова. Директор Черкаського зоопарку Євген Ван розповів, що з меценатом заключають договір, згідно з яким опікун оплачує годування та утримання обраної тварини. Вартість утримання звіряти складає понад 50% від вартості її годування. «Біля вольєру тварини ми встановимо інформаційну табличку з відомостями про опікуна, який отримує сертифікат, що засвідчує його статус. Залежно від розміру та терміну фінансової допомоги тварині, меценат отримує можливість розміщувати інформаційні таблички на вольєрах, інформацію на офіційному сайті зоопарку, має право надавати ім’я придбаним за його власний рахунок тваринам, отримувати абонемент на час дії договору про опіку тощо», — розповів Євген Ван. Термін та етапи опіки над тваринами визначаються за погодженням із опікуном, що закріплюється договором про опіку. Термін здійснення опіки — не менше 3 місяців. Вартість годування тварин в Черкаському зоопарку залежить від їхнього виду й розміру. Наприклад, лев з’їдає в місяць їжі на 6 000 грн., зелена мавпочка на 150 грн., а пітону треба корму на 400 грн., повідомляє Анатолій БАБАК.