Юні шаблісти виграли «бронзу»
На чемпіонаті Європи з фехтування, який проходить у датському Оденсі, команда українських шаблісток у складі Лери Чудікової, Аліни Комащук, Олени Краватської та Олени Вороніної завоювала «бронзу», повідомляє Укрінформ. У поєдинку за третє місце наші шаблістки перемогли команду Угорщини 45:42. «Золото» виграли польські юніорки, яким українки поступилися у півфіналі. У фіналі польки перемогли німкень 45:43.
Під час карантину черкаські школярі вчаться... в інтернеті
Через уведення карантину з 31 жовтня 2009 року терміном на три тижні в Черкасах, як і по всій Україні, навчальний процес у школах тимчасово призупинено. Проте керівництво Черкаської спеціалізованої школи №13 вирішило його не припиняти. Аби потім не відпрацьовувати пропущене по суботах та не перевантажувати дітей навчанням і великим обсягом матеріалу, тут використали інтернет. За допомогою спеціальної програми «NET-школа-Україна» у школі здійснюється дистанційне навчання. «У цій програмі вчителі для кожного класу загалом чи учня окремо вкладають домашнє завдання, яке для кращого засвоєння матеріалу підкріплене додатками, звуковими та відеофайлами, таблицями, прикладами розв’язання тощо, — розповідає «Дню» заступник директора Черкаської ЗОШ №13 Олександр Биков. — Усі учні мають особисті паролі, за допомогою яких вони входять на сторінку. Виконані завдання у вказані терміни діти відсилають на електронну пошту вчителя. Подивитись оцінку відразу після перевірки можуть не лише школярі, а й батьки в електронному щоденнику, який у школі впровадили ще раніше. Оперативно, зручно і, головне, безпечно з огляду на епідемію грипу». Понад 70% учнів і вчителів спеціалізованої школи №13 у Черкасах мають комп’ютери та інтернет удома. Учні, які не мають ПК, приходять навчатися до друзів або дізнаються про завдання телефоном. На період карантину шкільний сервер працює цілодобово. Натомість керівництво іншої черкаської школи (ЗОШ №17) для навчання в період вимушених канікул обрало телевізор. Завдяки одному з місцевих телеканалів уперше в Україні діти засвоюватимуть новий і повторюватимуть старий матеріал через телевізор. У вигляді відеолекцій щодня у визначений час учні як 17-ї школи, так і, за бажанням, інших повторюватимуть пройдені й вивчатимуть нові теми з тих предметів, які виносяться на зовнішнє незалежне оцінювання, повідомляє Анатолій БАБАК, Черкаси.
Молодь виховуватимуть у дусі УПА
Спільним наказом Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, Міноборони, Мінкультури та Міносвіти була затверджена Концепція національно-патріотичного виховання молоді в рамках державної цільової програми «Молодь України на 2009 — 2015 роки». Документ передбачає виховання громадян у віці 14 — 35 років «у дусі патріотизму, поваги до військової служби та чинного законодавства». У молодих людей передбачається виховати національну свідомість і «посилити військово-патріотичну роботу». Зокрема, планується видати серію військово-історичних книг і календарів патріотичної спрямованості, а також довідкові матеріали про досягнення України за роки незалежності. На думку авторів документа, інформаційно-пропагандистська підтримка концепції буде забезпечена шляхом надання «рекомендацій українським ЗМІ щодо посилення патріотичної спрямованості», а також створення в інтернеті інформаційного порталу з питань патріотичного виховання. При вихованні будуть враховані всі етапи історії України: гетьманство, розвиток козацтва, період князівства, війська Української Народної Республіки, січових стрільців, діяльність Повстанської армії.