Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

29 жовтня, 2009 - 00:00

Навчитися риболовлі — за 30 годин

Днями на водоймі «Рибацьке щастя» у Фастівському районі Київської області відкрилася «Школа риболовної майстерності», повідомляє прес-служба Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту. Першими учнями Школи стали діти з малозабезпечених сімей віком від 10 до 14 років із Києва та Фастова — 2 групи до 10 осіб із супроводжуючими. Навчальним планом передбачено 30 академічних годин, з яких 10 — для вивчення теоретичного матеріалу, 15 годин для практичних занять та 5 — для перевірки засвоєння пройденого матеріалу. Теоретичні заняття проводяться у вигляді діалогу зі слухачами за допомогою книжок та плакатів, а під час практичних занять група дітей розділяється навпіл й кожна з підгруп займається зі своїм викладачем. Підсумкові заняття сформовані у вигляді змагань між командами дітей, по двоє в команді. В перервах між уроками діти мають нагоду поспілкуватися з чемпіонами України та світу з рибної ловлі. Нагадаємо, програма «Школи риболовної майстерності» була розроблена та офіційно затверджена ВРГО «Громада рибалок України» та Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту 20 липня 2009 року. Робота Школи розрахована в першу чергу на дітей із малозабезпечених сімей. Перші серії занять проходять в групах дітей віком від 10 до 14 років у період осінніх, зимових та весняних канікул у загальноосвітніх шкільних закладах. На літній період у Школі плануються регулярні заняття змінами за 10-денною схемою і для дітей різних соціальних категорій. Групи будуть набиратися в різних містах країни.

УЄФА перевірить наші автомагістралі

26 жовтня починається черговий візит до України делегації інспекторів УЄФА з питань стадіонів і безпеки. Фахівці Європейської футбольної спілки перевірять стан реалізації проектів арен і підготовки прилеглих до них територій у приймаючих містах, повідомляє «Лігабізнесінформ». За даними прес-служби Федерації футболу України, в ході чотириденного візиту представники УЄФА проінспектують дорожню інфраструктуру, зокрема, автомагістраль, яка зв’язує приймаючі міста Євро-2012 в Україні. 1—6 листопада відбудеться робочий візит в Україну експерта УЄФА з питань летовищ Пітера Гемпсона, який перевірить процес розвитку інфраструктури аеропортів усіх приймаючих міст. Зазначимо, що вищезгадані поїздки відбуваються в рамках моніторингу, процесу підготовки України до чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Додамо, що з 4 до 8 листопада в Україні перебуватимуть чиновники УЄФА Мартін Каллен і Девід Тейлор, які відвідають приймаючі міста та проведуть зустрічі з представниками центральної та місцевої влади. У ході візиту вони перевірять стан робіт на стадіонах, хід реконструкції летовищ, у тому числі в частині спорудження нових терміналів, обговорять із українською стороною концепції роботи громадського транспорту, безпеки, розміщення уболівальників і тому подібне. Окрім того, проведуть зустрічі в меріях приймаючих міст, де їм презентують деталізовані плани Києва, Донецька, Львова та Харкова щодо прийому матчів фінальної частини Євро-2012.

Аби зберегти кадри під час кризи

У 90-х роках минулого сторіччя, під час тодішньої кризи, наша країна втратила багато фахівців у будівельній галузі, судобудівництві тощо. Хтось поїхав працювати за кордон, хтось перекваліфікувався. Криза рано чи пізно мине, треба буде відроджувати економіку, а на підготовку таких спеціалістів потрібен час, кажуть експерти. Тому зараз варто дбати про збереження кадрового потенціалу, переконаний директор Державного центру зайнятості, керівник виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Володимир Галицький. «Для цього і були запроваджені виплати з тимчасового безробіття як одна із засад антикризового закону в сфері зайнятості, — коментує співрозмовник. — Така норма прийнята вперше за дев’ять років дії законодавства про загальнодержавне соціальне страхування на випадок безробіття. Сьогодні в Європі практика виплати допомоги по частковому безробіттю є тільки в двох країнах — Німеччині та Україні», — розповів він.

Як пояснили в Державному центрі зайнятості, зараз матеріальна допомога працівникам надається, якщо вони втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного тимчасового скорочення тривалості робочого часу. Чимало підприємств у наслідок світової фінансово-економічної кризи вимушені згортати виробництво, працювати не на повну силу. За таких обставин роботодавець не в змозі платити працівникові як раніше. Аби отримати допомогу роботодавець подає заяву про те, що його підприємство простоює. Спеціальна комісія це перевіряє та вирішує питання заявника. Проте фонд соцстрахування на випадок безробіття може сплачувати не більше 500 гривень на місяць працівникові, решту суми може доплачувати роботодавець, якщо є така можливість.

По 14 вітчизняних підприємствах прийнято рішення про надання допомоги по частковому безробіттю. Фінансування за рахунок коштів фонду соцстраху на випадок безробіття допоможе зберегти робочі місця для понад 6,5 тисяч працівників. Завдяки фінансовій підтримці вже три підприємства вийшли зі стану простою та продовжують працювати. За даними Державного центру зайнятості України, надання допомоги по частковому безробіттю здійснюється на ВАТ «Чернігівське хімволокно», ВАТ «Трестжитлобуд — 1» та АТЗТ «Курязький ДБК» (Харківська обл.), ВАТ «Склоприлад» (Полтавська обл.), ТОВ «Тусмо» (Житомирська обл.), ВАТ Трест «Київміськбуд 2», ВАТ «СКФ Україна» (Волинська область), Запорізьке ВП «Неон» УТОГ і ВАТ «Кіровський ковальський завод «Центрокуз» (Луганська обл.) та інших підприємствах. Ольга Кротова.

Захистити «Жуків острів» зможе заповідний статус

Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Києві ініціює надання загальнодержавного статусу ландшафтному заповідникові «Жуків острів», що дозволить захистити його територію від забудови. Як повідомили «Лізі» в прес-службі головного еколога столиці Олександра Прогнімака, відповідний проект уже підготовано Держуправлінням екології і спрямовано до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України. Міністерство підтримало нашу ініціативу. Потім Державна служба заповідної справи повинна підготувати проект Указу Президента України «Про надання ландшафтному заповідникові «Жуків острів» загальнодержавного значення», який після узгоджень подається на підпис Президентові. Ухвалою Київської міської ради від 2 грудня 1999 року №147/649 «Жукову острову» було присвоєно статус ландшафтного заповідника місцевого значення. Але щоб зберегти природну цінність цієї території, її потрібно передати не місту, а державі, впевнений А. Прогнімак. «Територія «Жукова острова» — заплавна частина Канівського водосховища в Голосіївському районі Києва — ласий шматочок для забудовників. А загальнодержавний статус дозволить підвищити рівень заповідності острова і тим самим уберегти його від посягання комерсантів. Змінити цільове призначення земель заповідника загальнодержавного значення своїм Указом може лишень Президент України, в той час як для того, щоб вивести землі зі складу заповідника місцевого значення, досить ухвали міської влади».

Газета: 
Рубрика: