42 кілометра — за дві години: хто швидше?
Українка Олена Бурковська встановила новий рекорд траси на Міжнародному марафоні миру, який у 86-те відбувся в словацькому місті Кошице. Це найстаріший традиційний марафон у Європі. Як повідомляє прес-служба Федерація легкої атлетики, О. Бурковська подолала 42 км 195 метрів за 2 години 30 хвилин і 50 секунд. При цьому їй вдалося на 38 секунд перевершити попередній рекорд траси, що протримався 20 років. «Я не була дуже здивована результатом. Для мене цей результат не став величезною несподіванкою. До свого дебютного марафону я готувалася ретельно і хотіла показати дійсно високий результат», — розповіла після фінішу О. Бурковська. Срібний призер марафонського забігу — ефіопка Радія Адло відстала від нашої легкоатлетки більш ніж на чотири хвилини.
Кабмін обмежив право одиноких матерів на державну допомогу
Кабінет Міністрів України обмежив право одиноких матерів на отримання державної допомоги, повідомляє УНІАН. Документом вносяться зміни до Порядку призначення й виплати державної допомоги сім’ям із дітьми. Даний порядок доповнений абзацом щодо випадків припинення виплат одиноким матерям на дітей. Зокрема, виплата допомоги на дітей одиноким матерям припиняється у разі позбавлення одержувача допомоги батьківських прав; відмови одержувача допомоги від виховання дитини; тимчасового оформлення дитини на повне державне утримання; якщо дитину забирають у одержувача допомоги без позбавлення батьківських прав; у разі позбавлення волі одержувача за рішенням суду; відміни рішення про усиновлення дитини, або визнання його недійсним; працевлаштування дитини або реєстрації її шлюбу до досягнення нею 18-річного віку; надання неповнолітній особі повної громадянської дієздатності, якщо вона записана матір’ю або батьком дитини; смерті дитини; смерті одержувача допомоги. «Виплата допомоги припиняється на підставі поданих обгрунтованих пропозицій органові опіки й піклування, або державного соціального інспектора органу праці і соціального захисту населення з місяця, що наступає після місяця, в якому виникли відмічені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу», — сказано в постанові. Згідно з постановою КМУ №1751 від 27 грудня 2001 р., виплата допомоги одиноким матерям у розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється впродовж шести календарних місяців. Якщо особа, якій призначена допомога, після закінчення відміченого терміну не підтвердила права на призначення допомоги в розмірі, що перевищує мінімальний, то допомога виплачується в мінімальному розмірі.
Демографічною ситуацією України стурбований Світовий банк
Україна потребує серйозної модернізації системи охорони здоров’я та посилення пропаганди здорового способу життя у зв’язку з демографічною ситуацією, що склалася в державі. Про це заявив новий віце-президент Світового банку (СБ) у питаннях регіону Європи та Середньої Азії Філіп Ле Уору, повідомляє «Лігабізнесінформ». При цьому Філіп Ле Уору підкреслив, що СБ стурбований демографічною ситуацією в Україні, яку представники банку пов’язують, передусім, із низькою тривалістю життя дорослого чоловічого населення: середня очікувана тривалість життя чоловіка при народженні складає в Україні всього 59 років. За словами Філіпа Ле Уору, щоб виправити ситуацію, передусім, необхідно модернізувати систему охорони здоров’я. Зокрема, необхідно змінити стимули, щоб зацікавити медперсонал у досягненні більш високих результатів у своїй галузі. Крім того, на думку представника Світового банку, українцям необхідно вести здоровіший спосіб життя. Так зловживання алкоголем і тютюном, а також дорожньо-транспортні випадки — головні причини високого відсотка смертності серед українських чоловіків. «Необхідна також і пропаганда здорового способу життя. Над цим ми працюємо спільно з дуже багатьма українськими партнерами, вважаючи, що до цієї проблематики особливо чутлива молодь», — підкреслив він.
Ялта запрошує на бал... хризантем
Незабаром у Нікітському ботанічному саду відкриється щорічний бал хризантем, передає УКРІНФОРМ. Відвідувачі Нікітського ботанічного зможуть обрати «Королеву балу» — кращий із сортів великоквіткової хризантеми. У саду буде представлено більш як 350 сортів великоквіткових і дрібноцвітних хризантем із власної селекції ботанічного саду та іноземної селекції. На нинішньому балу хризантем буде представлено 18 нових видів цієї квітки. За часом цвітіння виставка хризантем розподілена на дві частини: на початку виставки відвідувачі зможуть помилуватися пишністю дрібноцвітних, а до кінця жовтня — великоквітковими хризантемами. Якщо дозволить погода, виставка просто неба триватиме до кінця листопада. Організатори виставки повідомили, що на території ботанічного саду організована реалізація різних сортів хризантем. Для відвідування унікальної щорічної події, яка проводиться з 1953 року, необхідно заплатити лише 15 гривень дорослому і 7,50 — школяру. Нікітський ботанічний сад, заснований 1812 року, одна з найстаріших науково-дослідних установ країни. Є єдиним у країні хранителем видового і сортового розмаїття південних плодових культур і колекції декоративних деревних і трав’янистих рослин. Тут також зібрані багаті колекції пряно-ароматичних, ефіро-олійних і лікарських рослин.