Василь Ломаченко — найкращий спортсмен вересня
Чемпіон пекінських Олімпійських ігор-2008, найкращий боксер світу та переможець континентальної першості-2008 Василь Ломаченко з Білгорода-Дністровського визнаний Експертною комісією Національного олімпійського комітету України найкращим спортсменом першого місяця осені. Його наставник та батько Анатолій Ломаченко став найкращим тренером вересня, повідомили Укрінформу в прес-службі НОК. На початку вересня в італійському Мілані український боксер поповнив свою колекцію золотою нагородою Чемпіонату світу, ставши першим чемпіоном світу з боксу за роки незалежності України. Василь Ломаченко був визнаний експертами НОК найкращим спортсменом 2008 року, а також здобув визнання від Української академії спорту в номінації «Найкращий спортсмен-2008» у рамках щорічної урочистої церемонії «Герої спортивного року».
Вінничани, інфіковані ВIЛ, створили свою спілку
Що саме потрібно людині із ВІЛ/СНІД, краще за неї ніхто не знає. Тому вирішенням своїх проблем вони почали займатись саміостійно — утворили спілку, виграли грант, винайняли офіс і навіть почали реалізовувати програми в райцентрах області, де найбільше проживає інфікованих та носіїв інфекції. Є містечка, в яких офіційно нарахували понад сотню таких людей. «Помножте цю цифру на 10 і будете мати реальну ситуацію», — каже голова правління Вінницького обласного відділення Всеукраїнського благодійної організації Всеукраїнської мережі людей, які живуть із ВІЛ/СНІД Оксана Шевчук. Конкретна робота спілки — це покращання якості життя інфікованих. З останніх прикладів: на отримані від місцевих благодійників кошти організація організувала для 20-ти дітей, які приймають антиретровірусну терапію, прогулянку Південним Бугом на катері. «Ми створюємо громадські центри та групи взаємодопомоги в районах, щоб люди із таким статусом мали змогу спілкуватись поміж собою, а також отримувати необхідну правову та інформаційну підтримку», — пояснює Ольга Коновальчук, консультант розвитку організації в малих містах. Виявляється, що серед інфікованих актуальною залишається проблема гендерної рівності. Жінки в міру зайнятості чи проживання в неблагополучній родині, як правило, залишаються в нерівному становищі із чоловіками в отриманні лікування та підтримки. Тому один із напрямків діяльності — це тренінги для інфікованих жінок для підвищення їхньої самооцінки й роз’яснення їхніх прав на отримання послуг охорони здоров’я та роботи, а також права їхніх інфікованих дітей на рівний доступ до освіти разом зі здоровими дітьми, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.
Кіровоградська студентка здобула на Дефлімпіаді шість медалей
Квітами й оплесками вітали на урочистій лінійці студенти факультету фізичного виховання Кіровоградського державного педуніверситету імені Вінниченка свою колежанку Анну Товсту — триразову чемпіонку, срібну та двічі бронзову призерку Дефлімпійських ігор із плавання. Нещодавно ця тендітна, але сильна дівчина повернулась додому з Тайпею (Тайвань) одразу зі шістьма медалями; вона представляла Україну серед інших спортсменів із вадами слуху. Кіровоградська зірочка, яка нинішнього року стала першокурсницею університету, встановила два світові рекорди на дистанціях 400 метрів вільним стилем та в естафеті 4 по 100 метрів у цій самій категорії. Перемога Анни — перша висота подібного рівня в історії факультету, хоча його вихованці неодноразово ставали призерами олімпійських та паралімпійських ігор. А привезена з Тайваню іграшка — талісман Дефлімпійських ігор — стала окрасою музейної експозиції й предметом захоплення відвідувачів, повідомляє Людмила МАКЕЙ, Кіровоград.
Дівчинка намалювала гендерну рівність і виграла тисячу євро
Представництво Європейської Комісії в Україні нагородило переможницю Міжнародного конкурсу дитячого малюнка на тему гендерної рівності. Десятирічна Дарина Шит із міста Тального, що на Черкащині, навесні послала свій малюнок на конкурс, оголошений Європейським Союзом. Намалювала хлопчика і дівчинку, що гойдаються на гойдалці, а над ними — сонечко, яке ніби прагне обійняти дітлахів. Таким було дитяче бачення гендерної рівності. І малюнок Дарини і також Тальнівська школа №2, у якій навчається переможниця, отримали цінні подарунки від Представництва Європейської Комісії в Україні на загальну суму 1000 євро. Їх особисто вручив тимчасовий повірений у справах Представництва Єврокомісії в Україні Дірк Шюбель. Міжнародний конкурс дитячих малюнків, темою котрого є бачення дітьми рівності між жінками та чоловіками,у якому здобула перемогу дівчинка, цьогоріч проводився втретє. У ньому взяли участь 25 тисяч дітей із 51 країни світу. Переможцями стали діти з Алжиру, Беніну, Болівії, Єгипту, Казахстану, Кенії, Косово, Малайзії, Мексики, Домініканської Республіки, Сомалі, Того та України, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
Ліцеїсти провчили грабіжника
У Новомосковську двоє старшокласників із місцевого ліцею затримали дорослого грабіжника. Трапилося це у вечірніх сутінках, коли злочинець біля будинку напав на жінку й відібрав у неї господарську сумку. В цей час шістнадцятирічні школярі — Артем і Ярослав — сиділи у дворі. На немолоду жінку вони, напевно, не звернули б уваги, якби не почули крик. Спочатку підлітки подумали, що це сімейна сварка, а тому не втручалися. Та коли чоловік ударив пенсіонерку кулаком по обличчю, то зрозуміли, що їй загрожує небезпека. Доки перехожі розгублено спостерігали за тим, що відбувається, школярі погналися за грабіжником. Наздогнати його було нескладно, оскільки обидва хлопці давно займаються спортом. Ярослав — легкою атлетикою, а Артем — боксом. Але навіть за такої фізичної підготовки відібрати украдену річ виявилося непросто. Кмітливий злочинець удався до хитрощів, голосно пояснюючи оточуючим, що сумка насправді належить його матері. Вже після того, як грабіжника було затримано, Артем і Ярослав зізналися міліції, що боротися з дорослим чоловіком їм було важко й страшнувато. Тим більше, що з’ясувалося: скрутили вони аж ніяк не новачка, а бувалого злочинця, який нещодавно вийшов із в’язниці. Немолода жінка ледве стримувала сльози. У її сумці були гаманець із 60 гривнями, окуляри й Біблія, втрата якої засмутила пенсіонерку найбільше. Від пережитого стресу й побоїв вона злягла на цілий тиждень, а коли видужала, вирішила віддячити своїм рятівникам і подалася до ліцею, де ніхто навіть не здогадувався про героїчний вчинок двох учнів. У міліції ліцеїстів нагородили наручними годинниками й подячними грамотами. Правоохоронці гідно оцінили хоробрість двох підлітків і запропонували їм у майбутньому роботу в органах внутрішніх справ, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.