Наші веслувальники — найкращі в Європі
Після нещодавньої перемоги на чемпіонаті світу з академічного веслування наша жіноча четвірка у складі Світлани Спірюхової, Тетяни Колесникової, Анастасії Коженкової та Яни Дементьєвої підтвердили свій клас і на чемпіонаті Європи, що проходив у білоруському Бресті. Випередивши своїх суперниць більше ніж на сім секунд, дівчата отримали «золото» континентальної першості, повідомляє прес-служба Національного олімпійського комітету. Підтримали колег по команді й чоловічий екіпаж (Геннадій Захарченко, Володимир Павловський, Костянтин Зайцев, Сергій Гринь), які принесли до скарбнички української збірної другу золоту нагороду. Чоловіча та жіноча вісімка також не залишились без медалей, хлопці зуміли піднятися на другу сходинку п’єдесталу, а дівчата — на третю. Українська збірна з двома золотими, однією срібною та бронзовою нагородами просіли друге загальнокомандне місце, поступившись лише спортсменам з Греції, в активі яких чотири «золота» і одне «срібло».
Випускники-2009 показали на тестуванні невисокий рівень знань
Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) заявляє про недостатній рівень знань випускників 2009 року, повідомляє УНІАН. Про це йдеться в «Офіційному звіті про результати зовнішнього оцінювання знань випускників загальноосвітніх навчальних закладів України 2009 р.» Зокрема, привертають увагу результати зовнішнього оцінювання з математики. Психометричний аналіз свідчить, що тест із математики був нескладним. Однак лише 25% учасників виконали завдання з найпростішим тригонометричним рівнянням, 16% — змогли знайти об’єм кулі, 9% — розв’язали завдання на застосування властивостей функції, 8,6% — практичну задачу на обчислення витрат фарби для фарбування кімнати, що має форму прямого паралелепіпеда. Більше 70% учасників зовнішнього оцінювання не вміють на практиці застосовувати теореми косинусів, Фалеса та Піфагора. Не кращими є знання з історії України. Лише 41% учасників зовнішнього оцінювання визначили чинники, що зумовили виникнення українського козацтва у XV—XVI століттях. Вірно назвати подію, з якої розпочалося визволення України від нацистської окупації, змогли 29% тих, хто складав тести з історії України. Лише 46% учасників тестування знають про державотворчі процеси в Україні початку 90-х років XX століття. Усього 38% майбутніх студентів змогли правильно вказати дати прийняття Конституції незалежної України, схвалення Декларації про державний суверенітет, Акту проголошення незалежності України. Крім того, далеко не всі загальноосвітні навчальні заклади підтверджують наданий їм статус ліцеїв, гімназій, спеціалізованих закладів. Звіт про проведення зовнішнього оцінювання усіх регіонів України направлений вищому керівництву держави, в науково-дослідні інституції, бібліотеки, вищі навчальні заклади та органи управління освітою.
Олімпійські чемпіони проводитимуть уроки фізкультури
Віднині учні українських шкіл мають нагоду більше дізнатися про спорт та Олімпійські ігри — від самих чемпіонів. Це стало можливо завдяки проекту «Національний олімпійський рух у навчальних закладах», під час якого уроки фізкультури у школах проводять зірки українського спорту. До проекту вже долучилися такі олімпійці як Сергій Бубка, Яна Клочкова, Денис Силантьєв та Ельбрус Тедеєв, повідомляє «Радіо «Свобода». Указ Президента України Віктора Ющенка дав змогу українським школярам самим обирати вид спорту, яким вони хотіли б займатися на уроках фізкультури. Допомогти учням визначитися вирішили українські переможці та призери Олімпійських ігор. Спілкуватися зі школярами, популяризувати здоровий спосіб життя — це громадянський обов’язок спортсмена, пояснює свою участь у проекті чемпіон світу з плавання Денис Силантьєв. Проект « Національний олімпійський рух у навчальних закладах», окрім проведення уроків із чемпіонами, передбачає створення нових дитячих басейнів та інших спортивних закладів. Нині українські чемпіони Яна Клочкова та Денис Силантьєв уже навчають плаванню понад 700 українських дітей-сиріт.
У 3% українських родин дітей виховує сам батько
Міністерство України в справах сім’ї, молоді та спорту закликає громадськість, бізнес, засоби масової інформації активно сприяти підвищенню статусу батька в сім’ї і суспільстві, долучатися до ініціативи встановлення святкування Дня батька на загальнодержавному рівні, повідомляє прес-служба міністерства. Як зазначив заступник міністра Юрій Сизенко, законодавство надає рівні права та рівну відповідальність і батькові, і матері за виховання дітей. Водночас потреба посилення авторитету батька в сім’ї, його відповідальності за виховання та розвиток дітей в останні десятиліття зростає: актуальною залишається проблема розлучень в Україні, запобігання насильству в родині, виплата аліментів одним з батьків на утримання дітей тощо. За даними Держкомстату, в Україні нараховується 6,5 млн. сімей. Кількість сімей, які мають у своєму складі дітей до 18 років, становить близько 38%. З них неповні сім’ї становлять 1 млн. 257 тис., 89% таких сімей — це сім’ї, де відсутній батько, дітей виховує одна мати. Водночас близько 3% сімей — це родини, в яких дітей виховує сам батько. Президент МГО «Міжнародний центр батьківства» Олександр Марченко нагадав, що в 2006 році було розпочато громадську ініціативу зі святкування Дня батька в Україні, яку активно підтримало Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, результатом чого став проект указу про встановлення святкування Дня батька на загальнодержавному рівні. Олександр Марченко зазначив, що під ініціативою поставили підписи 10 тисяч наших співгромадян, до неї долучилися близько шести десятків громадських і релігійних організацій. Він наголосив, що в контексті розбудови громадянського суспільства можна говорити про підтримку громадськістю святкування всенародного Дня батька та прийняття указу, проект якого підготовлено Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту. День батька в Україні пропонується святкувати щороку в третю неділю вересня.
Мандри до Данії для ошуканих заробітчан закінчилися поліційним відділком
Вигадливості новітніх вербувальників воістину немає меж. Так нещодавно співробітниками Управління Служби безпеки України в Житомирській області викрито шахрайські оборудки групи осіб з незаконного працевлаштування громадян України за кордоном. Як поінформувала «День» прес-група названої установи, за попередніми даними, організаторами схеми були двоє іноземців та мешканець Бердичева. На початку 2009 року вони, відрекомендувавшись представниками великої датської компанії, запропонували житомирській приватній фірмі та білоцерківському товариству з обмеженою відповідальністю (обидві займаються консультаціями та посередництвом із працевлаштування за кордоном, переважно у Польщі, Чехії, Італії тощо) запровадити нову схему роботи — не обтяжувати себе отриманням відповідних дозволів і ліцензій а працювати напряму з роботодавцями, тобто з ними. Для залучення якомога ширшої потенційної клієнтури підприємливі дільці ввели в практику проведення у закладах міста представницького класу зустрічей за участю організаторів схеми, які називали себе працівниками багатої іноземної компанії-роботодавця. Наразі встановлено близько 60 мешканців Житомирщини та Київщини (15 з них на даний час вже дають свідчення), яким шахраї за 2,5 — 3,5 тисячі євро з кожного оформили підроблений пакет документів і відправили в Королівство Данію. Але там ошукані громадяни стали перед вибором — повертатися додому до закінчення туристичної візи або залишатися нелегалами та мати справу з представниками правоохоронних органів. Окремих з них вже депортовано до України із забороною в’їзду до країн Євросоюзу терміном на три роки. За даними матеріалами спецпідрозділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБУ в Житомирській області порушено кримінальну справу за фактом вчинення злочину, передбаченого частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Стосовно керівниці приватної фірми порушено ще одну справу за частиною 1 статті 358 ККУ (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їхній збут, використання підроблених документів, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.