Львівські «уенпісти» хочуть повернути в Україну прах Бандери
На найближчому засіданні Львівської обласної ради (ЛОР) депутати від Української народної партії ініціюватимуть звернення до Президента України, уряду і парламенту про перенесення в Україну праху Степана Бандери. Про це «Дню» повідомив депутат ЛОР, голова Львівської міської організації УНП Юрій Візняк. На переконання очільника, «влада повинна відстояти ідею повернення праху національного героя України в рідну землю». І йдеться не лише про Степана Бандеру. «В Україні повинні бути перепоховані Євген Коновалець, Симон Петлюра та сотні інших наших героїв», — вважає Ю. Візняк. На думку народного обранця, влада має подбати й про створення національного Пантеону героїв, який не просто став би центром паломництва українців-патріотів, а й слугував би прикладом для піднесення національної свідомості наших громадян, переосмислення історії. «Тоді в нас не було б потреби їхати до Мюнхена, Роттердама, Парижа чи деінде, аби вшанувати пам’ять героїв України, не виникало б візових та інших проблем», — переконаний депутат. Кілька років тому Львівська облдержадміністрація вже піднімала питання перепоховань. На Личаківському цвинтарі навіть було відведене місце для облаштування майбутнього Пантеону. «Очевидно, потрібна політична воля, — переконаний голова Львівської міської організації УНП. — Щодо дискусій із цього приводу серед людей із національно-патріотичними поглядами, то я переконаний, що найбільше їх непокоїть подальша доля останків перепоховання вже на рідній землі. Адже ми знаємо, що трапляється чимало актів підривання цих пам’ятників, глумління над ними. Тому держава також мусить надати достатні гарантії безпеки, аби поставити в цьому питанні крапку». Львівська УНП готова взятися не тільки за організацію збору підписів на цю справу, а й коштів, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
УЄФА нарікає на завищені ціни в українських готелях
Офіційний туроператор УЄФА — компанія TUI Travel вважає, що рівень готелів в Україні не відповідає вартості їхніх послуг, і домагатиметься від українських готелів більш прийнятних цінових пропозицій для розміщення «сім’ї» УЄФА під час підготовки і проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року, повідомляє УНІАН. Як відзначив заступник директора координаційного бюро з підготовки і проведення Євро-2012 в Україні Валерій Жолдак, вітчизняні п’ятизіркові готелі просять за номер по 800 євро. У Європі середні ціни на готелі такого рівня починаються від 170 євро. «УЄФА вважає, що в Києві ціни за добу в готелі надзвичайно високі, в Харкові й Донецьку — дуже високі», — сказав чиновник. У зв’язку з цим усім містам було виписано рекомендації забезпечити обѓрунтовані ціни на послуги готелів. Тим часом Київ, Харків, Львів і Донецьк вже передали УЄФА гарантії щодо розміщення гостей Євро-2012. Від чотирьох міст було потрібне офіційне підтвердження того, що будівництво і реконструкція готелів, яких бракує, завершиться до кінця 2011 року. Київ до цього часу зобов’язався побудувати 18 п’ятизіркових, 33 чотиризіркові і 32 тризіркові готелі. У результаті номерний фонд столиці має скласти 18 тис. номерів. Найблагополучнішим у питанні розв’язання готельної проблеми є Львів. Там із туроператором УЄФА підписали договори 46 готелів. Львів і область гарантують наявність понад 23 тис. номерів категорії три — п’ять зірок. Після концепції розміщення «сім’ї» УЄФА міста перейдуть до наступного етапу — концепції розміщення уболівальників, яка має бути надана експертам вже до 30 жовтня.
На Хрещатику відбудеться «Олімпійський урок»
5 вересня на майдані Незалежності стартує акція Національного олімпійського комітету України «Олімпійський урок» під гаслом «Стань у ряди олімпійців». Як інформує прес-служба НОК, понад 20 представництв федерацій з олімпійських та неолімпійських видів спорту розташуються на центральній вулиці Києва — Хрещатику. На спеціально облаштованих спортивних майданчиках вони представлять свої види спорту. Для всіх бажаючих буде проведено майстер-класи від вихованців дитячо-юнацьких шкіл та їхніх тренерів, чемпіонів та призерів Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи, ветеранів спорту. Цього року в акції вперше візьмуть участь представники кінного спорту, які продемонструють елементи виїздки; триатлоністи покажуть змагання з дуатлону (біг та їзда на велосипедах), а майстри хокею з шайбою поділяться секретами технічних прийомів. Окрім майстер-класів, на майдані Незалежності проведуть вікторину «Знавець олімпійського спорту» та конкурс малюнків на спортивну тематику. Початок заходів та урочисте відкриття акції призначено на 12.00.
Понад 1 мільярд гривень отримав бюджет від «тютюнових» надходжень
У серпні 2009 року акциз на тютюнові вироби приніс до бюджету України понад 1 млрд. гривень, що майже в чотири рази більше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляє Коаліція громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну» з посиланням на головного інспектора управління адміністрування акцизного збору ДПА України Любов Морозко. «Акцизні надходження з тютюнових виробів вітчизняного виробництва у серпні склали 985 млн. 469 тис. грн., а від сигарет іноземного виробництва — 66 млн. 600 тис. грн., що в сумі дає близько 1 млрд. 52 млн. надходжень до бюджету України», — повідомила пані Морозко. Хочемо нагадати, що це майже в чотири рази більше, ніж за серпень минулого року, коли надходження від вітчизняних сигарет склали близько 262 млн. грн. Зростання надходжень до бюджету обумовлено послідовною політикою збільшення ставок акцизу на тютюнові вироби, яка була започаткована у липні 2008 року. «Загалом у січні — липні 2009 року було отримано 4,1 млрд. гривень акцизних податків від тютюнових виробів, — каже Костянтин Красовський, завідувач відділу контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України. — Якщо у вересні — грудні середньомісячні надходження від акцизу будуть такими самими, як у серпні, то всього за 2009 рік буде отримано понад 9 млрд. гривень, тоді як 2008 року було отримано 3,6 млрд. гривень, а 2007 року — лише 2,5 млрд. гривень». Нагадаємо, що зростання надходжень у бюджет завдяки підвищенню ставок акцизу не є головною метою оподаткування тютюнових виробів. У рамковій Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, яку Україна ратифікувала 2006 року, зазначено, що цінові й податкові заходи є ефективним і важливим засобом скорочення споживання тютюну різними групами населення, особливо молоддю.