Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

12 серпня, 2009 - 00:00

У Львові відбудеться «Свято хліба»

Cвято, ініційоване Гільдією приватних пекарів та кондитерів Львівщини, проходить вже п’ятий рік поспіль і цього року відбудеться в Музеї народної архітектури та побуту на Чернечій горі у Львові, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Львівської міської ради. У рамках заходу відправлять Божественну літургію в історичній церкві села Кривки, що знаходиться на території Музею народної архітектури та побуту. У програмі святкувань — виставки-продаж хлібобулочної та кондитерської продукції, дегустація новинок хлібобулочних виробів відомих виробників, концертні виступи художніх колективів та народні гуляння за участю мистецьких колективів і артистів Львівщини. У святі візьмуть участь провідні хлібопекарські та кондитерські підприємства Львівської та Рівненської областей, зокрема, ТМ «Просто добрий хліб», ТзОВ «Галицька здоба», ТзОВ «Гал Дар», ВАТ «Концерн «Хлібпром», ТМ «Рум’янець», ПП «Бекерай», ТМ «Розаліні».

Ющенку не подобається, як розвивається туризм в Україні

Президент України заявив, що не задоволений розвитком туризму в Україні. За його словами, 1,5 млн. туристів, які за сезон відвідують Одеську область, — це вкрай мало для європейської держави. «У розвинених європейських державах морський туризм, зокрема, становить не менше 15%. Для морських регіонів таких країн це — вкрай вигідна і прибуткова справа, колосально прибутковий бізнес», — зазначив Президент 6 серпня в прямому ефірі одеської телерадіокомпанії «Глас», повідомляє «Кореспондент». Він додав, що лідер туризму в Україні — Крим, який є курортом та здравницею, також приймає досить скромну кількість відпочивальників на тлі західних країн. «Але й у Криму в 2008 році було прийнято 5,7 млн. відпочивальників. Це — добре на тлі інших українських регіонів, але не для європейського рівня», — сказав Ющенко. Також Президент заявив про незначні показники західних регіонів. За його словами, держава повинна всіляко сприяти розвитку туризму, в тому числі — морського. Нагадаємо, що раніше Державна служба туризму та курортів повідомляла про стабільне наповнення курортів Криму українськими туристами.

Трудоголіки та ледарі Європи

Найбільш працьовитою країною Європи є Румунія, а найменше часу в ЄС працюють французи. Жителі країн ЄС мають працюювати в середньому 38,6 години на тиждень, але в різних країнах Європи на робочих місцях засиджуються неоднаково довго.Такими є дані організації ЄС Eurofound, яка відстежує умови праці людей у країнах Європи, повідомляє «Українська правда». Так, у 15 старих країнах-членах ЄС тривалість робочого тижня становить в середньому 37,9 години (так само було й у 2007 році). Тоді як у 12-ті «новачків» люди мають працювати довше — 39,5 години (у 2007 році цей показник становив 39,6). Крім загальновизнаної в певній країні кількості робочих годин, люди працюють насправді більше. З’ясувалось, що серед країн Європи найменше працюють французи (38,4 години на тиждень), бельгійці (38,6 години) та ірландці (38,9 години). Найбільшими ж трудоголіками в ЄС є румуни (41,8 години на тиждень), чехи, латвійці та поляки (41,7). Як зазначає Eurofound, лише в трьох країнах «п’ятнадцятки» членів робочий тиждень довший, ніж середній по всій Європі. І навпаки, у 10 з 12 новачків у ЄС люди працюють довше, ніж вказує середній показник по Європі. Український Кодекс законів про працю встановлює, що нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

В Україні пропонують увести комендантську годину для дітей

Всеукраїнська громадська організація «Комітет у боротьбі з організованою злочинністю і корупцією» має намір до вересня направити на розгляд Верховної Ради законопроект, що передбачає введення в Україні комендантської години для неповнолітніх. За словами голови організації Олексія Косарєва, законопроектом буде передбачено внесення поправок до закону про охорону дитинства, зокрема передбачається, що комендантська година для дітей до 16 років під час навчального року починатиметься з 22.00, у період канікул — з 23.00. Він сказав, що подібного роду обмеження перебування дітей на вулиці або в розважальних клубах давно існують у США, Німеччині, а з недавніх пір і в Росії, і що на рівні місцевих рад обмеження перебування дітей поза домівкою були прийняті в Житомирській області, Херсоні. Голова організації пояснив, що рейди, які проводили її члени, зокрема нічними клубами ряду міст, показали, що після опівночі вони заповнені неповнолітніми. На переконання О.Косарєва, саме безконтрольність дітей з боку батьків штовхає їх до різного роду правопорушень, що стає причиною зростання дитячої злочинності. Він також додав, що після ухвалення цього закону в разі його порушення з боку дітей або з боку власників клубів це поведе за собою адміністративне покарання батьків у вигляді штрафу, починаючи з 51 грн. за перше порушення, а для власників клубів — аж до їхнього закриття. Контроль за виконанням цієї норми після її затвердження Верховною Радою має покладатися на дільничних та співробітників патрульно-постової служби.

Через 50 років мусульмани становитимуть п’яту частину населення ЄС

До 2050 року частка мусульманського населення в європейських країнах збільшиться в чотири рази і становитиме 20%, стверджують дослідники. Причому в Британії, Нідерландах та Іспанії відсоток мусульман буде ще більшим, пише The Telegraph, повідомляє «Кореспондент». Як припускають експерти, головні причини зростання мусульманської громади в європейських країнах — тривання імміграції та низька народжуваність серед корінного населення. За підрахунками дослідників, у середині XXI століття найбільш густонаселеною країною Євросоюзу має стати Британія, яка обійде за чисельністю населення Німеччини. Ймовірно, в 2060 році в Об’єднаному Королівстві будуть проживати 77 мільйонів людей. Політики зіткнулися з демографічною часовою бомбою, але поки що ігнорують проблему, зазначає видання. Недостатня увага до інтеграції мусульман у суспільство, на думку експертів, призведе до нових проблем у всіх сферах суспільного життя й до серйозних соціальних хвилювань.

Газета: 
Рубрика: