Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

6 серпня, 2009 - 00:00

На 674 гектари збільшився природно-заповідний фонд Вінниччини

Рішення про це прийнято на останній сесії обласної ради. Серед 16 нових об’єктів природно-заповідного фонду — дев’ять ландшафтних та один гідрологічний заказник, три ботанічні та дві комплексні пам’ятки природи. Означені терени представлені типовими ландшафтами Побужжя (Немирівський, Тростянецький, Теплицький), Придністров’я (Піщанський), Придніпров’я (Погребищенський, Липовецький райони), різними видами тваринного світу та рослинного покриву, що зумовлено їх географічним розташуванням. Усі ділянки, на думку фахівців, мають велике наукове значення, високий рекреаційний, історико-культурний потенціал, є перспективними для створення ключових елементів регіональної екологічної мережі. Включення їх до природно-заповідного фонду дозволить забезпечити охорону та відтворення рідкісних видів рослин та рослинних асоціацій; сприяти збереженню рідкісних та зникаючих видів тварин; забезпечити охорону геологічних та геоморфологічних утворень, створити рекреаційну інфраструктуру, повідомляє Федір БЕЖНАР, Вінницька область.

Німеччина — на останньому місці в ЄС за народжуваністю

Порівняно зі своїми європейськими сусідами, німці рідше відчувають щастя бути батьками. За кількістю новонароджених Німеччина посідає останнє місце серед країн Євросоюзу. 2008 року в Німеччині народилося 675 тисяч дітей — у середньому 8,2 дітей на кожну тисячу жителів. Це — найгірший показник серед усіх 27 країн-членів Європейського Союзу, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на Deutsche Welle. Більш того, Німеччина стала єдиною державою Євросоюзу, в якій за останній рік зафіксовано подальше падіння коефіцієнта народжуваності, зазначає інформаційне агентство AP. 2007 року Німеччина також посідала останнє місце в «європейській сім’ї» за цим показником, однак він був трохи вищим — у середньому 8,3 новонароджених на 1000 жителів. Найбільше дітей 2008 року народилося в ірландських сім’ях — майже 17 дітей на кожну тисячу жителів. Друге і третє місця посіли Франція (13 новонароджених на 1000 жителів) і Великобританія (в середньому 12,9 дітей на 1000 жителів). Найзначніше збільшення кількості новонароджених минулого року спостерігалося в Литві (на 0,8 відсотка) й Ірландії (на 0,7 відсотка). Загалом же у країнах Євросоюзу 2008 року народилися 5,4 мільйона дітей.

Спортивні навантаження скорочують загрозу ракових захворювань

Щоденні заняття спортом та інтенсивні фізичні навантаження протягом 30 хвилин скорочують на 50% загрозу виникнення ракових захворювань. Це встановили фінські вчені з університетів міст Оулу і Куопіо. Як повідомляє ІТАР-ТАРС, біг, плавання, веслування, велосипедний спорт, футбол, баскетбол, хокей та інші види спорту активізують захисні функції організму, підвищуючи його здатність протистояти небезпечним захворюванням. Однак, зазначають учені, займатися потрібно кожного дня і не менше 30 хвилин. При цьому можна змінювати види спорту. Дуже добре проводити і енергійні прогулянки. Фінські фахівці також встановили, що найефективніші проти виникнення онкологічних захворювань спортивні ігри з м’ячем.

Газета: 
Рубрика: