70 тисяч гривень виділять на завершення Музею Бандери в Старому Угриніві
Спільним розпорядженням голови обласної ради Ігоря Олійника і першого заступника голови облдержадміністрації Юрія Бодоряка на завершення реекспозиції Історико-меморіального музею Степана Бандери в селі Старий Угринів Калуського району Прикарпаття, філіалу Івано-Франківського музею визвольних змагань Прикарпатського краю, скеровано 69 858 грн. — із вільного залишку коштів загального фонду обласного бюджету, повідомляє УНІАН.
До України їдуть туристи з Білорусі, Німеччини, Франції
До України охоче їдуть туристи — громадяни Білорусі, Польщі, Німеччини, Франції, а китайці нещодавно замовили документальний фільм про Україну. Про це повідомила перший заступник голови Державної служби туризму й курортів Ольга Соколова, повідомляє «Лігабізнесінформ». Соколова зазначила: «Надзвичайно приємно на сьогоднішній день сказати, що в нас охоче відпочивають білоруси. Раніше такого засилля білорусів не було, засилля в хорошому сенсі цього слова. Надзвичайно приємно, що наші сусіди відпочивають у нас. Для них це недорого, немає мовного бар’єра, немає візових проблем». За її словами, поляки традиційно часто відвідують Україну, збільшилася кількість туристів з Німеччини. «Останнім часом часто їдуть французи подивитися Україну, ознайомитися з історичними пам’ятками, пройтись екскурсійними маршрутами, послухати про країну, її розвиток, історію, культуру», — сказала вона. Соколова також повідомила, що Китай замовив документальний фільм про Україну, який уже знімається на кіностудії ім. Довженка. У фільмі, зокрема, буде представлено туристичний потенціал різних регіонів України.
У Львові вийшла книжка про історію української народної іграшки
Ошатно ілюстроване видання «Українська народна іграшка», що побачило світ в Інституті народознавства НАН України, є дослідженням кандидата мистецтвознавства Людмили Герус. Воно присвячене історії та сучасності забавок як виду декоративно-прикладного мистецтва і, водночас, як культурному феномену, повідомляє УКРІНФОРМ. Книга стала результатом багатолітніх досліджень в архівах, музейних збірках та приватних колекціях, а також вивчення творчості народних майстрів. Зокрема, зі сторінок видання можна дізнатися, що найстарішими в Україні прототипами іграшки є людино- та звіроподібні фігурки з пізньопалеолітичної стоянки на Чернігівщині, зроблені з кістки за 25 тисяч років до нашої ери. Автор докладно розглядає найбільш поширені в нашій традиційній культурі іграшки — дерев’яні і глиняні, з тканини й паперу, а також з рослинних матеріалів — соломи, рогози, лози. Та найбільш екзотичними, ймовірно, є гуцульські їстівні фігурки... із сиру. Як розповіли автору книги народні майстри, сир, що у звичайному стані не придатний до ліплення, обробляють в оригінальний спосіб. У тепле овече або коров’яче молоко додають гелегу — порошкоподібну речовину із засушеного шлуночка молочного теляти чи ягняти — і залишають відстоятись, «прикиснути». Сир вважається готовим, якщо після опускання у гарячу воду став пластичним — «податливим, як віск, і тримається купи». А відтак уже є можливість розгулятися фантазії карпатського скульптора-кулінара: коники й баранчики, пастушки й хатинки — усі ці іграшки, закріплені у водяному розчині солі, доволі довго зберігаються і не втрачають смакових якостей.
Яким буде Андріївський узвіз?
Андріївський узвіз після реконструкції залишиться пішохідним, але сувенірна торгівля на цій столичній вулиці видозміниться. Про це в інтерв’ю «Українським новинам» сказав виконуючий обов’язки начальника Головного управління містобудування, архітектури й дизайну міського середовища Сергій Броневицький. «Андріївський узвіз повинен залишатися тільки пішохідним з можливістю проїзду спецтранспорту — машин «швидкої допомоги» й пожежників. Сувенірна торгівля там теж залишиться, але трохи видозмінено. Усі визнають, що на сьогодні торгівля на узвозі хаотична, а ми плануємо визначити чіткі торговельні місця й розробити типові тимчасові споруди для них», — сказав Броневицький. Що стосується безпосередньо реконструкції узвозу, то, за його словами, в першу чергу вона торкнеться інженерних мереж: каналізації, водо- і теплопостачання. «Обов’язкові також роботи з реставрації брущатки, озеленення. Крім того, хочемо розробити типові ліхтарі, лавки й таблички на будинках. Можливо, зробимо й фонтани», — сказав в. о. начальника Головного управління містобудування. Він наголосив, що реставрація буде перегукуватися з реконструкцією Андріївської церкви й замку Ричарда, для реконструкції якого мерія буде шукати інвесторів. За словами Броневицького, проект реставрації узвозу передбачатиме реконструкцію фасадів і часткову зміну вигляду будинків, зокрема, добудування мансардних поверхів. «Ра мою думку, проектування (реконструкція) триватиме від трьох до чотирьох місяців разом із проведенням державної експертизи, а реконструкційні роботи можна почати вже наприкінці року й завершити в 2010-му. Сподіваюся, що кошти на це будуть закладені в бюджети міста й Подільського району, адже в їх масштабах це не такі значні суми», — сказав Броневицький. Він зазначив, що орієнтовна вартість проектних робіт становитиме близько п’яти мільйонів гривень, а вартість реконструкції з тих робіт, які повинні виконувати місто й район, визначить проект.