Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

14 липня, 2009 - 00:00

Київрада заборонила продавати пиво й сигарети біля лікарень

Київрада прийняла рішення про заборону продажу алкогольних та тютюнових виробів, розміщення комп’ютерних клубів на території столичних лікарень. За відповідне рішення проголосували 111 депутатів Київради, повідомляє «Українська правда». Згідно з документом, на території закладів охорони здоров’я комунальної власності Києва заборонена реалізація алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюну, а також розміщення комп’ютерних та інтернет-клубів. Крім того, КМДА заборонено надавати в оренду приміщення в лікарнях підприємствам, установам та організаціям, які здійснюють торгівлю алкогольними та тютюновими виробами та розміщують комп’ютерні та інтернет-клуби.

У Києві збудують найвищий в Європі православний храм

У парку поблизу станції метро «Либідська» до 2011 року збудують найвищий а Європі храм Святого Воскресіння заввишки 120 метрів, пише «Сегодня». За словами прес-секретаря УПЦ (МП)Василя Анісімова, два роки тому церква отримала усі дозволи на будівництво. «Мер Черновецький пожертвував п’ять кілограмів золота на куполи», — сказав Анісімов. Щоправда, новий храм буде найвищим в Європі лише серед православних церков, адже найвищою культовою спорудою є католицький Ульмський собор в Германії. Його висота — 161,5 метра. За ним іде ще один європейський гігант — Кельнський собор, заввишки 157,4 метра. В Україні ж поки що найвищою вважається Лаврська дзвіниця, збудована у 1744 році. Її висота 96,52 метра.

Чернігівщину вимагають оголосити зоною демографічної катастрофи

Чернігівська область за умови збереження нинішніх темпів скорочення населення через 50 років може обезлюдніти. Такий прогноз оприлюднила під час засідання прес-клубу «Ділове слово» заступник Головного управління статистки в області Катерина Свистун, повідомляє rabotaplus.com.ua. «Чернігівська область — це регіон, який втрачає населення катастрофічно, — сказала вона. Також Свистун навела статистичні дані останніх років щодо демографічної ситуації в регіоні. «Протягом 2007 року область втратила 17 тис. мешканців, що за кількістю дорівнює Варвінському району, 2008 року — 14 тис. (кількість населення Талалаївського району), за 5 місяців 2009 року — 5 тис. — це райцентр Куликівка», — сказала вона. Окрім того, що населення області вимирає, воно є найстаршим за віком в Україні — кількість людей похилого віку в регіоні вдвічі перевищує кількість дітей і підлітків.

Найкорисніші продукти харчування на планеті — рейтинг «Форбс»

Журнал Forbes опублікував список найкорисніших для здоров’я людини продуктів незалежно від країни походження, кулінарної традиції або лікувальної дієти, повідомляє УНІАН. До таких продуктів зарахували ягоди, горіхи і боби, що входять до меню всіх довгожителів. А ще — гранатовий сік, що сприяє зниженню тиску та боротьбі з раковими клітинами. Forbes спростовує насторожене ставлення авторів низки популярних у світі дієт до м’яса, стверджуючи, що натуральне м’ясо худоби, вирощеної на зелених пасовищах, є одним із найнеобхідніших для життєдіяльності людини продуктів. До постачальників життєво важливих для організму поживних компонентів зарахували свіже молоко та яйця, а також лосося — але справжнього, з океану, а не вирощеного фермерами. Журнал нагадує, що в світі немає «поганих» овочів, особливо наголошуючи на поживній цінності капусти, незалежно від того, чи це звична качанова, чи броколі або брюссельська. Цибуля й часник, безумовно, рекомендовані до раціону тих, хто піклується про своє довголіття. Цілюща сила яблука також перевірена довготривалою історією людства. Його ставлять на вершину фруктових переваг. І, звичайно, серед напоїв першість утримує еліксир здоров’я — зелений чай. Всі зазначені продукти для збереження їхнії цілющих властивостей потрібно вживати сирими або мінімально піддавати обробці, вважає Forbes.

Вчені знайшли речовину, що продовжує життя

Хімічна сполука рапаміцин, виявлена на Острові Пасхи у 70-х роках і активно застосовується зараз у трансплантології, продовжила життя мишей у трьох незалежних експериментах на 9—14%, і, ймовірно, може використовуватися для збільшення тривалості життя людей. Своє дослідження співробітники трьох різних організацій — Центру наук про здоров’я при Техаському університеті, Мічіганського університету, а також Джексонівської лабораторії в Енн-Ербор, США — публікують у журналі Nature, повідомляють «РІА-Новости». Рапаміцин є продуктом життєдіяльності бактерій. Спочатку його виділили за протигрибкові властивості, потім було виявлено, що ця сполука дозволяє істотно знизити рівень відторгнення тканин при операціях з пересадки органів. Зараз рапаміцин проходить клінічні випробування у якості протиракового препарату.

У випробуваннях було задіяно дві тисячі лабораторних мишей. На 20 місяці життя, що відповідає приблизно 60-літньому віку у людей, миші отримували рапаміцин з їжею. Вчені виявили, що миші жили на 9—14% довше особин, які не одержували рапаміцин, причому цей ефект був більш виражений у жіночих особин. «Ми не очікували такого ефекту, бо додавання рапаміцину в їжу ми змогли розпочати лише на 20 місяці життя мишей замість четвертого, як задумували. Ми керувалися тим, що для збільшення тривалості життя ссавців за допомогою дієти її треба починати в ранньому віці, однак не змогли отримати препарат вчасно», — сказав доктор Девід Харрісон, який керував роботами в Джексонівській лабораторії. Автори відкриття говорять про те, що рапаміцин можна використовувати для збільшення тривалості життя людей, але обережно — ця речовина пригнічує роботу імунної системи і може зробити організм людини більш сприйнятливими до інфекційних захворювань. «Проте, цей експеримент показав потенційну можливість розробки ліків, що запобігають розвитку захворювань, пов’язаних зі старінням та продовженням періоду здорового життя», — сказав Ренді Стронг, якиц очолював роботи у Техаському університеті.

Газета: 
Рубрика: