Миколаївці займаються профілактикою інсульту
Щороку понад 100 тисяч українців стають жертвами інсульту. Він посідає третє місце серед хвороб, що приводять до загибелі людей у нашій державі. Проте у 80% випадків йому можна запобігти, якщо приділяти увагу таким факторам ризику виникнення інсульту як паління, цукровий діабет та артеріальна гіпертензія, тобто підвищений тиск. На жаль, українці не приділяють достатньої уваги власному здоров’ю. За даними опитувань фахівців, 36 % наших громадян знають, що мають підвищений тиск, але не звертаються до лікаря. В Миколаєві теж така ситуація, тому у середу, 1 липня, медики прийшли до городян самі. У холі Миколаївського міськвиконкому мешканці міста протягом кількох годин, усі бажаючі мали нагоду безкоштовно виміряти свій артеріальний тиск та отримати консультацію з приводу профілактики інсульту. Цей захід триває в рамках всеукраїнської акції «Виміряйте свій тиск — скажіть інсульту НІ!», яка проводиться за сприяння МОЗ України, АМН України, обласних та міських адміністрацій та управлянь охорони здоров’я, Асоціації медичних сестер України, медичних коледжів та училищ України. Як повідомив відділ по роботі зі ЗМІ Миколаївського міськвиконкому, даний проект здійснюється за підтримки компанії AND, яка забезпечує проведення акції сучасними електронними тонометрами, повідомляє Віталій ШЛЯПНИКОВ, Миколаїв.
На Хмельниччині відшумів «Аквадром-2009»
Поринути у світ водних розваг мали можливість не тільки мешканці області, але й гості з усіх куточків країни. Яскраве дійство, яке заполонило береги Дністра і проходило одночасно у двох мальовничих місцинах Кам’янець-Подільського району: в с. Врублівці на базі туристичного комплексу «Ксенія» та у с. Велика Слобідка за підтримки готельного комплексу «Дністровська Рив’єра» в рамках другого щорічного фестивалю водних видів спорту «Аквадром-2009». Організатори у повній мірі оцінили всі слабкі місця минулорічного «Аквадрому» — відсутність належного транспортного сполучення, недосконала організація харчування гостей, що дозволило цьогоріч уникнути подібних недоліків. «Ідея проведення такого фестивалю виникла давно, але вперше реалізувати її вдалося тільки минулого року», — розповідає Олег Демчик, керівник фестивальної агенції «Ратуша». — «Аквадром» за своєю філософією відрізняється від інших Кам’янець-Подільських фестивалів. Головна його мета — привернути увагу подолян та гостей Кам’янеччини до рекреаційних можливостей нашого краю, зокрема на берегах річки Дністер». Гості дійства мали змогу побачити виступ учасників клубу екстремальних пригод «Гасай» (м. Київ), які, незважаючи на шторм, підкоряли хвилі Дністра, перегони на нетрадиційних плавзасобах серед відділів Кам’янець-Подільської райдержадміністрації та міськвиконкому а також аматорські змагання на байдарках. Загалом у фестивалі були представлені більшість видів водного транспорту: від теплоходу до байдарок. Незважаючи на те, що на заваді стала погода, яка спочатку жарила спекою, а потім поливала дощем — захід пройшов на славу аби відкрити гостинність Дністровської Рив’єри наступного року, повідомляє Юлія РОСТОЦЬКА, Хмельницький.
Рятувальники радять бути обережними в гірській місцевості: змії
30 червня в обідню перерву до дитячого відділення Косівської ЦРЛ поступила 9-річна мешканка села Шепіт Косівського району з діагнозом «укус змії правого гомілкового ступеневого суглобу ноги». Медики констатують стан потерпілої середньої важкості, загрози для життя дитини немає. Про це повідомляє прес-служба ГУ МНС в області. Пригода сталася, коли дівчинка йшла до магазину. Вона навмисне наступила на змію, яка по обіді грілась на сонці. Заплакана дитина відразу зателефонувала батькам з мобільного телефону. Відтак, медикам вдалося вчасно надати допомогу. За словами першого заступника начальника управління із надзвичайних ситуацій Івано-Франківської облдержадміністрації Миколи Паламарчука, «...з потеплінням, люди частіше зустрічаються з плазунами, які повилазили погрітися на сонці». Проте, стверджує Паламарчук, великої кількості травм, через укуси змій, в області не зафіксовано. Тим паче, додає Паламарчук, за вказівкою голови облдержадміністрації Миколи Палійчука, гірські райони першочергово забезпечені вакциною проти укусів змій. Особливо на контролі — Верховинській та Косівський райони. Відтак, за офіційною статистикою, смертельних випадків через укуси змій в області не зафіксовано. Та й самі змії у липні, переконаний Паламарчук, «...вже не такі агресивні, як у травні». Наразі, каже головний рятувальник області, «...змія сама не нападає. Але людям не завадить бути обережними й обов’язково в ліс за ягодами та грибами одягати високі чоботи», повідомляє Ірина ДРУЖУК, Івано-Франківськ.
Заробіток на равликах
Заробити в дуже оригінальний спосіб мали можливість мешканці Млинівського району, що на Рівненщині. Якщо зазвичай селяни о цій порі збирають і продають ягоди, то тут умільці шукали... виноградних слимаків. Вже кілька років заготівлею такого незвичного продукту, отримавши відповідні дозвільні документи, займається Млинівське районне споживче товариство. Натомість замовники цього продукту — європейські країни, українські гурмани слимаками поки що цікавляться мало. Однак «полювати» на слимаків непросто, переконують місцеві мешканці. Треба знати, де їх знайти. «Слимаки не люблять прямих сонячних променів, тому шукати їх варто зранку. Звісно, краще, коли на дворі мряка. Зачувши вологість, равлики виповзають зі своїх схованок», — ділиться секретами місцевий мешканець Василь Конончук. Тим часом працівники споживчого товариства переконують: не всяка місцевість підходить для такої заготівлі. Популяції виноградних слимаків є на Млинівщині, в Гощанському та Рівненському районах. Все залежить від складу рослинності, ѓрунтів. Натомість дієтологи запевняють, такий делікатес, як м’ясо слимаків, дуже калорійний, а за смаком нагадує білі гриби. Тим часом, заготівля виноградних слимаків триває всього декілька тижнів. До того ж, для замовників виноградних слимаків потрібно доставити живими. А черевоногі можуть прожити в таких умовах протягом десяти-чотирнадцяти днів, повідомляє Тетяна КУШНІРУК, Рівне.