Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

2 липня, 2009 - 00:00

Для підлітків введуть комендантську годину

У Кременчуці для підлітків введуть комендантську годину. Як передає УНІАН, таке рішення прийняте на нараді в міськвиконкомі. Мер Кременчука Микола Глухов закликав чиновників терміново прийняти необхідні рішення в зв’язку з фактами самогубств, що дедалі почастішали, алкогольного отруєння та хуліганських дій за участю підлітків. Під час наради заступник начальника міліції Кременчука Денис Захараченко заявив, що після 22 години підлітки, яким немає 18 років, повинні знаходитися вдома. На нараді прийняте рішення, що міліція патрулюватиме як вулиці, так і подвір’я, а також розважальні заклади. Неповнолітніх, які знаходитимуться там без нагляду, міліціонери готові доставляти в райвідділи, а потім, якщо за ними не прийдуть батьки, в притулки. На самих батьків органи правопорядку складатимуть протоколи й накладатимуть штрафи.

Зарплата українців у регіонах

У травні поточного року середня зарплата українців збільшилася на 6 грн. — до 1 851 грн. Про це повідомляє Державний комітет статистики України. Згідно з даними Держкомстату, лідером за рівнем середньої зарплати в Україні є Київ — 3 066 грн. Друге місце за цим показником дісталося Донецькій області — 2 035 грн., а третю позицію посіла Київська область — 1 930 грн. Разом з цим, найменшу середню зарплату минулого місяця було зафіксовано в Тернопільській (1 382 грн.), Волинській (1 383 грн.) і Чернігівській (1 455 грн.) областях. Нагадаємо, за даними Держкомстату, в квітні поточного року середня зарплата по Україні становила 1 845 грн., що на 27 грн. більше в порівнянні з показниками за березень 2009 року (1 818 грн.).

Від остеопорозу врятує біг та стрибки

Учені виявили безліч переваг регулярних фізичних навантажень — від поліпшення стану серцево-судинної системи до зниження ваги. Тепер до них додалася ще одна, і немаленька: вправи, пов’язані з бігом і стрибками, покращують здоров’я кісток і запобігають багатьом хворобам аж до остеопорозу й переломів, повідомляє infox.ru. «Оскільки величезна кількість жінок старшого віку схильна до остеопорозу, який виявляється в період менопаузи, регулярні заняття у фітнес-центрах можуть істотно поліпшити їх стан. Проте слід пам’ятати, що здоров’я необхідно берегти змолоду. Відомо, що для нормального розвитку кісткової тканини критичним періодом є пре- і ранньопубертатний вік. Всі знають про те, що основою для гармонійного розвитку кісткової системи у дітей є наявність регулярних фізичних тренувань і активний руховий режим. Ми ж підкреслюємо, що фізичні вправи однаково важливі в будь-якому віці», — коментує керівник дослідження. Спортивні лікарі все ще не встановили «золотий стандарт» оптимальної комбінації фізичних навантажень для зміцнення кісток. Але незабаром (приблизно, в серпні—вересні) обіцяють видати готову схему зі зміцнення кісткового скелету спортивними заняттями — можливо, «лише по 20 хвилин на день» у рамках ранкової гімнастики.

Україна — третій контрабандист сигарет у світі

Наша країна входить, після Китаю та Парагваю, до трійки країн, з яких у світ іде найбільша кількість контрабандних сигарет. Про це йшлося на міжнародній конференції в Женеві, на якій наразі представники 160 країн обговорюють новий «Протокол про незаконну торгівлю тютюновими виробами», що є додатком до Рамкової конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну. Також було оприлюднено дослідження під назвою «Підпільний ринок тютюну» (Tobacco Underground), яке провів Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів. Згідно з ним, шість терористичних груп, серед яких «Аль-Каїда», Талібан, ірландська Real IRA та колумбійська FARC, фінансують свою діяльність за допомогою контрабанди сигарет. «За 2008 рік в Україні виробили 130 млрд. сигарет. Плюс 4 млрд. імпорту та за мінусом 10 млрд. експорту виходить 126 млрд. сигарет. Внутрішній ринок України, за даними самих тютюнових компаній, складає 85 млрд. сигарет. А різниця в понад 30 млрд. — це те, що пішло контрабандою за кордон, переважно до країн ЄС, — говорить Костянтин Красовський, завідуючий відділом контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України. — Причина — в Україні акцизи на сигарети суттєво менші, ніж у ЄС. Тому на фоні заяви, яка прозвучала в Женеві, про те, що Україна є третім найбільшим контрабандистом сигарет у світі, досить пікантно виглядають спроби тютюнових компаній в Україні кожного разу вчиняти гвалт про «знищення галузі», коли Україна піднімає податки на сигарети в рамках процесу євроінтеграції. Нагадаємо, що Рамкова конвенція ВООЗ із боротьби проти тютюну є головним документом по боротьбі з епідемією куріння в світі. Конвенція, яку ратифікувала й Україна, зобов’язує країни світу на практиці реалізовувати заходи зі зменшення куріння, такі як: високі податки на тютюнові вироби, закони, які встановлюють заборону на куріння в громадських місцях, великі написи-попередження про шкоду здоров’я, а також заборону будь-якої реклами, спонсорства та просування тютюнових виробів, повідомляє Олександра УСТІНОВА.

Газета: 
Рубрика: