Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

18 червня, 2009 - 00:00

Київраді рекомендують перейменувати вулицю Комінтерну на Петлюри

Комісія Київської міської ради з місцевого самоврядування, регіональних, міжнародних зв’язків та інформаційної політики рекомендує Київраді перейменувати вулицю Комінтерну в Шевченківському районі столиці на вулицю Симона Петлюри. Таке рішення комісія ухвалила на своєму засіданні. Мета перейменування — увічнити пам’ять отамана військ Української народної республіки, голови Директорії УНР Петлюри у зв’язку із святкуванням у 2009 році 130-річчя від його дня народження. Проект рішення Київради також направлений на виконання указу Президента Віктора Ющенка від 2005 року про увічнення пам’яті Петлюри. Планується, що питання про перейменування вулиці буде внесене до порядку денного сесії Київради 18 червня. Як повідомлялося, комісія Київської міської ради з культури і туризму рекомендує Київраді припинити проведення конкурсу на написання гімну Києва.

МОЗ: українська вакцина від грипу A/H1N1 з’явиться не раніше осені

Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич виключає створення вітчизняної вакцини проти грипу A/H1N1 до вересня, про що сказав в ефірі «5 каналу». Князевич зазначив, що незважаючи на те, що виготовленням такої вакцини займаються провідні фармацевтичні компанії по всьому світу, зокрема, в США та Канаді, її до цього часу не створено.

«У світовому масштабі розробку вакцини доручили провідним фірмам і до сьогоднішнього дня ми не маємо цієї вакцини. Потрібно близько півроку, і це у високотехнологічних компаніях», — наголосив міністр.

Він також зазначив, що оголошення ВООЗ пандемії A/H1N1 свідчить про серйозність ситуації, проте не є приводом для паніки. Міністр пояснив, що щодня відбуваються значні міграції людей з країн, у яких зафіксовані випадки зараження цією інфекцією. Відповідно, у всьому світі повинні прийматися підвищені заходи безпеки. Зокрема, Князевич повідомив, що в Україні регулярно проводяться перевірки людей, що прибули з країн, де зафіксовані випадки захворювання на грип. «Практично кожен день ми фіксуємо ці випадки», — заявив міністр. Він запевнив, що Міністерство охорони здоров’я зробить все можливе для попередження розповсюдження грипу. Князевич зазначив, що в ході його зустрічі з Президентом Віктором Ющенком він отримав низку доручень для максимальної протидії поширенню інфекції. За його словами, вже найближчим часом будуть проводитися наради за участю керівників центральних і місцевих органів влади для того, щоб населення на регіональному рівні було підготовлено до можливого поширення захворювання. Зазначимо, у світі зафіксовано понад 35,9 тисячі випадків зараження людей вірусом грипу A/H1N1.

Українським підприємствам не вистачає робочих рук

У травні поточного року українським підприємствам не вистачало 85,3 тис. працівників, що на 0,2 тис. позицій більше в порівнянні з квітнем цього року. Про це повідомляє Державний комітет статистики України. За даними Держкомстату, в травні на десять вільних робочих місць в Україні претендувало 88 безробітних. У квітні цей показник був гірший — 97 осіб на десять вакансій. Нагадаємо, згідно з даними Держкомстату, в березні 2009 року українським підприємствам офіційно не вистачало 84,5 тис. працівників, що на 6 тис. місць більше в порівнянні з даними за лютий.

ВООЗ: пішоходи й мотоциклісти все частіше стають жертвами ДТП

За результатами першої глобальної оцінки безпеки дорожнього руху, що її провела Всесвітня організація охорони здоров’я, майже половина з 1,27 мільйона чоловік, які щорічно гинуть в дорожньо-транспортних аваріях, — це пішоходи, мотоциклісти й велосипедисти, повідомили у прес-службі українського представництва ООН. «Ми виявили, що в багатьох країнах закони, необхідні для захисту людей, або відсутні, або не є всебічними. І навіть при наявності належного законодавства більшість країн повідомляє про низький рівень їхнього дотримання», — заявила Генеральний директор ВООЗ д-р Маргарет Чен.

«Ми не приділяємо достатньої уваги потребам пішоходів, велосипедистів та мотоциклістів, багато з яких опиняються в клініках і лікарнях. Для того, щоб зупинити чи повернути назад зростання числа травм, інвалідності та смерті в результаті дорожньо-транспортних аварій, ми повинні діяти краще», — додала вона.

«Транспортні аварії є однією з провідних причин смерті, особливо серед молодих людей у віці від 5 до 44 років», — заявив голова компанії Блумберг Філантропіз, яка профінансувала дослідження. Дослідники припускають, що при збереженні такої тенденції в більшості регіонів світу ці показники досягнуть до 2030 року 2,4 мільйона випадків смерті в рік. За даними організації, найвищі показники смертності — в регіонах Східного Середземномор’я і Африки. Найнижчі показники зареєстровано серед країн із високим рівнем доходу, таких, як Нідерланди, Швеція та Британія. ВООЗ акцентує увагу на прийняття відповідних заходів, які прискорять будівництво тротуарів, перехідних мостів та окремих смуг руху для двоколісних транспортних засобів, а також зменшать проблему водіння в нетверезому стані та обмежать швидкість руху на дорогах.

Газета: 
Рубрика: