Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

17 червня, 2009 - 00:00

Полтава — найчистіше місто України

Фахівці Київської геофізичної обсерваторії провели спеціальне дослідження, в якому визначили рейтинг екологічної забрудненості українських міст. Згідно з їхніми висновками, які розповсюджуються на 53 міста, найчистішою наразі є Полтава, найбільш забрудненим — Донецьк, передає Укрінформ з посиланням на прес-службу Полтавської міської ради. Порівняно сприятлива екологічна ситуація ще в чотирьох містах — Чернівцях, Вінниці, Сумах та Кіровограді. Столиця України Київ займає проміжне становище у цьому списку — 23-тю позицію. Окрім Донецька, найменш сприятливу в екологічному плані ситуацію зафіксовано у Дніпродзержинську.

ВНЗ перевірить Генеральна прокуратура

Міністерство освіти та науки звернулося до Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ щодо порушень законодавства про порядок зарахування на навчання у 32 вищі навчальні заклади, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки. «Такі порушення стали можливими внаслідок вчинення посадовими особами навчальних закладів злочинів у сфері службової діяльності», — йдеться у зверненні. Відтак МОН просить Генеральну прокуратуру та Міністерство внутрішніх справ припинити порушення чинного законодавства цими ВНЗ. Нагадаємо, 5 червня 2009 року Державна акредитаційна комісія прийняла рішення про перевірку ВНЗ-порушників правоохоронними органами. На наступному засіданні Державної акредитаційної комісії розглядатиметься питання щодо анулювання ліцензій зазначених навчальних закладів, які порушили умови вступу, додає прес-служба.

В Україні побільшало випадків торгівлі дітьми

За останній рік більш ніж на 20% зросла кількість зареєстрованих випадків торгівлі дітьми в Україні. Реальних випадків ймовірно ще більше. Найчастіше українських дітей продають у сексуальне рабство і для трудової експлуатації до Росії, Туреччини та Об’єднаних Арабських Еміратів, заявляють представники Міністерства внутрішніх справ, повідомляє «Радіо «Свобода». Понад 90% дітей, які стали жертвами торгівлі, не звертаються по допомогу і відмовляються свідчити проти своїх кривдників у суді, розповідає начальник відділу департаменту у справах неповнолітніх МВС України Володимир Ярошинський. «Від початку року ми виявили 22 випадки торгівлі дітьми. Переважна більшість потерпілих — діти віком 16 — 17 років, яких змушували надавати сексуальні послуги. Злочинність у сфері торгівлі людьми дуже прихована, скільки таких випадків реально, сказати важко. Але ми вживаємо всіх розшукових та інших заходів для притягнення до кримінальної відповідальності всіх злочинців», — зазначив Володимир Ярошинський.

У Черкасах визначили території, де заборонено вигул собак

На вулицях Черкас з’явилися таблички «Вигул собак заборонено». До переліку місць, де не можна вигулювати тварин, входять території навчальних закладів та закладів охорони здоров’я, парки, сквери, пляжі, зони відпочинку, центральні площі та центральний бульвар міста. Міський голова Сергій Одарич каже, що за кілька тижнів буде також затверджено типові проекти майданчиків для вигулу та дресирування тварин і визначено місця їхнього розташування. Причому майданчики будуть двох видів — місцевого значення (неподалік від багатоповерхових будинків) і загальноміського. Облаштувати загальноміські території вигулу собак у місті планують до кінця літа, а місцеві майданчики — до 15 жовтня. Крім того, у визначених місцях буде встановлено спеціальне обладнання з пакетами для збирання посліду тварин. Така практика вже давно діє у розвинених європейських країнах. Також міська влада планує запровадити збір із власників тварин за утримання їхніх домашніх улюбленців. Для цього у місті створять єдиний реєстр домашніх тварин. А ввести нові тарифи в дію планують із 1 січня 2010 року, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

На Тернопільщині відбувся XXIV зліт геральдистів

У старовинний Збаразький замок з’їхалися геральдисти з усієї України, а також делегації з Росії і Молдови. Тернопільщина виборола право провести зліт серед областей, які відзначають цього року 70-річчя з часу свого утворення. «Геральдика єднає минуле та сьогодення, майбутнє із сучасністю, — зазначає директор Державного архіву Тернопільської області Богдан Хаварівський. —Українські геральдисти виконують важливу культурно-просвітницьку роботу». Як відзначили учасники зльоту, за останні роки чи не в усіх регіонах України активізували роботу щодо розробки гербів. Геральдисти обмінялися досвідом та репрезентували свої колекції. Зокрема, керівник проекту «Александровский сувенир» Володимир Березін з Росії представив значки власного виготовлення. У центрі уваги зльоту стала виставка голови спілки філателістів Тернопільщини Валерія Матвєєва «Геральдика в поштових знаках України». А, щоб відчуття атмосфери минулого, яка присутня у Збаразькому замку, було повніше, організатори влаштували лицарські бої та яскраве вогняне шоу, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

Вінничанин зробив із мотоцикла вертоліт

Мотор від мотоцикла «К-750», дерев’яний пропелер, крісло і старий журнал «Техника молодежи» — це все, що треба для домашнього вертольоту. Перевірено в селі Слідова Муровано-Куриловецького району, що на Вінниччині. Тамтешній житель Віктор Дженьовський усю зиму складав вертоліт із своїм сусідом Едуардом Генцлером. Останній був із німців і мав хист до механіки. Навесні чоловіки провели випробування власноруч складеного вертольоту і злетіли!

«Ми піднялися вище дерев, політали, але не могли сісти й просто шугонули в піщаний кар’єр, — пригадує Віктор Дженьовський. — Обійшлось без травм, якщо не рахувати мого подряпаного носа».

Повторити експеримент чоловік не наважується, бо тоді йому було 16, а зараз вже 55. Едуард Генцлер вже покійний, але любов до механіки й замріяний погляд в небо залишились жити в серці Віктора Дженьовського до цього часу. Пан Віктор все життя віддав машинам. Працював механізатором, а згодом управляв важкою технікою на Крайній Півночі. Каже, що розбереться з будь-якою механікою, а таку, як велосипед, розкладе й складе із закритими очима.

«Тоді не було не то машин й мотоциклів чи скутерів, як тепер, а й велосипедів не вистачало. Нам, хлопчакам, хотілося на чомусь їздити — і ми складали з Едуардом Адамовичем різний транспорт із чого лише бачили, — пригадує Віктор Дженьовський. — Зібрали навіть всюдихід на гусеницях і катались і по снігах, і по болотах». «Ми гуртувались, у нас був інтерес, і ми не займалися такою єрундою, як теперішня молодь», — говорить він, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.

Газета: 
Рубрика: