Андріївську церкву відремонтують до кінця року
Національний заповідник Софія Київська оголосив тендер на проведення невідкладних аварійно-ремонтних робіт в Андріївській церкві в Києві, повідомляє «Кореспондент». Про це зазначається у відповідному повідомленні Софії Київської. Термін виконання цих робіт — липень—грудень цього року. Тендер запланований на 22 червня цього року. Як повідомлялося раніше, в травні цього року, національний заповідник Софія Київська позначив погіршення технічного стану будівлі Андріївської церкви в Києві через забудову прилеглої до неї території, що нині проводиться.
З початку року усиновлено 1,4 тисячі дітей
За чотири місяці 2009 року українські громадяни усиновили 736 дітей, ще 631 малюк був усиновлений іноземцями. Такі дані надав Державний департамент з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту. Як повідомляє прес-служба відомства, при цьому на обліку для усиновлення за станом на 1 травня перебували 32 268 дітей. За станом на 1 квітня 2009 року в черзі на усиновлення перебували 1 572 кандидати. Нині ж під опікою і турботою перебувають 62 916 дітей. При цьому за підсумками І кварталу кількість дітей, переданих під опіку, становила 2 982 дитини. На початку року загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становила 103 542. На обліку для усиновлення за станом на вказаний період перебували 32 060 дітей. Згідно з віковими характеристиками, усиновлення на згаданий час чекали: близько 0,7% дітей до одного року, 2,8% — малюків 2-3 років, 7,7% — дітей 4—6 років, 15,5% — дітей 7—10 років, 18,7% — 11—13 років, 54,6% — дітей 14—18 років. Нагадаємо, днями Україна приєдналася до Європейської конвенції з усиновлення дітей.
Куріння є причиною 13% смертей в Україні
Загальна кількість пов’язаних із тютюном смертей в Україні становить майже 100 тисяч або 13% загальної смертності. Про це вказано в Національному звіті «Контроль над тютюном в Україні», повідомляють у прес-службі Міністерства охорони здоров’я. У документі зазначається, що більшість пов’язаних із тютюном смертей (70%) настають у людей у віці 35—69 років. Особа, яка вмирає від куріння в такому віці, в середньому втрачає 19 потенційно можливих років життя. Рівні куріння серед дорослого населення України на початок 2000-х років демонстрували загальну тенденцію до зростання поширеності, особливо серед жінок, досягнувши 2005 року рівня 20%. Рівні поширеності куріння серед чоловіків стабілізувалися, але ця стабілізація була досягнута на дуже високому рівні в порівнянні з іншими країнами. 2005 року поширеність куріння серед чоловіків в Україні (67%) була найвищою в Європейському регіоні Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Хоча в останні роки спостерігаються ознаки зменшення рівня куріння серед 15-річних підлітків, цього немає серед 12-річних. Опитування демонструють більш ранній початок куріння серед підлітків, особливо серед дівчат. Понад п’ять мільйонів людей у світі вмирають кожного року від хвороб, викликаних або посилених курінням. Це більше, ніж ВІЛ/СНІД, малярія і туберкульоз разом узяті.