Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

2 червня, 2009 - 00:00

В Україні знову запрацюють сільські пожежні частини

У країні планується відновити 2600 сільських пожежних частин, на що потрібно 2,5 млрд. грн. Про це повідомив міністр із питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра, передає Укрінформ. За словами міністра, на 1991 рік в Україні нараховувалось близько 20 тисяч сільських пожежних частин. У подальшому вони були ліквідовані через нестачу фінансування. Згодом було відновлено 170 сільських пожежних частин. Міністр наголосив, що нещодавно з головами сільрад була проведена нарада щодо відновлення сільських пожежних частин, фінансування яких мають забезпечувати громади. Найкраща ситуація наразі в Чернівецькій області, де вже відновлено 24 сільськиі пожежниі частини.

У київських школах — нікудишнє харчування

Нещодавно прокуратура Києва перевірила стан харчування дітей у школах. Добова норма харчування школярів затверджена постановою Кабінету Міністрів України, однак, за даними науковців, такі норми харчування для дітей можуть задовольнити їхні потреби лише на граничному мінімумі. При цьому встановлено, що часто харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів столиці не забезпечено навіть на затвердженому рівні, повідомляє прес-служба прокуратури. Вартість одного гарячого обіду для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Деснянського, Дніпровського, Солом’янського та Святошинського районів є нижчою норми та становить для дітей 1—4-х класів від 4,50 до 5,20 грн. (норма за середніми цінами 5,45 грн.). Для учнів 5—11-х класів — від 5,00 до 6,81 грн. (норма за середніми цінами 6,45 грн.). Крім того, внаслідок включення до вартості гарячих обідів витрат підприємств, які організовують харчування в школах, вартість гарячого обіду — фактична ціна продуктового набору — становить лише 60—75 % від загальної його вартості (діти отримують харчування в середньому лише на три грн.). Деякі підприємства закуповують продукти за цінами, значно вищими за оптові, а в деяких випадках — навіть і за роздрібні. Так, в Оболонському та Шевченківському районах при середній вартості рису по місту 4,11 грн. закуповують його по 10 грн. Прокурорськими перевірками, проведеними спільно з Інститутом гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва, встановлено, що раціони організованого харчування збіднілі на білки тваринного походження, вітаміни, макро- та мікроелементи, об’єм та вага страв не відповідають потребам дітей. У шкільних їдальнях практикується заміна м’яса та риби на продукти з низькою харчовою цінністю (страви з круп та макаронні вироби), а в більшості навчальних закладів обідні страви не мають достатнього рівня смакових якостей (в окремих школах просто не витримують критики).

В Україні вводяться водійські права на мопеди та моторолери

Українські водії мопедів, моторолерів та інших двоколісних транспортних засобів із двигуном до 50 куб. сантиметрів або електродвигуном до 4 кВт повинні отримати водійські права. Відповідною постановою під номером N511 український уряд затвердив нову редакцію Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, повідомляє «Кореспондент». Згідно з документом, власники вищезгаданих транспортних засобів повинні отримати права категорії А1, які видаються особам з16 років. Для водійського посвідчення цієї категорії необхідно не лише здати іспит на водіння, але й надати довідку про проходження 20-годинних курсів навчання на відповідному транспортному засобі. Нагадаємо 6 травня вступили в силу доповнення до правил дорожнього руху, що стосуються змін швидкісного режиму.

Закрився проект SkillsMatter

Нещодавно закрилася одна з наймасштабніших конференцій AIESEC у Києві — проект SkillsMatter. Офіційна церемонія пройшла в готелі «Братислава» 26 квітня, а вже 27 травня відбудеться зустріч організаторів і партнерів, де підбиватимуть підсумки роботи проекту за цілий рік. В результаті тільки останнього проекту, який проходив з лютого по квітень, 150 учасників отримали знання, які зроблять з них незамінних керівників і бізнесменів. Під час закриття проекту відчувалася величезна різниця між студентами, які прийшли на початку й не знали, що отримають наприкінці, та випускниками SkillsMatter. Перед організаційним комітетом вже сиділи люди, які вібрали в себе й закріпили на практиці суміш із життєво необхідних у діловому світі навичок. Професійні тренери розробили унікальні програми навчання: Михайло Ларіончев і Лесь Кебас із компанії TeamPower — «Роботу в команді»; Валерій Куц — «Постановку цілей»; Олена Сисоєва з компанії «Живое дело» — «Управління часом» і «Психологію успіху»; Оксана Басманова з компанії SMART Consulting — «Управління проектами»; Дмитро Мельник — «Управління особистими фінансами»; Валерій Лелека — «Майстерність переговорів» і «Холодні дзвінки». Ці методики на практиці показували п’ять іноземних фахівців. Організатори висловили вдячність учасникам за те, що вони повірили в SkillsMatter, а тренерам — за їхній безцінний внесок у розвиток молодого покоління. Особлива подяка компаніям, що підтримали проект — генеральному партнеру Amway Ukraine; освітнім партнерам TeamPower, «Живое дело», SMART Consulting, KUTS consulting, «Інститут підприємництва CISCO»; медіа-партнерам — Business Spotlight, «Дело», «День», Ukr.net, CareerGuide.com.ua, Statjob.com.ua, Studportal.com.ua, QWERT media. Також вони поділилися своїми емоціями, набутими життєвим досвідом за час реалізації SkillsMatter. Партнери й тренери побажали учасникам успіху в їхньому майбутньому і відповіли на останні запитання. Було багато радощів, трохи суму. Люди, залучені до проекту, встигли потоваришувати, так що тепер їм бракуватиме один одного. Але організатори мають кілька сюрпризів для того, щоб учасники не забували друзів після SkillsMatter.

Газета: 
Рубрика: