Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

19 квітня, 2012 - 00:00

Містяни поділяться книжками із селянами

На жаль, сучасна українська література нині доступна лише для жителів міст, а от на периферії вона практично невідома. Причина цього — ліквідація чи перепрофілювання за часів незалежності книжкових крамниць навіть у селищах міського типу й недостатнє поповнення новинками тамтешніх бібліотек. Виправити означену ситуацію на Вінниччині покликана зініційована письменницею Мілою Іванцовою благодійна акція «100 книжок для сільської бібліотеки». Долучитися до неї може кожен небайдужий краянин, принісши книжку українською мовою й залишивши в спеціальному кошику книгарні «Є». Перші подаровані видання поповнять бібліотеку села Юрівки Козятинського району, звідки родом лауреатка «Коронації слова-2011» Вікторія Градецька. Наступна — книгозбірня на батьківщині Василя Стуса, у селі Рахнівці Гайсинського району, повідомляє Федір БЕЖНАР, Вінниця.

У Житомирі представили четверту книжку із серії «Реабілітовані історією»

Четверта книжка «Реабілітовані історією. Житомирська область» продовжує висвітлення трагічних подій в історії України й області, пов’язаних із політичними репресіями. Видання є складником 27-томної науково-документальної серії книжок «Реабілітовані історією», присвячених вшануванню пам’яті й відновленню історичної справедливості щодо мільйонів громадян колишнього Радянського Союзу, які стали жертвами тоталітарного режиму. Книжка складається з п’яти розділів, у яких подано нариси про історію репресій на Житомирщині, про видатних людей краю, а також оригінальні документи цього періоду, спогади свідків тогочасних подій, біографічні довідки на понад 6,5 тис. репресованих уродженців і жителів регіону, прізвища яких починаються на літери К (продовження), Л, М, і 108 фотографій репресованих, які опубліковано вперше. У книжці містяться нариси про репресії проти єврейського населення Житомирщини в 1936—1939 роках, підпільну троцькістську організацію в Житомирській обласній друкарні, висвітлено трагічну історію славетної 44-ї стрілецької дивізії, яка базувалася на Житомирщині. Видання здійснено на документальній основі. Головною джерельною базою документів стали фонди Державного архіву Житомирської області, архівів Управління Служби безпеки України в Житомирській області та Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області, Державного архіву Служби безпеки України, повідомляє Юлія ГУЗ, Житомир.

Чотири тисячі нових робочих місць для киян

Майже чотири тисячі вакансій запропонують 70 підприємств для мешканців столиці та передмість 24 квітня 2012 року на ярмарку «Будуємо кар’єру разом!». Про це на нещодавній прес-конференції розповіли керівники Київського міського центру зайнятості — організатори майбутнього ярмарку. Директор КМЦЗ Віктор Сухомлин зазначив, що при підготовці та проведенні цього ярмарку Центр зайнятості і працедавці акцентують свою роботу на доборі кадрів для IT-сфери. Бо, як підкреслив експерт, «на ринку зайнятості Києва спостерігається брак IT-фахівців». І попри це, українські компанії готові платити гідну заробітну платню IT-фахівцям — за даними КМЦЗ, до 14 тисяч гривень. «Але у працедавців серйозні вимоги — високий рівень спеціальних знань і володіння двома іноземними мовами», — підкреслив пан Сухомлин. До речі, на ярмарку пропонуватимуть свої вакансії не лише IT-підприємства, а й багато відомих компаній, які працюють у сфері торгівлі, виробництва, оздоровлення та будівництва. Зустрічати відвідувачів будуть фахівці міського, обласного і 10 районних центрів зайнятості, 22 навчальні заклади, працюватимуть мобільний центр зайнятості, інформаційні та профорієнтаційні термінали, пропонуватимуться путівники вибору професії для школярів та інше, повідомляє Вікторія ШИЛІНГЕР.

Незабаром стартує всеукраїнська акція «Зробимо Україну чистою!»

28 квітня волонтери з усієї України візьмуть участь у другій всеукраїнській акції «Зробимо Україну чистою!». Цього дня небайдужі з різних куточків країни прибиратимуть парки, сквери, лісосмуги від наслідків недбалого спілкування людини з природою. «Зробимо Україну чистою!» — це частина міжнародної ініціативи Let’s do it world!, започаткованої 2008 року в Естонії. В Україні все розпочалося з киянки Катерини Стрипко, яка вирішила прищепити європейський досвід на українському ѓрунті. Цього року мають намір прибрати понад 300 ділянок у більш як 70 населених пунктах. Активність волонтерів помітно зросла, очікується понад 100 тисяч учасників. Серед найактивніших міст — Миколаїв і Черкаси. Під час прибирання сміття сортують — окремо збирають відходи, що підлягають переробці (пластик, скло, металобрухт). За словами активістів, найскладніше прибирати круті схили, рівчаки, віддалені від доріг місця, до яких важко проїхати вантажівці, щоб забрати відходи. На жаль, не всі прибрані ділянки залишаються чистими надовго. Наприклад, із кожним роком дедалі більше засмічується яр у парку біля станції метро «Дорогожичі» в Києві. За словами координаторів, бюджет проекту нульовий. Усі ресурси — це внески партнерів і спонсорів. Організатори просять спонсорів надавати не гроші, а необхідні для акції матеріали (мішки, рукавички) і послуги. Дізнатися про час і місце проведення акцій у своєму місті й долучитися до всеукраїнського прибирання можна, відвідавши офіційний сайт проекту і його сторінки в соціальних мережах. Крім організації прибирання, активісти ініціативи працюють над тим, щоб законодавчо стимулювати міліціонерів штрафувати за засмічення, шукають компанії, які займаються екологічною утилізацією батарейок, популяризують роздільний збір відходів, роблять зауваження тим, хто смітить. Їхня мета — докорінно змінити ставлення суспільства до викидання сміття, повідомляє Олеся ПУПИНІНА.

Газета: 
Рубрика: